Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Во право си, крилата 0, ме бендисаа штоперите, Ристе и црнчето. Јас не знам шо припреми имале, не можат да дишат после 70мин..
Да да и штоперите си беа супер,Јаќимовиќ стандард, а и Драгарски смирено рутински си ја бркаше работата.Инаку секогаш ко ќе постигна гол застанува не игра повеќе,се излежава само.То страшно ме нервира и лани беше така, арно му направија на неколку пати,заводи кај 70 та мин и после му израмнуваја.Пичкици невидени...
 
Член од
2 јули 2018
Мислења
18
Поени од реакции
2
Да да и штоперите си беа супер,Јаќимовиќ стандард, а и Драгарски смирено рутински си ја бркаше работата.Инаку секогаш ко ќе постигна гол застанува не игра повеќе,се излежава само.То страшно ме нервира и лани беше така, арно му направија на неколку пати,заводи кај 70 та мин и после му израмнуваја.Пичкици невидени...
Убаво че беше да останеше Даноски и некое крило да донесат како што беше пред две години Мирослав Станиќ.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Убаво че беше да останеше Даноски и некое крило да донесат како што беше пред две години Мирослав Станиќ.
И Станиќ не беше кизнај шо ама за овие шо ги донесоја е Роналдо.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
И Станиќ не беше кизнај шо ама за овие шо ги донесоја е Роналдо.
Овие за ништо не ги бидува посебно Танушев, ко коњ е, врска нема исто и Каланоски, заради негова глупост назад за малце ќе ни изедначеа. Едино овој Ѓоргиев младиот тро подигрува, се бори, трча..
 
Член од
2 јули 2018
Мислења
18
Поени од реакции
2
Каланоски врска нема..Жоглев, Гешо, Нвабуезе само овие можат да ни помогнат во нападот.Очекувам против Шкупи да заигра и Богдан Мамдиќ, да видиме што ќе покажи.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Да потрчам 2-3 месеци на могила,капитен можам да бидам.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Каланоски врска нема..Жоглев, Гешо, Нвабуезе само овие можат да ни помогнат во нападот.Очекувам против Шкупи да заигра и Богдан Мамдиќ, да видиме што ќе покажи.
Жоглев аут пола година, Гешо уште три меча суспендиран. Мандиќ некни буквално цел меч на трибини го помина на телефон:D
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Жоглев аут пола година, Гешо уште три меча суспендиран. Мандиќ некни буквално цел меч на трибини го помина на телефон:D
А Мандиќ регистриран е? Оти ме зачуди што ни на клупа го немаше.
Иначе за Гешо знам објавија 4 натпревари е суспендиран али да не имаш инфо колку суспензија доби Виктор Велкоски? Оти он као поеќе добил ама не знам колку точно.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
А Мандиќ регистриран е? Оти ме зачуди што ни на клупа го немаше.
Иначе за Гешо знам објавија 4 натпревари е суспендиран али да не имаш инфо колку суспензија доби Виктор Велкоски? Оти он као поеќе добил ама не знам колку точно.
Mандиќ и Шопоски не ги избрал Мегленски за некни затоа беа на трибина, а со Велкоски не знам шо се случи. Го казнија ама никаде го немам видено по сликине, а не го ни спомнуваат.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Mандиќ и Шопоски не ги избрал Мегленски за некни затоа беа на трибина, а со Велкоски не знам шо се случи. Го казнија ама никаде го немам видено по сликине, а не го ни спомнуваат.
Велкоски изгледа си е заминат, нигде не го спомнаја цело лето,а и Жоглев најверојатно нема да биди во Победа со оглед на повредата го има избркано..Штета стварно баксузно, за него бев оптимист дека можи да биди солидно засилување плус млад играч таман ќе ни бркаше работа за правилото стартер до 21год.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.275
Поени од реакции
1.724
Губите од Шкупи бе? Реално 1-0 би требало да заврши мечот за нив оти освен бранење нема друго што да барате таму... Плус со се овие супсензии
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Губите од Шкупи бе? Реално 1-0 би требало да заврши мечот за нив оти освен бранење нема друго што да барате таму... Плус со се овие супсензии
Не ми се верува да тепаме, јас со реми би бил задоволен, ама тешко иначе само Гешо е суспендиран
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.529
Поени од реакции
1.508
кој е сопственик на клубот? таа тетката или некој друг?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom