Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
А што по некоја случајност до колку дојде Модрич, Мур направи нешто вакво...
Модрич(Хрватскиот Швајни) - Кедира :pos:

Немој сеа некој да ми мавнал реплика дека е невозможно ова!!!
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
А што по некоја случајност до колку дојде Модрич, Мур направи нешто вакво...
Модрич(Хрватскиот Швајни) - Кедира :pos:

Немој сеа некој да ми мавнал реплика дека е невозможно ова!!!
Није могуче :свиркам:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Каков Кедира бе, како може Модрич да биде замена за Кедира, тој е креативец, кој треба да отвара игра, нема ни Д од дефанзивните карактеристики на добар играч од таа позиција. Кака си оди и најверојатно се зема замена за Озил. Малце различен тип, со повеќе трчања и по страна и поназад се враќа да прими топка но горе долу таа улога ја имаат во тимот...креација на играта.
Го немаш одамна гледано Модриќ а? :) Умре времето кога играше крило, ако си го прател Тотенхем во последно време ќе знаеш дека може да ја игра баш таа позиција, да биде партнер на Чаби.
Ништо не гледам чудно, немора да значи дека мора да се игра со двајца класични ДМ. Чаби ќе биде тој што нема да мрда од половина, а Модриќ ќе биде креативецот. Озил ќе игра крило, барем според мене (ако го донесат Лука, нормално). На крај краева, Мурињо најдобро си знае. Сигурно ако не му е потребен, нема да го донесе.
Иако ни мене не ми се допаѓа ова, нема што да се чепка во тимот. Еден десен бек, или пак централен што ќе седи на клупа и тоа е тоа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.462
Поени од реакции
13.942


Веќе ги гледам двајцата на средина на теренот следна сезона.
--- надополнето: 27 јуни 2012 во 20:00 ---
Модрич ќе си игра во пар со Чаби, како што играше многу пати сезонава Гранеро, не знам што не ви е јасно.. Тоа требаше да биде Сахин, али веројатно не го задоволува Мурињо Е сеа нормално дека нема нонстоп да игра, кога ќе биде потреба на подефанзивна игра ќе игра Кедира, ќе се прават милион комбинации.. Не знам штои се замарате, штом Мурињо го сака, значи стварно му е потребен.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Дај бе да се збереме да одиграме 1 уткамица ние тука од форумо, некој нека не снима, мош че му се бендиса некој на Мур :D И готово :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ало, вие сериозно мислите Кедира да го седнете на клупа !? :D

Не најозбилно, според мене Модриќ се гледа и како замена за Алонсо за понатаму, оти у години е генералот веќе, 30ката ја раскнижи. :)

п.с. Арбелоа и Коентрао. :pos:
 

El Bohemio

Silver Gate
Член од
6 јули 2009
Мислења
1.058
Поени од реакции
942
Рамос даде гол од пенал.
На птиците, авионите и сателитите им се допаѓа ова. :D
Шала на страна, прекрасен гол, им ги затна муцињата на сите :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
ех, да го победеа полуфиналето што беше пред некој месец... :oops:

честито нека им е, сепак, жал ми е за Роналдо, Пепе и Коентрао... тројцата беа најдобрите поединци на Португалија заедно со голманот и со Переира...





:(

п.с. а овој воопшто не личи на себеси сеа со кратка коса и со брада... :confused:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Овој Рамос значи пеерче невидено...во Лш промашува...нема финале за Роналдо. Сега погодува ...нема финале за Роналдо....го трола :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom