Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Па само што ќе почне сезоната пак ќе неможе да игра некогаш се прашувам зошто го купивме Кака:toe:
Не избрзувајте.Ништо од тоа не е потврдено.Кака' има правено операција,ако не грешам 2007 и таа беше проценета како погрешна така да ништо не се знае.Не за џабе Мурињо наредил сите понуди за него да бидат одбиени :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.529
Поени од реакции
14.210
Ако е вистина, тогаш нека скапи таму. Копиле не ни треба, само за пари заминува таму. Нека скапи играјќи Уефа куп.
Не е ништо тој крив. Вардар да дадеа повеќе пари од Сити, во Вардар ќе отидеше.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
А зошто тебе ти смета тоа? Тој беше наш фудбалер, а и понатаму е дел од клубот. Не ја гледам причината за твојата фрустрација :toe:
А што треба да ли да ја труеме темата и да попунуваме страни со родендески честитки на сите поранешни играчи на Реал?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ако е вистина, тогаш нека скапи таму. Копиле не ни треба, само за пари заминува таму. Нека скапи играјќи Уефа куп.
Не го кривам него, Мурињо и Валдано >_>
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ништо Силва ни избега,а Барса ќе ни го земе ако вече не го зела нашиот Мата.Значи Пике,Пујол,Бускетс,Чави,Иниеста,Педрро,Виља,Мата сите Шпанци ги собраа и после уиграни ќе бидат епа ќе бидат.А ние трчај по Аргентинци и Бразилци.Некогаш ми идат во живци.Сепак ова мислење барем оваа сезона ќе го сменам,пошто верувам и многу го почитувам Мурињо.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Може Ди Мариа ке се покаже како подобар трансвер од Силва, да не избрзуваме. Криво ке ми е пак што нема да земеме плејмејкер кој ке дели убави топки, затоа Силва и го преферирав.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.012
Поени од реакции
24.906
Може Ди Мариа ке се покаже како подобар трансвер од Силва, да не избрзуваме. Криво ке ми е пак што нема да земеме плејмејкер кој ке дели убави топки, затоа Силва и го преферирав.
Незнам зашто али мислам дека Ди Мариа ке биде еден од подобрите трансфери. Сетете се истото беше и со Милито, кога го купија Интер сите им викаа "што ви е на вас бе зарем Милито ли се купува". Истото се случува и со Ди Мариа сите викаат "леле дрвово ли ке го купувате бе". Да знам дека е недокажан, али од кај знаете може ке испадне ѕвер у Реал.

Иначе за плејмејкер, јас идниот плејмејкер го гледам во Каналес. Значи оваа сезона ако му се дава пристојна минутажа под водство на Мурињо он ке стане премногу добар. Не смее да се земе и да се запостави, и да испуштиме таков играч или па уште полошо да го уништиме.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
^
Да, но рано е да се потпреме на Каналес како плејмејкер кој ке не држи сезонава, Гути несмее едноставно да замине.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom