Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.815
Поени од реакции
24.136
Се е ок со интервјуата само ме нервира што толку го спомнува Интер, се гледа дека ептен му фали.
 
M

mercenary

Гостин
И мене ми се свиѓа што ти се свиѓа тоа што им се свиѓа интервјуто.
Добро интервју,многу е долго ама вредеше да се прочита.
Имаше еден дел што не го разбрав..нешто беше "тат-тат-тат и карај" така нешто ама нема везе.:)

Чудно како до сеа не се пофалифте дека Каналес дал гол за U21 vs Holland.:)
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
И мене ми се свиѓа што ти се свиѓа тоа што им се свиѓа интервјуто.
Добро интервју,многу е долго ама вредеше да се прочита.
Имаше еден дел што не го разбрав..нешто беше "тат-тат-тат и карај" така нешто ама нема везе.:)

Чудно како до сеа не се пофалифте дека Каналес дал гол за U21 vs Holland.:)
Ток - Ток - Ток допирите со топката, толку брзо што одма ке те казнат, за многу кратко и со кратки пасови.

Се е ок со интервјуата само ме нервира што толку го спомнува Интер, се гледа дека ептен му фали.
Колку и да не го кажува тоа сите тоа го знаеме. Не е битно колку го покажува тоа. Солзите од клипот со Матераци(мислам дека сите го знаете) кажуваат се'.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.420
Поени од реакции
13.782
Ја видов сликава у ФК Манчестер, мислам дека треба и тука да стои.



--- надополнето ---



Овој стварно рапувал бе. :pos:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Се е ок со интервјуата само ме нервира што толку го спомнува Интер, се гледа дека ептен му фали.
И кога беше во Интер му фалеше Челзи па нормално е кога создади еден многу добар Интер да му фали, се надевам ќе ги постигне истите резултати и со Реал

---------------


Каков пречек , као бог да се симнал на земја :pos: :pos: :pos:

:pos2::pos2::pos2:



.... е затоа го пречекале каkо бог, од фудбал што не бива не бива барем ќе полни стадион од концерти :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Се е ок со интервјуата само ме нервира што толку го спомнува Интер, се гледа дека ептен му фали.
А како да не го спомнува кога прашањата од новинариве алудираат на тоа... си еб*ле мамата тие...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.420
Поени од реакции
13.782


Мурињо: Се надевам дека Кристијано ќе се најде на листата на повикани играчи за натпреварот со Ајакс.

--- надополнето ---

 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.318
Поени од реакции
57.777
Се е ок со интервјуата само ме нервира што толку го спомнува Интер, се гледа дека ептен му фали.
И во Интер две години го спомнуваше Челзи. Таков си е човекот, сака да зборува за минатото, а и новинариве сакаат да го прашуваат. Важно секогаш е интересно со него. Чекајте да започне сезонава како што треба, па кога ќе почне да се препукува со каталонските медиуми, ќе има сеир колку сакате :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.420
Поени од реакции
13.782
Најмлад тим имаме во Примера.
http://www.as.com/futbol/articulo/madrid-equipo-joven-primera/dasftb/20100903dasdaiftb_42/Tes

Marcelo se retira del entrenamiento

La nota negativa ha llegado con la firma de Marcelo. En un lance de un partidillo, el jugador brasileño ha notado unas molestias en su pie izquierdo. Se ha retirado del partido para recibir las asistencias de los médicos blancos, y al final ha terminado por abandonar la sesión antes de tiempo. El jugador merengue será sometido a un reconocimiento para ver el alcance de las dolencias.

Марсело го напуштил денешниот тренинг, почувствувал болки на левата нога. Ќе биде прегледан подоцна и ќе се утврди колку е сериозно, иако ми изгледа исто ко онаа повредата на Бензема што беше.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Марсело се повредил денеска на тренинг. Му се вршат прегледи за да видат дали е сериозна повредата и ако е, колку време ќе отсуствува.

Иначе на тренингот бил присутен и синот на Мурињо.

mourinho%20y%20su%20hijo_52_ampliada.jpg


eдит: Манга веќе пишал..
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
И во Интер две години го спомнуваше Челзи. Таков си е човекот, сака да зборува за минатото, а и новинариве сакаат да го прашуваат. Важно секогаш е интересно со него. Чекајте да започне сезонава како што треба, па кога ќе почне да се препукува со каталонските медиуми, ќе има сеир колку сакате :)
Почело је. :) Шпанскиот весник Sport, на денешната насловна страница го напаѓа Мурињо со наслов "A зошто не замолчиш?". Ова е поради интервјуто кое го даде за Gazzetta dello Sport кај шо кажува дека најзаслужен за освојување на Златната Топка е Снајдер, па после него Чави. Во истото интервју изјави и дека Иниеста не заслужува да биде освојувач на наградата иако го постигна најважниот гол (голот за Шпанија), пошто бил повреден во поголемиот дел од сезоната.

Исто така, од весникот биле многу изреволтирани поради изјавата на Мур во интервјуто од пред неколку дена (не знам за кој весник беше) кај шо кажа дека сите мислеле дека Барса не троши многу пари за играчи и дека се доаѓа од младинската школа, но тој не мисли дека е точно тоа.

Секој ден ќе биде вака...
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Браво за Мадридистите во Мајорка, одличен натпревар...:kesa: Хиго, Бенз, Роналдо, Каналес, Ди Мариа, посебно првите двајца кои треба да даваат барем некое голче:kesa: Се надевам со Осасуна нема да изиграат лузерска утакмица, без оглед на резултатот дали ќе биде во наша корист. Ајде Мадридисти конечно разиграјте се, да им го цепнеме гзот на сите:tv:

Со среќа нека му е на ВДВ, подобро што си отиде во Реал ќе грееше само клупа, а и немаме потреба од неговите игри моментално:pipi:

Дренте д Бос вит Бабел тугедер:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom