Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
повеќето фанови ама ич не ве сваќам, кога Милан ќе победи овој ѕвер,овој е најдобар, а кога ќе изгубат, сите велите дека се пензионери, овој не чинел, овој ваков бил...
Баптиста даде гол за Рома и што треба јас сега да го величам кога човекот е дрво и летоска сакам да биде првиот фудбалер што ќе си замине од Рома...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Многу ни е тешко вака среда-недела ако играме Фавали и компанија над 30ка можат да ни умрат на терен не дај боже:icon_lol:
Иначе нема што да збориме 3 години мелеме исто тука треба нови играчи и тоа е факт еден куп нови и еден куп да летаат од тука зашто се непотребни вчера го пашнавме и слободно можеме да и мавнеме на титулата...летово ако не се земат играчи нови ќе биде катастрофално.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Јас пред некое време направив една паралела овде на форумов каде бил и на што личел Милан 4 сезони уназад со горе-доле истиов ростер на играчи. :) Со Кака,Малдини и Анчелоти!
Со однос на тоа какви беа прогнозите за Милан пред сезонава ние сеа сме далеку пред нив! Неочекувано горе... Јас сум задоволем. Се влече максимум од тимот и уште сме во игра за Скудето.А ЛШ за следна сезона имаме скоро загарантирана. Што уопште не беше случај претходните сезони.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.865
Најнова вест од ратиште е дека и Мансини го прекинал тренингот заради истегнување мускул денес...
Најдолното можно дереџе се случи, и Мансини да фали во недела.:tapp:
Со ова, ако евентуално не може и овој да игра, настапот на новиот циган, а и на уште некој од примаверата е се по извесно.
животеее!!! преживеав 4 гола од Манчестер и Интер, ако дојде денот кога Лацио нема да го тепаме-се бесам одма!!

хехаеа во рубриката занимливости, видете кој не се радува на голот на Ето од вчера :icon_lol:

 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Најнова вест од ратиште е дека и Мансини го прекинал тренингот заради истегнување мускул денес...
Најдолното можно дереџе се случи, и Мансини да фали во недела.:tapp:
Со ова, ако евентуално не може и овој да игра, настапот на новиот циган, а и на уште некој од примаверата е се по извесно.
животеее!!! преживеав 4 гола од Манчестер и Интер, ако дојде денот кога Лацио нема да го тепаме-се бесам одма!!

хехаеа во рубриката занимливости, видете кој не се радува на голот на Ето од вчера :icon_lol:

Те зржам за збор за болдираново :pos2:
Сеа изгубивме изгубивме задоволетесе и со второ место јас не мислам дека можеме да се крениме веќе имавме една шанса со Наполи не ја искористивме, имавме уште една шанса со Парма да се држиме блиску со Интер ама и таа ја испуштивме и ко ке видите не очекувам да се случи чудо.
На почеток на сезона сите викавме дека ке бидеме задоволни со 3 место, па ајде де задоволете се...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Ај за нападов ќе се скрпи некако, ќе играат Пипо и уште еден од левине двајца и Сидорф позади нив.
Мене ме плаши срединава, ако не биде спремен капитенот туе го имамо само Рино :pos2:
Пирло не игра, Амбро не игра, мислим дека и Фламини нема право на настап. Шанса за Штрасер е ова да го видимо малце сезонава.
БТВ шо е работава со тој другиот циган од Гана, Хотор или како беше, игра тој у примаверата или неможе ни тамо место да фати :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.865
16 години има тој бе, али не се секирај за некое коло и неговото време ќе дојде како тргна работава.. :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ја комотно би играл со пола примавера, ако ништо друго барем луѓе ке станат вака ако остане никад нема да дебитираат. Ке ги праќаат по Емполи, Комо, Венеција и после 10 години ке сакаат да ги вратат :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
„Калчополи“ ќе го „голтне“ и Интер?
- Одбраната на Лучијано Моџи поставила прашање по повод наводно исчезнатите докази кои го поврзуваат актуелниот италијански фудбалски шампион Интер со наместени мечеви.

( хехехе ќе ја вртат. Ете како станувал шампион на Италија :tv: )

пс: За сезовава сум 50:50, имаме куп повредени прво тимци и по мене немаме јак состав да му се спротиставиме на местачот Шинтер :tapp: Не можеме да одиме на титула во Серија А со старци. Помина нивното време мора да се инвестира постепени. Со оваа политика на Берлу или Галијани тешко нас. Купуваат 16-годишни фудбалирчиња кој што нема ништо за нив на нет ( фудбалска историја, од каде се ... ) :toe: Мислам дека политикава е дека во наредниве 2-3 години ке се држиме до 3-4 место на табела а кога ке наполнат дечиштава 18-19 год тогаш е ерата на мовиот Милан ( Арсенал ) :drk: и ке сни правеле партали :uvo: Нема Грешка !!!!

Forza Milan !!! :jaj:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Види ги сега Шинтерашиве кај ке бегат................FORZA
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
„Калчополи“ ќе го „голтне“ и Интер?
- Одбраната на Лучијано Моџи поставила прашање по повод наводно исчезнатите докази кои го поврзуваат актуелниот италијански фудбалски шампион Интер со наместени мечеви.

( хехехе ќе ја вртат. Ете како станувал шампион на Италија :tv: )

пс: За сезовава сум 50:50, имаме куп повредени прво тимци и по мене немаме јак состав да му се спротиставиме на местачот Шинтер :tapp: Не можеме да одиме на титула во Серија А со старци. Помина нивното време мора да се инвестира постепени. Со оваа политика на Берлу или Галијани тешко нас. Купуваат 16-годишни фудбалирчиња кој што нема ништо за нив на нет ( фудбалска историја, од каде се ... ) :toe: Мислам дека политикава е дека во наредниве 2-3 години ке се држиме до 3-4 место на табела а кога ке наполнат дечиштава 18-19 год тогаш е ерата на мовиот Милан ( Арсенал ) :drk: и ке сни правеле партали :uvo: Нема Грешка !!!!

Forza Milan !!! :jaj:
Ах...стварно 22 години имаш??...како прво и твојот омилен клуб не е цвеќе за мирисање..како второ ако знаеш секој фудбалски тим што го има на планетата е местач бидејќи апсолутно сите местат не само шинтер:tapp:...ти сериозен си со тоа дека интер со местење земал титули овие години??зарем твојот милан со фавали,одо и останатите старци би му парирал на интер која секоја година го гради постепено тимот...:drk::drk:на невистинити шекулации така најдобро е...спортски поздрав и веројатно твојата реплика ќе се содржи од адекватни навреди бидејќи сум фан на местачот шинтер:nesvest:..

Види ги сега Шинтерашиве кај ке бегат................FORZA
гледај си го тимот најпаметно за тебе
 
P

PewDiePie

Гостин
Како прво,дај бе Нероазуро и Кире Шиттер престанете да го глушите на темава!?!?!? Ќе ти Е. и деца и све,а ако испадне дека и вашиот полн со безгрешни калугери шиттер местел тогаш што правите??
Некој пиша Бориело не знаеше на кај тера,стварно беше така :pos2: Адија ќе испука во Недела ако игра,кај и да е за некое коло како што тргнало со повредиве ќе ги видиме и Де Вито,Хотор и Албертаци во прв тим:tv:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Знаете што е најинтересно?

Се фативме ние дека одбраната ни е слаба цела сезона го тупиме за бекови, за штопери и слично, а уствари нашата најголема мака сезонава е тоа што неможеме да даваме голови регуларно премногу зависиме од Роналдињо.
Пато има 12 голови, Бориело 9, Роналдињо 9 (5-6 од пенал мислам дека беа) и Хунтелар 6.

Толку се фативме за одбраната што скроз не приметуваме дека најголемата слабост ни е средниот ред кој што е тотално отсечен и не прави никакви шанси за напаѓачите и самите напаѓачи кои што кој од кој се покилав.

На гол.ком имаат дадено убаво објаснување за Бориело- He is slower than WW1 tank :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин

http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=21068&sl=it&tl=en


Не се радуј пред време. :pos2:
Овие денови би требало да потврдат.

Во недела ќе биде повуци-потегни ама сигурен сум како никогаш до сега дека без три бода не си одат по дома.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom