Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Браво за оптимизмот, и јас сум секогаш оптимист и верувам во Милан секогаш, од една страна, но од друга страна ко ќе се сетам која игра ја имаме без Пато и Неста во одбрана...:pop:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абе остајте го вие распоредот, нема лесна утакмица во Италија појќе.

Реков јас дека тимо шо ќе освои појќе од 20 бода е првак, значи максимум уште 4 смее да изгуби Милан шо ќе биди нешто невидено досега.

И сите шо не го гледаја натпреварот, нека престанат со плачење. Не можи да имаш мислење за натпревар шо не си го гледал. Парма имаја среќа, домашен терен, никаков притисок и наклонет судија. Апсолутно сите акции му беа од контра и од слободни добиени од судијата.

Исклучвањето на Пирло беше крајно непотребно и незаслужено, кој виде ќе знај. Никогаш не бил груб или неразумен за да добие директен црвен картон. Незнам колкава е можноста да се ревидира некако казната за следниот меч, незнам дали се случило некогаш. Само знам дека без Пирло и без Роналдињо и згора на то без Пато па и без Неста, следниот меч ќе биди најтешкиот сезонава и бидете спремни за разочарување.
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
6
Јас пак од Лацио воопшто не се плашам , Лацио не тим како Катанија , Парма или било кој од овие екипи кои играат антифудбал и се бранат со сите сили . Лацио игра отворен фудбал и секогаш губеле од нас , но се плашам од нашиве трупови кои примаат ефтини голови а не користат 100%-ни шанси , на некој начин сами си извршуваме самоубиство , не дека противниците се посилни од нас , туку грешката е кај нас и сами си се победуваме .
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.221
Поени од реакции
4.122
После ние сме биле опстимисти..Ако победи Рома наредно а шансите се негде 60 % да речеме и Милан ако тепа со Лацио двете екипи ке се на -1 па види сеа ваша наша..
Не се надевај дека Рома ке тепа:wink:,знам дека Тоти им се враќа али ние таму неколку години по ред си ги пегламе така да ништо од кикс на Интер:toe:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Најтешка утакмица ќе биде со Лацио
А можда и Адиах да добие шанса на таа. :vozbud:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Decki ne se sekirajte...Inter ima tezok raspored za razlika od milan,a plus toa igra i vo liga na sampioni....pa taka da ne ocajuvajte...vo maj ke vidime koj ke bide sampionot a ima vreme do togas...nisto ne se 4 boda...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.862
^Па нема кој друг, ќе мора да игра, бар од клупа ќе влезе. Роналдињо, Пато, Неста, Пирло и Фламини малумниот мислам дека доби казна за наредната... еве им епска шанса на Лацио да видат бод на Сан Сиро.

Вака нешто од прилика би играл јас...во случај да се врати Амрозини ова. ако не-не знам стварно. :) и Бориело ни под разно на терен не смее да биде, а после сезонава ни во Милан не смее да биде.

--------------Inzaghi
---Mancini----Seedorf-----Abate
--------Ambrosini---Gatuzo
Zambrotta---Favalli---Silva---Antonini
--------------Abbiatti

господ на помош е работава...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Заборави да пишеш и у ФАН клуб Рома,ЦСКА,Јувентус,Челзи,Манју,Лпул,Барса(ако ни падне) и Баерн :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
--------------Inzaghi
---Mancini----Seedorf-----Abate
--------Ambrosini---Gatuzo
Zambrotta---Favalli---Silva---Antonini
--------------Abbiatti

господ на помош е работава...

Овие 2ца,почнаа да се заебаваат со Милан последниве 2 утакмици жими се,Пипо ќе ми дрибла :tapp: а Овој рацете не му се добри,шеќерот му паѓа на утакмици ..све да му ебам,поради него изгубивме денес и поради него го изедовме тој лешперскиот гол со наполи :jaj:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
--------------Inzaghi
---Mancini----Seedorf-----Abate
--------Ambrosini---Gatuzo
Zambrotta---Favalli---Silva---Antonini
--------------Abbiatti

господ на помош е работава...
Ако направи нешто Сидорф, арно, ако не ...:kesa::kesa::kesa:
Барем Адијах нека влези у пм, поголем камен од овие не може да биде.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Дида,Абиати,Рома,Каладзе,Замброта,Јанкуловски,Фавали,Бонера,Одо,Гатузо,
фламини,Абате,Пирло,Бореиело,Мансини се играчите кој што уште вечерва треба да ја напуштата планетата земја и да отидат на Марс џабе трошат воздух да им ебам мамата нив :mad::mad::mad::mad::mad:::mad::mad::mad::mad::mad::

браво бе сите глеам критикувате оти кога тепавме кога даваше Бориело голови со полумакази сите ау Бориело најак и се..кога на предходната утакмица Фламини спаси неколку чисти гола и трчаше на секаде напред назад викавте браво а сеа плукате..Абиати предходните утакмици кога спаси 3 гола чисти па викавте браво а сеа плукате ебате фановите.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
браво бе сите глеам критикувате оти кога тепавме кога даваше Бориело голови со полумакази сите ау Бориело најак и се..кога на предходната утакмица Фламини спаси неколку чисти гола и трчаше на секаде напред назад викавте браво а сеа плукате..Абиати предходните утакмици кога спаси 3 гола чисти па викавте браво а сеа плукате ебате фановите.
Како да не плукаме на Абиати ко не може да ја шутне топката повеќе од 20 метри, Фламини од 3-4 шутеви од дваесетина метри сите 10 метри над гол завршија, а Бориело нема што да се пишува не знаеше кај тера.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Како да не плукаме на Абиати ко не може да ја шутне топката повеќе од 20 метри, Фламини од 3-4 шутеви од дваесетина метри сите 10 метри над гол завршија, а Бориело нема што да се пишува не знаеше кај тера.
Ремонт треба луѓе, најпаметно е можеби да дојдат некои арапи полни со пари за да се врати тимот инаку од Галиани и Берлу пари нема више давање за фудбалски звезди
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
--------------Inzaghi
---Mancini----Seedorf-----Abate
--------Ambrosini---Gatuzo
Zambrotta---Favalli---Silva---Antonini
--------------Abbiatti

господ на помош е работава...

Да ви кажам право Лацио и не ме плаши многу, тешка пациентала се и со младинци ќе ги тепаме. Еве шанса и повеќе простор за Мансини да покажа дека не за к*р го зимавме од циганиве, а и Лео ако не го пушти Адија стварно е педер.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Да ви кажам право Лацио и не ме плаши многу, тешка пациентала се и со младинци ќе ги тепаме. Еве шанса и повеќе простор за Мансини да покажа дека не за к*р го зимавме од циганиве, а и Лео ако не го пушти Адија стварно е педер.
Toа немора да го докажува во случајов ќе стаеме лезбејка xD.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom