Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Целото го читав, многу мудри, паметни одговори. Ако овој не е вистинскиот тренер, тука е крајот на надежите на планот на ФП.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.223
Поени од реакции
53.379
Повреден, во никаква форма, голема плата.. не е баш прва трансфер цел за повеќето клубови :)
Тоа е најверојатно и најголемата причина што не си отиде, и Тотенхем и Фенер не му давале плата колку што сака... али ипак шитни го на позајмица со пола плата, вака не верувам дека ќе добива многу минути, ма да ќе му даде Мур и нему шанса у некоја поставеност... Ова уствари е ист случај како со Рафа лани, прв беше за заминување а остана...:jaj:

Иначе за ова интервју ви зборував, вреди да се прочита, би требало да сфатите некои работи за Мурињо и неговата работа кај нас...
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Диара требаше да биде првиот што ќе го напушти Реал но поради неговата форма неговата плата и возраста не беше привлечен за другите тимови, а Реал имаше 26 играчи од кои некои требаше да заминат. Оние кои беа поврзувани со трансфер беа Диара, ВДВ и Дренте, со позајмицата на Дренте бројот се намали на 25 но големата желба на Мурињо да му даде шанса на Матеос во првиот тим на Реал е причина за продавање на уште еден играч и кога немаше заинтересирани за Диара тоа мораше да биде ВДВ , од една страна жално што го продадија ВДВ но од друга страна многу добро што Реал почна да мисли на кантерата .... моментално Real има 10 шпанци од кои 5 се од кантерата
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.077
Oсасуна дома наредна сабота :)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
3.943
Поени од реакции
2.223
Ипак дома играат :music3:

Можно е да одам за Мадрид тој викенд па ако одам најверојатно ке ги гледам. Затоа прашував. . .

Енивеј, фала
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ипак дома играат :music3:

Можно е да одам за Мадрид тој викенд па ако одам најверојатно ке ги гледам. Затоа прашував. . .

Енивеј, фала

Многу геј од твоја страна да ни кажеш вакво нешто :)

А според спорт денес ќе имаш чест и Нани да го глеаш :pos:


Притоа од странците во „кралскиот клуб“ најбројни останаа аргентинците - 4 (Ди Марија, Гаго, Гарај и Игуаин), тројца португалци (Роналдо, Нани, Карваљо), по двајца французи (Ласана и Бензема), германци (Кедира и Озил) и бразилци (Кака и Марсело).
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom