Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Нов пораз денеска..5-6 со ред. Играчите 4 месеци се без плата, ако вака продолжиме втора лига не ни бега.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Битно мегле мајче расплака. Се што него (лично) не му одговараше отстрани.
Се дур има политика во клубот ќе тони.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Се трошеа пари на второлигашки играчи, донесоа 12 од кои само 4-5 вредат, играат по туѓи стадиони(иако Муцето и Мегле ветија дека ќе играме на Могила). И на крај Јанко го ставија тренер што два пати досега не има отпаднато. Според некои муабети пола од играчиве после полусезонава ќе си одат, исто така можно е и Здравески да го спремаат да биде тренер напролет.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
So igrac e ovaj Ljamcevski so potpisal? Gledam ima 200 natprevari prva liga. Isto se vratil i Egri.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
So igrac e ovaj Ljamcevski so potpisal? Gledam ima 200 natprevari prva liga. Isto se vratil i Egri.
1.20 koef deka Ljamce ke zamini na leto oti toj segde po 2-3 meseci sedi a deka Egri so pola ekipa ke se iskara.
Iskusen igrac ofanziven lev bek so solidna kariera vo pmfl ama nekako poslednite 2 god ne e toj Ljamce sho bese na pocetok na kariera.Povredi i slabata minutaza vo Vardar go unazadija mn pa po moe ne ocekuvajte mn mn od nego a i so ogled na finansiskata situacja vo Pobeda nevervam deka bi sedel mn i deka ke dava maksimum go vidov lani vo Pelister se zafrkavase celo vreme.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
So igrac e ovaj Ljamcevski so potpisal? Gledam ima 200 natprevari prva liga. Isto se vratil i Egri.
беше солиден играч за нашава лига али сеа веќе на 31 година ја изгуби и тааа брзина што ја имаше и што го правеше солиден, па не знам колку ќе ви биде од корист.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
isaevski sto go imavte na LB bese soliden od toa sto go vidov. i taka tesko se naogaat kvalitetni levi bekovi, pa trebavte da go cuvate.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Лука Трајкоски и Владимир Жоглев почнати се со тренинзи или уште не се опоравени? Се надевав ќе ги фатат зимскиве подготовки за да бидат целосно спремни за втората полусезона ама немам прочитано некоја новост за нивно враќање.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Лука Трајкоски и Владимир Жоглев почнати се со тренинзи или уште не се опоравени? Се надевав ќе ги фатат зимскиве подготовки за да бидат целосно спремни за втората полусезона ама немам прочитано некоја новост за нивно враќање.
Luka bi trebalo da e, taka pisuvaa deka ke mozi vtora polusezona, a za Zoglev ne znam, mislam deka ne zamina ama ne sum siguren
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Da ne znaj nekoj so se sluci so Aleksandar Krsteski posto dosega na pripremive voopsto ne e spomnat, a gledam deneska i drug go nosi negoviot broj 15?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Да не е повреден? Дресовите тие често ги мењаат па не мора многу да значи. Мене повеќе ме интересира дали Јаќимовиќ е заминат оти уште последните 2-3 кола го снема и денес видов го немало во состав, па не знам дали е до повреда или заминат е.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Да не е повреден? Дресовите тие често ги мењаат па не мора многу да значи. Мене повеќе ме интересира дали Јаќимовиќ е заминат оти уште последните 2-3 кола го снема и денес видов го немало во состав, па не знам дали е до повреда или заминат е.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ne ne, tuka e toj nesto nastinat e inace ne si odi oti zenskata mu e od pp:D
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Sepak otpagjame vtora liga. Imavme dobar pocetok ama finansiskite problemi si go napravija svoeto. Pripagjame na vtora liga istok taka da bi bilo lesno da se vratime. Samo da se napravi stadionot, da ima klubot eden sopstvenik za da se nadevame na nesto povekje. Barem nema da sme taksi ekipa i da trosime dopolnitelni finansii na patuvanje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom