Фан Клуб: Челзи

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Абе тоа каталонското знаме у гз би му го напикал али ајде... :D
Знам брат да се подупам малце, уствари позаебавам ( да не ме помислите курва пу пу скраја да е ) :D
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Луѓе дајте бе некој линк од Челзи тв.
 
Член од
9 февруари 2015
Мислења
330
Поени од реакции
537
Лампард на фб:
A massive congratulations to all my old teammates and friends at @ChelseaFC for winning the Premier League. A huge achievement and well deserved by everyone at the club. Also to all those fantastic fans that I had the pleasure to play for for 13 years. I know how much it means to you all! Enjoy the celebrations in West London tonight! @johnterry.26 @cesarazpi @garyjcahill @didierdrogba @hazardeden_10 @morriskid
 
H

HoT IcE

Гостин
Зоц не ти го читнав мислењето пошто сега не си ми интересен. Ама да ти кажам дека ја повише лајкови собирам oд тој пост со слика од Босингва. :D
48669.jpg
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Честито нека е титулава другари и другарки :D
После неколку години и ние да се израдуваме како што личи,иако уште на почеток се виде кој тим ќе ја земе шампионската титула.
Честитки и до играчите мислам дека го дадоа својот максимум што може да се даде посебно Тери во овие години таква сезона да изигра :cuc::cuc:
Наредна година идеме уште појако и со некое засилување кон повеќе трофеи :vozbud:
 
Последно уредено:

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Нека се множат :aplauz:
Наредната атакуваме на тројна круна... на оваа генерација на млади фудбалери со правилно менаџирање и соодветни засилувања и предстои блескава иднина!!!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Честито нека му е, јас почнав со славење веќе од утакмицата со Јунајтед.

Чех страшно нерасположен шо и мене ми е жал да го гледам :(
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Following our success in winning the Barclays Premier League and with agreement from London Borough of Hammersmith & Fulham, Royal Borough of Kensington & Chelsea and the Metropolitan Police, we can confirm that a victory parade will be held on Bank Holiday Monday 25 May, commencing at 12pm.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom