Фан Клуб: Рома

Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Навивачите на лацио и интер уште гледат телма!!!!!!! Надежта последна умира!! :) :) :) :) :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ќејф ќе ми биде Рома да биде Шампион, а после денешната победа верувам дека ќе се случи тоа... А и ќејф ќе ми биде поради Pupone :wink:

П.С. Ја фатив 2-ка и 3+ :smir:

П.П.С. Може некој да го напише распоредот на Рома и на Интер до крајот? :helou:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Честито момци, се надевам ќе ја освоите титулата.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Ако не бидете вие шампиони да ви се посерам во цела лига. Ем интер го начнавте,играте стабилно и сеа Лацио.Капа доле за Раниери и срамота ако не бидете шампиони!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Единствената пречка до титулата ви е Сампдорија,тој ќе биде пеколен натпревар,другите се само рутина.
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Заминав да славам воа нема да го заборавам 1 пол. некако немаше игра ама 2 пол. почнада игра машинеријата наречена РОМА .:helou::baeh:

Мистерија ќе остане зошто Тоти и Де Роси беа заменети на полувреме не верувам дека е некоја повреда .:toe:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Заминав да славам воа нема да го заборавам 1 пол. некако немаше игра ама 2 пол. почнада игра машинеријата наречена РОМА .:helou::baeh:

Мистерија ќе остане зошто Тоти и Де Роси беа заменети на полувреме не верувам дека е некоја повреда .:toe:

Не е мистерија , Тоти катастрофално изигра во првото , не трчаше по топката ... зато Менез и Тадеи неуморни бркачи одлично Раниери секоја чест.
а Де Роси доби жолт и многу играше под притисок , на срце си зема многу во вакви мечови и за то го изваде и плус жолт имаше.

БРАВО РОМА !! ! а јас плачев од среќа !
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Заминав да славам воа нема да го заборавам 1 пол. некако немаше игра ама 2 пол. почнада игра машинеријата наречена РОМА .:helou::baeh:

Мистерија ќе остане зошто Тоти и Де Роси беа заменети на полувреме не верувам дека е некоја повреда .:toe:
Жал ми пајџа вака за навивачиве .. не знам дали глумите .. или пак свесно мижити и од мака си филмате .. сам си кажуваш дека прво тапа, второ машина, т.е 30 коефициент ..
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Жал ми пајџа вака за навивачиве .. не знам дали глумите .. или пак свесно мижити и од мака си филмате .. сам си кажуваш дека прво тапа, второ машина, т.е 30 коефициент ..
:tapp: тепавме?:salut:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Лелелелелеле мерак ми се напраи шо ги тепавме бурините. Аууууу. Каков ден! Форца Рома!
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Другари ајде честито победа... ги пративме сељаците на нивите...:pos2:
очекував ваков натпревар, посебно од Де Роси и Тоти!!! и можам да кажам дека потегот на Раниери што ги извади беше клучен во оваа победа... се надевам овие двајца нема да се налутат и ќе го прифанат потегот како професионалци, посебно Тоти!! браво за Клаудио, ако освоиме титула тој ќе биде заслужен за сето тоа!!!
 

ZuPaN

Major
Член од
28 февруари 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Bravo za AS Roma uste edna pobeda nanizi i novi 3 boda na svoeto konto... samo taka da se prodolzi i ne ni bega titulata ovaa godina... pozdrav :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
и заборавив да споменам... со денешната победа Раниери го израмни клубскиот рекорд од 24 натпревари без пораз во Сериа А, истиот овој учинок го има дон Фабио
 

Kajgana Shop

На врв Bottom