Фан Клуб: Победа - Прилеп

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Имаш информација кои се тие Андреевски и И. Ристески (како им се имињата и по можност од кои клубови доаѓаат тројцата? Другите 8 ги најдов ама овие двајца не ги знам.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Имаш информација кои се тие Андреевски и И. Ристески (како им се имињата и по можност од кои клубови доаѓаат тројцата? Другите 8 ги најдов ама овие двајца не ги знам.
Андреевски не го знам, а другиов е Иле Ристески. Играше во младинците лани, напаѓач е.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Андреевски не го знам, а другиов е Иле Ристески. Играше во младинците лани, напаѓач е.
А имаш информација Бојан Вурмески дали е вратен од Партизан (не сум сигурен дали на позајмица го пратија зимоска или целосно си замина)? Оти уште немате голман за сега.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
А имаш информација Бојан Вурмески дали е вратен од Партизан (не сум сигурен дали на позајмица го пратија зимоска или целосно си замина)? Оти уште немате голман за сега.
Не знам за него, мислам не е уште ама не ме држи за збор.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Тимот од вчера

Победа:Макрески, Наумоски, Петроски, С.Спиркоски, Каралиоски, Андреески, Свртиноски, Карапеев, Митрески, Димоски, Ристески. Во вториот дел играа уште:Бунтески, Ф. Спиркоски, Димитриоски, Дебрешлиоски и Јошески.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Полека се екипираме..
Мегленски останува тренер. Се врати Дунимаглоски кој играше пред 3-4 сезони во втора. Дојде Тодороски од Обршани. Исто и Благојче Дамески ја реактивираше кариерата и на 37 години ќе игра повторно. Остануваат Вецески и младиот голман Столевски. Се очекуват уште неколку играчи деновиве.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Страшна екипа. Таман за опстанок.
Со оглед каква е ситуацијата во клубот, опстанок е премија. Негде прочитав дека последните 5 екипи отпаѓаат бидејќи се спојуваат двете втори лиги од вгодина.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
271
Поени од реакции
104
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Победа вчера со резервен состав играла против Осогово, односно не се ни многу замарале за Купот. Играле:
Иванов, Наумоски(од 81 мин. Бунтески), С.Спиркоски, Петроски, Димитријески, Дебрешлиоски, Дунимаглоски(од 78 мин. Вецески), Карапеев(од 70 мин. Каралиоски), Митрески, Јошески и Ристески.

Сеа прашање ми е знае ли некој кој Ристески е овој, Благојче или Илија? Исто има ли некој абер кој е овој Димитријески?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Победа вчера со резервен состав играла против Осогово, односно не се ни многу замарале за Купот. Играле:
Иванов, Наумоски(од 81 мин. Бунтески), С.Спиркоски, Петроски, Димитријески, Дебрешлиоски, Дунимаглоски(од 78 мин. Вецески), Карапеев(од 70 мин. Каралиоски), Митрески, Јошески и Ристески.

Сеа прашање ми е знае ли некој кој Ристески е овој, Благојче или Илија? Исто има ли некој абер кој е овој Димитријески?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Илија Ристески е тој, а Димитријески не го знам и јас. Воглавно добро изиграа иако Осогово играше со прв тим, а ние со помладите. Дури и подобри бевме во поголем дел од мечот. Ќе видиме сабота со Саса како ќе изгледаат со засилувањата. Имам надеж за опстанок иако и тоа ќе биде тешко пошто ќе отпаднат 4-6 екипи.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Илија Ристески е тој, а Димитријески не го знам и јас. Воглавно добро изиграа иако Осогово играше со прв тим, а ние со помладите. Дури и подобри бевме во поголем дел од мечот. Ќе видиме сабота со Саса како ќе изгледаат со засилувањата. Имам надеж за опстанок иако и тоа ќе биде тешко пошто ќе отпаднат 4-6 екипи.
Да не знаеш случајно кои други беа на клупа или немаш информација?
И ја од тоа што гледав ОК игравте, се надевам ќе изборите опстанок (али ќе треба зимоска да се консолидирате, нешто ко Пелистер лани кога првите 6 месеци со младинци играа па тек втората полусезона се средија).
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Да не знаеш случајно кои други беа на клупа или немаш информација?
И ја од тоа што гледав ОК игравте, се надевам ќе изборите опстанок (али ќе треба зимоска да се консолидирате, нешто ко Пелистер лани кога првите 6 месеци со младинци играа па тек втората полусезона се средија).
Не знам точно кој беа, ама сите беа младинци.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
271
Поени од реакции
104
Да не ви бранеше Ѓорѓи Јовановски беше најавен како најголемо засилување.....Искрено горе доле Тој ви е составот, инаку за Осогово не играше Паунов, се повреди Миле Костовски, не играше од почеток ни Александар Малденовски... тешко во борбата за опстанок ако не донесете уште некој играч.
Автоматски споено мислење:

 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom