Фан Клуб: Рома

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Абе Тоти што мислеше со рацете надоле коа праеше,демек Лацио во втора лига? :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Абе Тоти што мислеше со рацете надоле коа праеше,демек Лацио во втора лига? :)
да да тоа му беше поентата, ма да не беше нешто посебно како што го направиа овие од Лацио,плус тој се извини денеска доколку некој повредил, ма да во минатото имало и полоши гестви од страна на играчи на Лацио и Рома... Но Лацио како прво нека го преиспитаат Коларов кој можеше да биде виновник за масовна тепачка меѓу играчите... Перота трча и кога поминува така трчајкќи овој Коларов му става препка и ете ти кавга, па и тој Лихштајнер па и тој па залетал се ќе се тепа со сите, абе селска екипа,селски играчи и селски навивачи:toe:
понекогаш си викам зошто толку ги мразам Лацио, еве оваа година искрено на моменти и ги жалев, но за кратко време ме разочаруваат и повторно ги ставам на дното од душата, сватив дека тој осечај никогаш нема да се смени:toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ако некој оваа сезона заслужува во Италија да биде шампион тоа е Клаудио Раниери и Рома.Клаудио е помеѓу 10 те најдобри стратези а каде и да одел бил пуцан.Мурињо бил подобар од него што со Челзи земал Премиер пошто Роман му потроши 200 мил или Ферара и Закерони кои со милионски засилувања нема да влезат ни ЛШ...

Синоќа ви го гледав распоредот и прилично ви е лесен.Со исклучок на Сампдориа но за среќа играте дома.Мислам дека беа уште Парма,Киево и уште едни.Ваква шанса не смее да се пропушти...

Има ли некаде табела од Италија после тоа 7-8 коло кога ве зема Раниери па до сега?Мислам дека Рома треба да води едно 20 поени
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
да да тоа му беше поентата, ма да не беше нешто посебно како што го направиа овие од Лацио,плус тој се извини денеска доколку некој повредил, ма да во минатото имало и полоши гестви од страна на играчи на Лацио и Рома... Но Лацио како прво нека го преиспитаат Коларов кој можеше да биде виновник за масовна тепачка меѓу играчите... Перота трча и кога поминува така трчајкќи овој Коларов му става препка и ете ти кавга, па и тој Лихштајнер па и тој па залетал се ќе се тепа со сите, абе селска екипа,селски играчи и селски навивачи:toe:
понекогаш си викам зошто толку ги мразам Лацио, еве оваа година искрено на моменти и ги жалев, но за кратко време ме разочаруваат и повторно ги ставам на дното од душата, сватив дека тој осечај никогаш нема да се смени:toe:
.......штета што не живееш во Рим па да дознаеш која екипа/навивачи/играчи ги нарекуваат така:smir:
и до вчера сите :drk:аа на Пандев и Лацио,сега сите се контра Лацио--типичен македонски навивачки менталитет:kesa:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
.......штета што не живееш во Рим па да дознаеш која екипа/навивачи/играчи ги нарекуваат така:smir:
и до вчера сите :drk:аа на Пандев и Лацио,сега сите се контра Лацио--типичен македонски навивачки менталитет:kesa:
Не би се сложил со менталитетот.Ние имаме стварно специфичен менталитет но ова не е менталитет.Македонија не е Бразил за да има играч во секој можен тим.Ние немаме репрезентација за освојување Светско Првенство.Ако не го дркаме како шо викаш на Пандев тогаш на кој?Лацио проба но за среќа не успеа да му ја уништи кариерата.Затоа секој македонец(објективен) сака Лацио да излезе оваа година.И таа одвратна фаца Лотито да престане да јаде гомна.Три прашања.Каде е Томазо Роки?Каде е Зарате?Каде е Лацио без Горан?И двајцата ГОран ги направи фудбалери.Ја кога го гледам Интер сакам да даде Пандев гол и да прикаже добра игра но како шо кажав од неутрален аспект сакам Рома да земе титула
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Имам другар италјан од Рим кој е болен за Рома и зимава кога се видовме ми рече дека фановите на лацио се спремни да прифатат 10 порази само за да ја победат Рома.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
.......штета што не живееш во Рим па да дознаеш која екипа/навивачи/играчи ги нарекуваат така:smir:
и до вчера сите :drk:аа на Пандев и Лацио,сега сите се контра Лацио--типичен македонски навивачки менталитет:kesa:
Ок, нормално е тоа сите дркавме на Пандев, пошо чоекот е еден од ретките што ја претставува Македонија на едно така пошироко ниво, а на Лацио никој не дркал ни па ќе дрка, освен тие шо се палат коа ќе видат некој клуб како се спрема у втора лига да иде. Нормално е сеа коа си отиде Пандев од Лацио, особено по третманот што му го пружаа пацерите што го водат клубот, сите уште толку да ги мрзат Лацио, пошо докажаа дека се мизерија невидена. Ете им ги сега Роки, Жулио Круз, Крибари и Ѕарате и Џиџљермо Стендардо, нека ги водат кон нови успеси.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
.......штета што не живееш во Рим па да дознаеш која екипа/навивачи/играчи ги нарекуваат така:smir:
и до вчера сите :drk:аа на Пандев и Лацио,сега сите се контра Лацио--типичен македонски навивачки менталитет:kesa:
е ај ти ќе ми кажеш која/кои екипа/навивачи се сељаци, барем Рома не игра за други тимови...ц ц ц

и не ме ставај во групата што дркале на Пандев и Лацио.... како може да сум фан на Рома а да навивам за Лацио? моето мото додека Пандев играше во Лацио па и сега во Интер е неговоит тим да загуби со 3-2 а Пандев да ги даде головите, нешто во тој стил... значи сакам да има успеси, но на индивидуално ниво, но бидејќи игра(л) во тимови кои се ривали на Рома неможам да кажам "ај нашиот македонец нека го освои Калчото со Интер "
е сега не е баш таква ситуацијата во ЛШ, сега сакам Интер да освојат ЛШ поради Пандев, но и поради тоа што се италијанска екипа, не би ми пречело....а тоа што Лацио му го направиа ме натера да ги замразам уште повеќе...ЈАСНО!?!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
Не би се сложил со менталитетот.Ние имаме стварно специфичен менталитет но ова не е менталитет.Македонија не е Бразил за да има играч во секој можен тим.Ние немаме репрезентација за освојување Светско Првенство.Ако не го дркаме како шо викаш на Пандев тогаш на кој?Лацио проба но за среќа не успеа да му ја уништи кариерата.Затоа секој македонец(објективен) сака Лацио да излезе оваа година.И таа одвратна фаца Лотито да престане да јаде гомна.Три прашања.Каде е Томазо Роки?Каде е Зарате?Каде е Лацио без Горан?И двајцата ГОран ги направи фудбалери.Ја кога го гледам Интер сакам да даде Пандев гол и да прикаже добра игра но како шо кажав од неутрален аспект сакам Рома да земе титула
Грешка си, не проба Лацио, туку Лотито да му ја уништи кариерата на Пандев. И самиот Пандев по добивањето на судскиот спор изјави дека не си оди од Лацио, туку си оди од Лотито.

да да тоа му беше поентата, ма да не беше нешто посебно како што го направиа овие од Лацио,плус тој се извини денеска доколку некој повредил, ма да во минатото имало и полоши гестви од страна на играчи на Лацио и Рома... Но Лацио како прво нека го преиспитаат Коларов кој можеше да биде виновник за масовна тепачка меѓу играчите... Перота трча и кога поминува така трчајкќи овој Коларов му става препка и ете ти кавга, па и тој Лихштајнер па и тој па залетал се ќе се тепа со сите, абе селска екипа,селски играчи и селски навивачи:toe:
понекогаш си викам зошто толку ги мразам Лацио, еве оваа година искрено на моменти и ги жалев, но за кратко време ме разочаруваат и повторно ги ставам на дното од душата, сватив дека тој осечај никогаш нема да се смени:toe:
Ај гледај го уште еднаш видеото да видиш дали Коларов го сопна Перота...

Ок, нормално е тоа сите дркавме на Пандев, пошо чоекот е еден од ретките што ја претставува Македонија на едно така пошироко ниво, а на Лацио никој не дркал ни па ќе дрка, освен тие шо се палат коа ќе видат некој клуб како се спрема у втора лига да иде. Нормално е сеа коа си отиде Пандев од Лацио, особено по третманот што му го пружаа пацерите што го водат клубот, сите уште толку да ги мрзат Лацио, пошо докажаа дека се мизерија невидена. Ете им ги сега Роки, Жулио Круз, Крибари и Ѕарате и Џиџљермо Стендардо, нека ги водат кон нови успеси.
Крибари веќе не игра во Лацио.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Ако си го гледал и слушал цело видео ќе видиш дека Коларов не му постави сопка на Перота.
туку што се случи ајде кажи ми, објасни ми исто како да не сум го гледал?
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Да ви се вмешам малку во муабетот , фаулот за пеналот од Лацио беше направен надвор од шеснаесетникот ... така да ако некој беше оштетен тоа е Рома ...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Раду беше тоа, не Коларов.
ОК не бил Коларов, се извинувам што му отерав све у ПМ,сега сите клетви и пцовки се упатени кон Раду(иницајаторот)

Да ви се вмешам малку во муабетот , фаулот за пеналот од Лацио беше направен надвор од шеснаесетникот ... така да ако некој беше оштетен тоа е Рома ...
абе како немало пенал за Лацио, немој така?? замисли имаше уште еден ама судијата не го свирна, тој е крив за се...:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom