Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Чекајте не се нервирајте сеа да видите летово коа ќе земат некој слободен агент што Слога и Беласица го одбиле ќе се смееме.
Шала на страна последниве неколку години управава е EPIC FAIL.Незнам што им е филмот со ова.
Ама ај ќе дојде лето ќе видиме може ќе напраат некое чудо???
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Од 2008 чекаме да направа некое чудо :kesa: Сега на лето ништо асално не земаме и сите ќе викаме дека на зима ќе земеме нешто,тогаш земаме некој 35 годишен и чекаме добар трансфер на лето и секоја година е истото :tapp:
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
6
На Милан њус вест од Шпанија : Можна размена Кака-Пато ?

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=21129


Знаејќи ја политиката на Б&Г кои играат на картата: врти -сучи да се смени нешто во тимот со размени и позајмици но пари никако , така да ништо не е чудно и се е можно и оваа размена да се случи .
 
P

PewDiePie

Гостин
Јас да сум на место на Лео одма би си отишол,само копиле мрсно е тој Берлускони,знае дека навивачите го обожаваат Лео одма им стана миленик чуда прави со група дедовци (а башка и не го плаќа многу) и мислам дека ќе направи се за да го задржи,па макар и да му ги донесе Красиќ и Џеко.
ПС.Јас уште се кладам дека Џеко од летово ќе игра за Милан,ако има некој расположен ајде.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Јас да сум на место на Лео одма би си отишол,само копиле мрсно е тој Берлускони,знае дека навивачите го обожаваат Лео одма им стана миленик чуда прави со група дедовци (а башка и не го плаќа многу) и мислам дека ќе направи се за да го задржи,па макар и да му ги донесе Красиќ и Џеко.
ПС.Јас уште се кладам дека Џеко од летово ќе игра за Милан,ако има некој расположен ајде.
немаа шанси тој да дојде во Милан ке добие инфракт Берлускони ако дава 40 Милиони евра хехехехехе
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.296
Поени од реакции
45.873
На Милан њус вест од Шпанија : Можна размена Кака-Пато ?

http://www.milannews.it/?action=read&idnotizia=21129


Знаејќи ја политиката на Б&Г кои играат на картата: врти -сучи да се смени нешто во тимот со размени и позајмици но пари никако , така да ништо не е чудно и се е можно и оваа размена да се случи .
Вест од Шпанија....али ја пишувал некој подебилен од Спорт24 и тие другите наши страници :).
Ова треба да си или вонесериски дебил или ептен да немаш инспирација за нормална шпекулација, па да го напишеш.

Иначе Берлускони рекол дека се надева ото Леонардо ќе остане. Мада ја не знам баш, мислам дека ако не му понудат нешто поасално за работа од оваа сезона сам ќе си иде. Не е веќе тој од минатото лето, напраи некое си име и он.
Нешто е ко Балотели, преспективен и надежен, ама околината не му е погодена. :)
Не е ни полтрон како Карло шо беше-овој му покажа заби зимоска, ич нема да му чуе да си отиде.

Интересно би требало да биде летово за многу ситуации, ако се знае дека Фавали, Јанкуловски, Одо, сигурно си идат, а можно е и Замброта да го испалат додека уште држи некоја цена, со што ќе ги заменат.

Мислам дека нема 4ица бесплатни вампири на светов, некој ќе мора да платат-кај ќе бегаат маму им ебам ја нивна:zlo:. А уште појако е што место за non ЕУ немаат (или имаат едно ако го летнат еентуално његрата) значи дека ќе мора да се од европа новите играчи!
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
6
http://www.tuttomercatoweb.com/milan/?action=read&idnotizia=21096

Еве и сами си кажуваат дека со опаднатиот буџет и загубата од 13 милиони управата на Милан морале да одат на таа политика што на лето ќе барале играчи без валиден договор и за многу малку пари....смешно и тажно . Па каков играч ќе земеш за без пари бе , некој како Камикаладзе , Фавали и компанија од кои едвај чекаме да се ослободиме , а за без пари само такви се наоѓаат некои од нивни калибар кои се избркани од нивните клубови ....ццццц. До кога бе вака лопови едни , го запустија Милан .
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
6
Епа да купеа нешто поасално сега можда и ќе имаа некоја зарада,а вака само ќе тонат.. Душу им ебем ! :uvo:


А со оваа трансфер политика и сеуште ќе тонат до тој степен што после и да сакаат да купуваат класа играчи никој нема да оди во Милан , освен тие кои се на залезот на кариерата знаејќи дека Милан ќе им пружи можност да играат до својата 40-та година .
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Јас да сум на место на Лео одма би си отишол,само копиле мрсно е тој Берлускони,знае дека навивачите го обожаваат Лео одма им стана миленик чуда прави со група дедовци (а башка и не го плаќа многу) и мислам дека ќе направи се за да го задржи,па макар и да му ги донесе Красиќ и Џеко.
ПС.Јас уште се кладам дека Џеко од летово ќе игра за Милан,ако има некој расположен ајде.
Чудно..Лол незнам што да речам стварно сме и ние некад ако Леонардо е добар тренер ја го сечам на 7 дела абе не заебавај нема никаков авторитет гледавте со Парма гол нескаа да ни дадат јак бил пола сезона тактички ја утна.Милан кога изгуби 2-0 од Шинтер беа во неверајтно форма а Интер незнеа ништо посебно што направи Интер цела утакмица играше со црвен а Милан ракомет играше цела му текна 75 минута дека треба да стави уште 1 напаѓач.Единствен Човек што направи чуда со дедовците е АНЧЕЛОТИ со Малдини освои лш па види сеа..
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
А со оваа трансфер политика и сеуште ќе тонат до тој степен што после и да сакаат да купуваат класа играчи никој нема да оди во Милан , освен тие кои се на залезот на кариерата знаејќи дека Милан ќе им пружи можност да играат до својата 40-та година .
Ако не почнат да купуваат наскоро и да го засилат тимот асално, Милан во наредните 5 години нема да биде во чекор со најголемите клубови во Европа,ако тоа се деси многу тешко се враќа назад времето.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Ако не заигра овој сеа, никаД више :))
Да да, редно е да го видимо што нигерац е да му ебем. Најбољи стрелец на светско, новиот Месио, новиот овја онја и ништо.

Нека изигра малиот 2-3 утакмице ако не го бива на лето у Реџина и готово
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Него ве глеам со аватари од котлено па на ви барем подобар =))

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom