Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Sepak otpagjame vtora liga. Imavme dobar pocetok ama finansiskite problemi si go napravija svoeto. Pripagjame na vtora liga istok taka da bi bilo lesno da se vratime. Samo da se napravi stadionot, da ima klubot eden sopstvenik za da se nadevame na nesto povekje. Barem nema da sme taksi ekipa i da trosime dopolnitelni finansii na patuvanje.
Ти менува нешто дали сме во втора исток или во прва?
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Ти менува нешто дали сме во втора исток или во прва?
Mi menuva da zatoa sto na Pobeda mestoto i e vo vrvot na prva liga i sekoj vikend zivci kinam koga gledam deka od sekoj gubat. A seto ova ni se slucuva poradi profiteri koi demek "legendi" dojdoa, si pisaa po 1200-1500e plata i go unistija klubot koj sega ima dolg okolu 200000e, igracite ne zemaat pari, a tie sto bea dobri zaminaa.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Mi menuva da zatoa sto na Pobeda mestoto i e vo vrvot na prva liga i sekoj vikend zivci kinam koga gledam deka od sekoj gubat. A seto ova ni se slucuva poradi profiteri koi demek "legendi" dojdoa, si pisaa po 1200-1500e plata i go unistija klubot koj sega ima dolg okolu 200000e, igracite ne zemaat pari, a tie sto bea dobri zaminaa.
Па кога веќе не се на старите патеки,подобро нека испаднат.Срамота е да играат прва лига со цел да местат утакмици и лично да се богатат.Го срамат името на клубот.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Mi menuva da zatoa sto na Pobeda mestoto i e vo vrvot na prva liga i sekoj vikend zivci kinam koga gledam deka od sekoj gubat. A seto ova ni se slucuva poradi profiteri koi demek "legendi" dojdoa, si pisaa po 1200-1500e plata i go unistija klubot koj sega ima dolg okolu 200000e, igracite ne zemaat pari, a tie sto bea dobri zaminaa.
spored mene nikoloski vi ja podobri sportskata uprava, on od koga stigna imavte poasalni transferi za uslovite na klubot, no od koga snema pari zaminaa i fudbalerite koi kolku tolku vredea. pred se e do toa sto ne odvoia dovolno pari za da se drzite vo 1. MFL. koj i da bese vo sportskata uprava tesko deka ke imavte mnogu poasalen tim.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Сеа кај и е местото на Победа? В затвор?
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Има некоја информација со кој состав ги почнаа подготовките?
Според мојата евиденција од ланскиот состав им останаа само Тофилоски, Гешоски (ако воопшто игра уште), Каланоски, Вецески и Дино Спиркоски. Сите други си заминаа а нема никакво инфо за нови играчи.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Има некоја информација со кој состав ги почнаа подготовките?
Според мојата евиденција од ланскиот состав им останаа само Тофилоски, Гешоски (ако воопшто игра уште), Каланоски, Вецески и Дино Спиркоски. Сите други си заминаа а нема никакво инфо за нови играчи.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Скоро сите се заминати. На сликана што е објавена јас го гледам само Гешоски од овие.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Tofiloski kako sto gledam na transfermarkt zaminal vo Drita od Kosovo
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Денеска и Каланоски потпишал за Лабуништа. Значи врти сучи само Гешоски останува од лани :D
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Не знам другиве екипи што состави имаат ама ништо чудно и трета лига да се отпадни со овај тим.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Не знам другиве екипи што состави имаат ама ништо чудно и трета лига да се отпадни со овај тим.
Жалосно е да дојде до тоа и Победа да падне до трета лига, но ако не се донесат нови играчи и играте само со младинци тогаш црно ви се пишува. Посебно годинава мислам повеќе клубови ќе бидат релегирани (оти од следната сезона ќе има само една втора лига) така да многу тешко да обезбедите опстанок. Ќе видиме за некоја недела како точно стојат работите и колку клуба ќе испаѓаат и дали од управа планираат да носат играчи, ама ако останете на младинци ондак ќе биде тоа распад систем.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Жалосно е да дојде до тоа и Победа да падне до трета лига, но ако не се донесат нови играчи и играте само со младинци тогаш црно ви се пишува. Посебно годинава мислам повеќе клубови ќе бидат релегирани (оти од следната сезона ќе има само една втора лига) така да многу тешко да обезбедите опстанок. Ќе видиме за некоја недела како точно стојат работите и колку клуба ќе испаѓаат и дали од управа планираат да носат играчи, ама ако останете на младинци ондак ќе биде тоа распад систем.
А што е подобро од двеве опции:
1. Да падне во 3та лига и да си играат полу-рекреативно, да видат дека не ги бива децата од градот.
2. Да играат прва лига и да се дупнуваат местење цела сезона, да се јачаат дека се прва лига и на крајот од сезоната политички да бидат спасени со местење на утакмици?

Јас за првава опција сум повеќе. Таа ми е далеку по не срамната опција
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ај сеа цела драма направи, демек сум барал по секоја цена да се вратат во ПМФЛ и да местат и глупости. Реков само дека е жалосно за клуб како Победа заврши во трета лига, но дека ако не донесат засилувања и склопат (по)добар тим нема да избегнат такво сценарио. Ако немаат капацитет да склопат тим колку за втора лига и играат само со тинејџери нека си цепаат во трета, муабетот ми е само дека е штета Победа да падне на тоа ниво со 16 годишни аматери да се „натпреварува“ и да не може да склопи тим за во една Втора Лига да опстане.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom