Фан Клуб: Челзи

Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Честито дечки заслужено спрема мене.Славете!!Цела ноќ ја имате пред вас!!! LETS GO CHELSEA LETS GO!!!
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Секоооојаааааа чеееееееееееессстт.....сите го отпишаа Челси, па дури и јас но успеавте.Прва титула во Лигата на Шампионите во историјата на Челси.

БРАВО БРАВО БРАВО, МИЛИОН ПАТИ БРАВО !

:cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.481
Поени од реакции
20.379
ЧЕСТИТКИ , заслужено а и потајно навивав и се надевав дека ќе ја освоите .. зашто ја заслуживте !!! БРАВО:cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Тоа се нашите англичани (y) Нека кркаат Баерн по вторпат од нас :D Браво, браво, радувајте се, заслуживте, можам само да замислам како ви е сега :vozbud:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Првиот тим од Лондон што освоил ЛШ.
Браво, заслуживте, не за друго, туку заради гигантските мадиња на Ди Матео!
Да го задржите по секоја цена.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Честито другари,заслужена титула,посебно по исфрлањето на Фарса на аеродромот,само ми е жал што Ди Матео нема да остане на клупата на Челзи,а треба да остане.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Честитки од се срце, оваа ноќ бев за вас,од проста причина вие сте тим од Англија,а јас <33 ENGLAND!!!
ЧЕСТИТКИ!
 
G

grande-juve

Гостин
Дрогба ќе ни биде човекот на одлука, мислам дека ќе биде најмотивиран за повеќе да не му стои црвен картон покрај името кога играл во финале на ЛШ, туку 2 гола и шампион. Тоа е, пред 4 години беа солзи жалосници, вечер чувствувам дека ќе бидат солзи радосници
:vozbud::vozbud: Чувствував! почна да ми отрпнува левата рака, морам да се смирам... ШАМПИОНИ!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom