Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
:tapp::tapp::tapp:кака спорет анчелоти нема да игра за бразил во со италиа а и е под знам прашалник и во дербито со интер :nenene::tapp::tapp:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Лоша игра,многу лоша.Џабе пеналот,џабе толкавата борбеност,кога неможеме да резлизираме една проклета шанса.Денес никого нема да пофалам,сите одиграа катастрофа.И зашто сеуште Анчелоти е на местото на тренер не ми е јасно:tapp:.Трагедија е што изигравме вака со тим како Реџина.Какви блокади прават нешто ненормално,ај ако не и тренерот нека застане во одбрана,случајно топката да не помине.A да,добра глума истотака на неколку фудбалери,особено на оној што го изнесоа надвор од терен,им подавам рака.Друга трагедија,Кака се повреди.Сега сигурно интерашиве се радуваат.Се надевам не е ништо сериозно,инаку сме го наебале со Интер.Повеќе среќа нареден пат:toe:.
Многупати ова сум го кажувал и сега ке го кажам, Милан да има добар тренер мислам дека многу далеку ке стигне со тие играчи што ги има сега на располагање тренер од калибарот на Анчелоти неможи да се снајде и да постави тактика како што е Бекам,Роналдињо,Кака многу треба да се стратегира во Милан затоа ви треба асален тренер БЕЗ НАВРЕДИ мислам дека според мене тука е причината не дека и Јуве има најдобар тренер ама тоа е мое мислење за Милан.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Многупати ова сум го кажувал и сега ке го кажам, Милан да има добар тренер мислам дека многу далеку ке стигне со тие играчи што ги има сега на располагање тренер од калибарот на Анчелоти неможи да се снајде и да постави тактика како што е Бекам,Роналдињо,Кака многу треба да се стратегира во Милан затоа ви треба асален тренер БЕЗ НАВРЕДИ мислам дека според мене тука е причината не дека и Јуве има најдобар тренер ама тоа е мое мислење за Милан.
убаво кажано..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Ауу не ми се веруе кој баксуз сум :nerv:
Пишав километарски пост, пола сат го пишував и на крај ми се појави ова ебано страње:



Сеа по втор пат не пишувам ме мрзи, а и да не ме мрзи нема да знам да го напишам истото :)

2.Бонреа дебилу еден ради тебе падна голот
Зошто Бонера е дебил ?
Ај прегледај го голот и ќе видиш дека Бонера неможеше ништо да направи во таа ситуација (може и можеше ако се фрлеше), беше чекор може и два подалеку од Ди Џенаро, мене некако покрив ми изгледа Малдини дека појде кон него и застана, ама ај никој не кривим.

Само ми е криво што Бонера доби жолт на сметка на Малдини и нема да игра против Интер.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.421
Поени од реакции
47.098
Бонера не го затвори Коради за пасот до Андреев...затоа е крив, најблиску до Ди Џенаро беше Бекам а него тоа не му работа :P
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Многупати ова сум го кажувал и сега ке го кажам, Милан да има добар тренер мислам дека многу далеку ке стигне со тие играчи што ги има сега на располагање тренер од калибарот на Анчелоти неможи да се снајде и да постави тактика како што е Бекам,Роналдињо,Кака многу треба да се стратегира во Милан затоа ви треба асален тренер БЕЗ НАВРЕДИ мислам дека според мене тука е причината не дека и Јуве има најдобар тренер ама тоа е мое мислење за Милан.
тренер од калибар на анчелоти ...... мислиш на тренерот со со 3 финалиња и две освоени титули во луш ? на тој мислиш ? на истиот тој кој кака и на времето "неталентираниот" пирло ги направи играчи од светска класа ? тој не е асален тренер ? не е крив анчелоти , крива е политиката на клубот која се определи да продава дресови со роналдињо и бекам (многу логични со оглед дека оваа година нема приходи од лш). да се задржеше гуркуф на пример , а парите да беа фрлени на дрогба/амаури/ето/анри/берба кои беа на продажба тогаш плус компани (одбрана) кој за никакви пари отиде во сити наместо роналдињо друга приказна ќе беше (не дека и вака нема милан страшен тим но уште од светското се виде дека роналдињо и кака не може да играат заедно го пишав и ова ама кој да ми верува :) . кога ќе се додадат тука и фламини и бориело милан ќе имаше страшен тим но куп уефа си го направи своето.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Епа вака сеа преку к** ми е оваа година од вакви утакмици :tapp: Па добро бе цела сезона ли ќе ја играме топло ладно ? Тепаме две утакмици по ред ни доаѓа екипа од рангот на Реџина ни незнаеме да ѓи победиме,епа дечки титулата си бега ли си бега овие се едни од најбитните бодови ама ние стандард си киксаме со дебилни екипи:toe:
Денеска изигравме слабо џабе ја држевме толку топката коа незнаеме да направиме акција течна за гол,сите сами пробуваат нешто да направат да не беше пеналот врз Пато немаше ни тој гол да го дадеме пошто овие се бранеа со цела екипа позади...Роналдињо не го сваќам воопшто што сака да покаже како циркузант станал па боље ќе го гледам Сидорф него Рони да прави циркус Медрано:toe: И се виде колку ни фали Пирло во играта немаше никаква течност во играта без него,Кака нешто кривеше незнам што беше работата ако не игра со интер господ нека ни е на помош:toe: И уште сеа се прашувам кој двајца играчи ќе играат централно одбрана од коа Бонера доби суспензија...мислам дека Фавали ќе го стави со Малдини прва постава и боље така да не истрчаат да играат пошто овој првиов ќе биде како мува без глава...

Ај да се надеваме на нешто мада со игриви топло ладно не праиме ништо:helou:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
тренер од калибар на анчелоти ...... мислиш на тренерот со со 3 финалиња и две освоени титули во луш ? на тој мислиш ? на истиот тој кој кака и на времето "неталентираниот" пирло ги направи играчи од светска класа ? тој не е асален тренер ? не е крив анчелоти , крива е политиката на клубот која се определи да продава дресови со роналдињо и бекам (многу логични со оглед дека оваа година нема приходи од лш). да се задржеше гуркуф на пример , а парите да беа фрлени на дрогба/амаури/ето/анри/берба кои беа на продажба тогаш плус компани (одбрана) кој за никакви пари отиде во сити наместо роналдињо друга приказна ќе беше (не дека и вака нема милан страшен тим но уште од светското се виде дека роналдињо и кака не може да играат заедно го пишав и ова ама кој да ми верува :) . кога ќе се додадат тука и фламини и бориело милан ќе имаше страшен тим но куп уефа си го направи своето.


Нешто слично ќе кажев на дечкото погоре дур му го читав постот

Иначе за утакмицава немам шо да кажам, никој не беше крив ЕНДОСТАВНО НЕ НИ БЕШЕ ДЕНОТ :wink:

Ја од увек сум го бранел дебелиов, и ќе го браним уште , моментално нема слободен тренер подобар од него :wink:

кого би зеле?

Шустер, Закерони ? :nesum:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Многупати ова сум го кажувал и сега ке го кажам, Милан да има добар тренер мислам дека многу далеку ке стигне со тие играчи што ги има сега на располагање тренер од калибарот на Анчелоти неможи да се снајде и да постави тактика како што е Бекам,Роналдињо,Кака многу треба да се стратегира во Милан затоа ви треба асален тренер БЕЗ НАВРЕДИ мислам дека според мене тука е причината не дека и Јуве има најдобар тренер ама тоа е мое мислење за Милан.
Дечки овде Анчелоти не беше крив неможеме само него да кривме поради секој лош резултат сеа мене лично не ми се допаѓа ко тренер вчера игравме мнгу слабо а и шансите за титула пропаднаа.:icon_frow:icon_frow:zid:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Нека не беше крив, не ме сфативте, сакам да кажам дека Анчелоти сака сите да ги набути во првиот состав и Кака,Роналдињо,Бекам,Пирло,Амбросини е сега од тие сигурно не можат сите да играт заедно каква ке биде играта заникаде, како што кажа членот пред мене неможат Рони и Кака да играт мора да се создаде тактика со која ке можеш да победуваш а не да трупиш сите ѕвезди у тимот ко ништо не правиш, што Милан Реал Мадрид ли почнува да станува затоа ми беше зборот дека сака сите да ги тури 1 состав е тоа мислам дека не му успева засега алии негов проблем ..
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Нека не беше крив, не ме сфативте, сакам да кажам дека Анчелоти сака сите да ги набути во првиот состав и Кака,Роналдињо,Бекам,Пирло,Амбросини е сега од тие сигурно не можат сите да играт заедно каква ке биде играта заникаде, како што кажа членот пред мене неможат Рони и Кака да играт мора да се создаде тактика со која ке можеш да победуваш а не да трупиш сите ѕвезди у тимот ко ништо не правиш, што Милан Реал Мадрид ли почнува да станува затоа ми беше зборот дека сака сите да ги тури 1 состав е тоа мислам дека не му успева засега алии негов проблем ..
Човече Божјо ти уште несваќаш за кој тренер зборвиш.
Да не го помеша некако Анчелоти со Раниери?
Ако ги помеша да те поправам, разликата е 20-тина трофеи во корист на првиоФ.
Ааааа и кој играчи други да стај ако не тие шо ги има, кој е крив шо сите се ѕвезди, во таков тим играат шо да им прајш.
Уште колку членови треба да ти реплицираат во ФАН КЛУБ МИЛАН за да сватиш дека не си во право или во најмала мера дека не ти е тука местото (не дека е некоја провокација ама напорен си).
Ќе ве видиме вас утре со вашиот "тренер".
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Добро бегам, ништо не ви направив само поделив мислење со вас, вие нормално дека не се слагате тоа по логиката е, ајде поздрав!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Глупаци невидени сме.
Последниот тим од табелата не можеме да го победиме. Постигнуваме гол од пенал.
Ауч.
А со појаки тимови играме борбено, играме со сите сили, желни за победи, желни за калчото. И ете ќе дојде некој послаб тим и ние одма тонеме.
Катастрофа.
Е идната недела ќе видиме дали можеме да се бориме за калчото или сеедно за првите места или сме тапа невидена.

А знам кој е крив. Кај се ставално жена судија ах бреееееее :icon_lol:
Таа е крива за се:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom