Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
“На самиот крај и Атлетико Мадрид ме посакуваше но поради почитта кон клубот и навивачите не ја прифатив нивната понуда".

Секоја чест за Рафа...
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
“It’s a magical stage. AC Milan have enough technique in their ranks to succeed in that challenge.” “I know I won’t get a good reception from the fans at the Bernabeu, but I’ll definitely celebrate if I score in Madrid.”
“I won at Real, but it would be wonderful for me to beat Jose Mourinho’s team while wearing the Rossoneri jersey.”


Уште плаче лигушов

Се надевам Пепе ќе го прибере на Бернабеу
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ќе го испуши пичето, и ќе плаче како увек. И да, се надевам дека Пепе ќе му одржи една лекција, да не му биде плачењето за џабе :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Stvarno e ligus...kolku go sakav igracot koa igrase za Real, ali koa otide poradi podobra plata vo City, od togas go zamraziv kako gjavol, sea neka se ebe u gazeto brazilsko so rossonerite.:smir:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Зошто такво мислење имате за Робињо? Како што знам он ништо им нема згрешено на навивачите.... И тебе да ти речат во друштво од сега ќе искачаме ама ти нема да доаач со нас и ти нема да биде глуп да седиш со скрстени раце! Дечкото можеше да премине и во Барселона тоа повеќе ќе ги болеше навивачите на Реал и тогаш ќе имавте право на збор а вие се ситите на 40те милиони на Сити и што он не успеа таму, а што да кажат па навивачите на клубовите од каде што пазарите вие .... :tapp: Од кога си отиде он Реал нема победено на Ел Класико а и нема ни титула (не дека со ова сакам да кажам колку е добар Робињо ама од големо значење беше за вас за да се однесувате вака сега...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Зошто такво мислење имате за Робињо? Како што знам он ништо им нема згрешено на навивачите.... И тебе да ти речат во друштво од сега ќе искачаме ама ти нема да доаач со нас и ти нема да биде глуп да седиш со скрстени раце! Дечкото можеше да премине и во Барселона тоа повеќе ќе ги болеше навивачите на Реал и тогаш ќе имавте право на збор а вие се ситите на 40те милиони на Сити и што он не успеа таму, а што да кажат па навивачите на клубовите од каде што пазарите вие .... :tapp: Од кога си отиде он Реал нема победено на Ел Класико а и нема ни титула (не дека со ова сакам да кажам колку е добар Робињо ама од големо значење беше за вас за да се однесувате вака сега...
Лично јас не го мразам Робињо. Кога беше кај нас ми беше еден од омилените, ама да отидеш у Шити ради пари... бљак! Одличен играч е, и кај нас добро се покажа ама карактерот му е лош.

Пак ќе кажам, не го мразам и баш сакам да го видам како ќе се покаже на Бернабе, али реакцијата на навивачите нема да биде иста кон него колку што би била да речеме до Ван дер Варт ако се врати. :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Исти курац, и ја го сакав и тоа ептен кога беше кај нас, ама да отидеш у Сити само заради пари...јебем ти копилето глупо. И баш би ми било доколку го искоси некој од нашиве, да му текне зошто.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Зошто такво мислење имате за Робињо? Како што знам он ништо им нема згрешено на навивачите.... И тебе да ти речат во друштво од сега ќе искачаме ама ти нема да доаач со нас и ти нема да биде глуп да седиш со скрстени раце! Дечкото можеше да премине и во Барселона тоа повеќе ќе ги болеше навивачите на Реал и тогаш ќе имавте право на збор а вие се ситите на 40те милиони на Сити и што он не успеа таму, а што да кажат па навивачите на клубовите од каде што пазарите вие .... :tapp: Од кога си отиде он Реал нема победено на Ел Класико а и нема ни титула (не дека со ова сакам да кажам колку е добар Робињо ама од големо значење беше за вас за да се однесувате вака сега...
Грешка си! Кога отиде во Сити јас лично не зборев ништо лошо за него ни го пцуев. Напротив, го пцуев Калдерон и цела управа што не го задржаа бидејќи сигурно еден од главните играчи заслужуваше плата поголема од Савиола кој киснеше на клупа. И кога замина ми остана еден од омилените играчи исто ко сега што ми се Снајдер или ВДВ.
Коа не успеа у Англија поточно во Сити и почнаа да го поврзуваат со Барселона почна да им лиже гз како они се најдобриот клуб на светот, како одлично би се вклопил кај нив и слично. Од тогаш го мразам копилето од дното на душава
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Робињо пак на Сантијаго. Лошо ке биде пречекан, али осеќам дека ке биде најмотивиран од сите играчи на Милан. Такво копиле е што колку и да сереме за него, ке изигра две одлични партии со нас. Држете ме за збор...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Никој не рече дека нема да изигра (иако никој неможе да каже како ќе изигра), зошто стварно е супер играч и многу го сакав додека беше во Реал. Квалитетот е неопсорен, ама што е тешко копиле и што го замрзев тоа е друго. Затоа сакам Пепе да му го дотера малку паметот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom