Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Многу сте ме потцениле бе, не одам никаде дури не ми понуда поубав договор од Роналдо. :oops:
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Се гледа дека не им се троши пари на управата за бек-ап играчи. Албиол како 4ти бек растура ( толку и игра де :P). Арбелоа е ок десен бек, се додека не планираат да играат само со него следна сезона. Се на се, наместо да фрлаат 10 милиони и повеќе за играчи кои ќе бидат замена овие продолжувања се супер. Сеа и на Гранеро и топ сме во тој сегмент.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
уште кога потпиша Мурињо нов договор се знаеше дека за еден месец на уште двајца ќе им ги продолжат договорите, познато беше дека едниот е Арбелоа, но вториот... :rolleyes:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Албиол ако остане во Реал ќе се фаќаат пари секогаш кога ќе го редат во игра :pos:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
1.Знае ли некој кога ќе искочи календарот за натпреварувачка 2012/13 сезона? Одприлика кога искача календарот за шпанска лига? Потребно ми е за да одиме на натпревар.
2. Кој има картичка извадено од Реал Мадрид?
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
1.Знае ли некој кога ќе искочи календарот за натпреварувачка 2012/13 сезона? Одприлика кога искача календарот за шпанска лига? Потребно ми е за да одиме на натпревар.
2. Кој има картичка извадено од Реал Мадрид?
Картичка има извадено Каљо, а ако одеш септември некаде на првите може заедно :)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Фала богу Албиол ќе си остане. Догодина гг3+ ќе си излегува секогаш кога ќе игра.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634


Срејчен роденден капитенче...За брзо да се вратиш на клупата на РМадрид.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Картичка има извадено Каљо, а ако одеш септември некаде на првите може заедно :)
Има многу што се заинтересирани за септември, но доколку извадиме сите картички ќе биде многу лесно иначе знам за Каљо со него сум во контакт. До 30 овој месец има попусти доколку сте заинтересирани извадете има доста поволности. А доколку некој знае за календарот нека ми пише :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.444
Поени од реакции
13.860
Michel Salgado: "Si quieres a un lateral joven, ahí está Carvajal"

Уште кога го гледав во Кастиља реков дека има квалитет да биде новиот Мичел Салгадо, еве и самиот Салгадо го изјавува тоа, не ни треба двојка, си ја имаме веќе во Кастиља двојката за во наредните 10 години..
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.151
Поени од реакции
28.917

Среќен роденден легендо :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom