Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Колку е слатка титулава шампиони после цели 5 години. И не знам по кој пат ќе кажам ама трампам титула во ПЛ за титула во ЛШ секоја година, секое време!!!
Машинерија сме, до последен момент со каква леснотија си игравме, немаме гајле дали е последна или не утакмица, си работиме професионално!:uzi:
Какви радости за сите играчи, навивачи, грмеше стадионот, и Роман кое радување уште пред да свирне судијава!!:roker::pijanco:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Фабрегас со македонско знаме :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::P:P:P
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Честито титула иначе, заслужено.
Го пишав ова уште у септември, нема потреба пак, очигледно беше уште тогаш. Такада all I ask in return е да ни пуштите следното коло. Фала однапред :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Абе наердна сакам сите младиЧи да играаат, нека им дадат на Ливерпул, братски!!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Давање значи бод максимум. Само еден пораз има во пет сезони со Челзи на СБ.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Здраво, ја дојдов по лајкови. Чао.

Пошто еве ме бараат некои да сум пишел нешто, ајде да пишам.

Ма да нема ни што да се пише многу за сезонава.

Немавме ни еден играч од кој што зависесевме па да кажеме ете да не беше тој..

Немавме ни долга сезона во ЛШ па да речеме ете..ќе видиме сеа у ЛШ да се сконцентрираме..

Немавме ни конкуренти во ЕПЛ да речеме ете..тие 2 победи ни сменија многу за титулава..

Стварно нема ништо да се каже за сезонава. Лесно освоена титула.

Според ова што се случи сезонава изгледа дека Мурињо посади семе за следните сезони на Челзи, и сите наредни успеси и неуспеси на тимот да бидат запишани токму на Мурињо. Нешто слично како и неговото прво менаџерствување во тимот. Така да еве уште од сега и ја си посадувам семе дека ако догодина освоиме титула ќе биде ради Мурињо...ако не освоиме ништо па ќе биде ради Мурињо.

Исто како и сезонава што освоивме титула ради Мурињо.
Ситуацијава ептен ме потсеќа како последната сезона на САФ во Јунајтед кога Јунајтед со тапа игра и тапа тим освои лесно титула...и после тоа си отиде Фергусон и еве го тимот се мачи 4то место да обезбеди.. Е сега разликата помеѓу тој тим на Фергусон и овој на Мурињо е огромна. САФ возеше Југо како Мерцедес, а Мурињо води Мерцедес како Пежо..

И тоа е..стварно нема што многу да се каже. Со играчи сме тамам...то ест не сме..ни требаат бекови и напаѓач...ама па кога можевме без бекови последни 5+ години..шо ќе ни е сега..

Сигурно ќе купиме некој играч од некоја холандска/португалска лига колку да се дешава нешто.

И тоа е тоа. Рано е за следната сезона, доцна е за оваа сезона да се концентрираме кон некој куп... освоивме 2 титули сезонава што е тамам за успешна сезона. Ме интересира како ќе размислува Роман и дали ако следната сезона ете неосвоиме титула а стигнеме многу блиску до 3-4 титули дали ќе рече "Добро, не можеме секоја сезона да освојуваме титули" или ќе се понаша како што се понашаше на другите тренери.

Се читаме во иднина, кога ќе има нешто повеќе да се каже, вака сега за сега тимов е предвидлив како лош хорор филм, ете му реков и на Донев дека одвај ќе ја добиеме денашнава утакмица и покрај тоа што нашиов тим вреди колку прстот на еден од играчвие на Лестер :D

ggwp :oeoeoe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Chestito neka ni e titulata!

SHAMPIONI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:oleee::oleee::oleee::oleee::oleee::oleee:
:oleee::oleee::oleee:

:ајнапиво::ајнапиво::ајнапиво::ајнапиво::ајнапиво::ајнапиво::ајнапиво::ајнапиво::pivo2::pivo2::pivo2::pivo2::pivo2:
:pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco::pijanco:

:tvg:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Здраво, ја дојдов по лајкови. Чао.

Пошто еве ме бараат некои да сум пишел нешто, ајде да пишам.

Ма да нема ни што да се пише многу за сезонава.

Немавме ни еден играч од кој што зависесевме па да кажеме ете да не беше тој..

Немавме ни долга сезона во ЛШ па да речеме ете..ќе видиме сеа у ЛШ да се сконцентрираме..

Немавме ни конкуренти во ЕПЛ да речеме ете..тие 2 победи ни сменија многу за титулава..

Стварно нема ништо да се каже за сезонава. Лесно освоена титула.

Според ова што се случи сезонава изгледа дека Мурињо посади семе за следните сезони на Челзи, и сите наредни успеси и неуспеси на тимот да бидат запишани токму на Мурињо. Нешто слично како и неговото прво менаџерствување во тимот. Така да еве уште од сега и ја си посадувам семе дека ако догодина освоиме титула ќе биде ради Мурињо...ако не освоиме ништо па ќе биде ради Мурињо.

Исто како и сезонава што освоивме титула ради Мурињо.
Ситуацијава ептен ме потсеќа како последната сезона на САФ во Јунајтед кога Јунајтед со тапа игра и тапа тим освои лесно титула...и после тоа си отиде Фергусон и еве го тимот се мачи 4то место да обезбеди.. Е сега разликата помеѓу тој тим на Фергусон и овој на Мурињо е огромна. САФ возеше Југо како Мерцедес, а Мурињо води Мерцедес како Пежо..

И тоа е..стварно нема што многу да се каже. Со играчи сме тамам...то ест не сме..ни требаат бекови и напаѓач...ама па кога можевме без бекови последни 5+ години..шо ќе ни е сега..

Сигурно ќе купиме некој играч од некоја холандска/португалска лига колку да се дешава нешто.

И тоа е тоа. Рано е за следната сезона, доцна е за оваа сезона да се концентрираме кон некој куп... освоивме 2 титули сезонава што е тамам за успешна сезона. Ме интересира како ќе размислува Роман и дали ако следната сезона ете неосвоиме титула а стигнеме многу блиску до 3-4 титули дали ќе рече "Добро, не можеме секоја сезона да освојуваме титули" или ќе се понаша како што се понашаше на другите тренери.

Се читаме во иднина, кога ќе има нешто повеќе да се каже, вака сега за сега тимов е предвидлив како лош хорор филм, ете му реков и на Донев дека одвај ќе ја добиеме денашнава утакмица и покрај тоа што нашиов тим вреди колку прстот на еден од играчвие на Лестер :D

ggwp :oeoeoe:
Можеше бар да ми ја честиташ победата, за кладбата...


 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Народе, ајде честито нека ни е, догодина пак Премиер да си освоиме, а може и ЛШ да и се пуштиме, може ќе ни даде.
На здравје! :pivo2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom