Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
да губиме бодови со реџина титулата чао..недозволиво е тоа..и анчелоти не го става шева или некој друг за кака го става антонини :uvo:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Не го гледав натпреварот ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕ........
Незнам што се случувало на теренот но според тоа што го кажувате највероватно сме одиграле слабо против Реџина.
СО СРЕЌА ПРОТИВ ИНТЕР
Роналдињо да им даде гол повторно и да ги израдува.........
Друг пат ќе гледам за да победиме а тоа е нареден натпревар против Интер
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
тренер од калибар на анчелоти ...... мислиш на тренерот со со 3 финалиња и две освоени титули во луш ? на тој мислиш ? на истиот тој кој кака и на времето "неталентираниот" пирло ги направи играчи од светска класа ? тој не е асален тренер ? не е крив анчелоти , крива е политиката на клубот која се определи да продава дресови со роналдињо и бекам (многу логични со оглед дека оваа година нема приходи од лш). да се задржеше гуркуф на пример , а парите да беа фрлени на дрогба/амаури/ето/анри/берба кои беа на продажба тогаш плус компани (одбрана) кој за никакви пари отиде во сити наместо роналдињо друга приказна ќе беше (не дека и вака нема милан страшен тим но уште од светското се виде дека роналдињо и кака не може да играат заедно го пишав и ова ама кој да ми верува :) . кога ќе се додадат тука и фламини и бориело милан ќе имаше страшен тим но куп уефа си го направи своето.
А вие не сваќате дека на све поминува рокот? кога нешто неиде по планот се реагира одма ама ова више подолго време неиде а ништо не се менува !
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Вчера бев нервозен и не можев да пишувам за утакмицата,а и сеа не знам што да напишам.Малце немавме среќа,нападот слабо играше,голманот фати неколку шута,и тоа е тоа.Тој Ди Џенаро е од младинската школа на Милан,ми се чини дека летоска го продадоа.Такви играчи горат од желба за гол...А се гледаше и по него,за малце не го удри срцето.
Иначе во вакви утакмици се губи првенството.Сега за да ги вратиме шансите,мораме убедливо да го надиграме Интер.
А мене најмногу ме загрижува состојбата со Кака...Нема да игра против Англија,а не се знае ни за против Интер.Таман почнаа да се враќаат повредениве играчи,ако Кака е посериозно повреден,лошо ќе биде.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Се на се - титулата па-па....

Неможе повеќе Анчелоти да игра на стара слава зашто последната титула во Сериа А ни е пред 5 години а титулати од ЛШ пред 3. Од тогаш нема ништо значајно направено. Мислам дека е време да си иде. Ако планираат овие ќелавите да го чуваат како Фергусон тогаш гадно се заебале со изборот на човекот за тоа.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Шансите за титулата се минималец после ова.

Значи сезонава ги изгубивме сите можни дуели против минорните тимови во Сериа А тоа е нешто невозможно.

Голем поздрав до Берлу, следниот пат кгоа ке сака да си купи играчка со големи заби нека си ја купи во продавница!!

Тимов е заебан само ради тоа заблето, сите позиции се испревртени само за тој да може да игра.
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
ах штета.....:nesvest::place:Не знам ни што да пишувам после ова.... Ми остана само ронка надеж во мене дека Скудето ке биде наше.....:place:На Анчелоти му оставам да си разбере дека ние сме му стварно благодарни за се што направи за клубов досеа и дека нема да му го заборавиме тоа... Но се надевам дека ке се сети дека малку треба да се „одмори“ и да се сети дека може да не упропасти... Јас искрено не сакам до крајов на сезонава нов тренер, затоа што со тој новиот кој би го донесле ке ни биде тешко дури играчите се привикнат на играта од новиот тренер, а веќе од летово се надевам дека Карлито ке си се повлече ако стварно го сака МИЛАН... и со нов тренер би имале време да се постави играта преку летото... И повторно ке сме на ВРВОТ....:toe:

поздрав РОСОЊЕРИ....:helou:

FORZZA MILAN!!!:pehar::pehar::pehar:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.553
Поени од реакции
43.106
PATO_007, е баниран на 2 дена од темава поради навреда на друг член, немаше потреба од таков испад, продлжете со нормална дискусија . :smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сме го наебале дефинитивно,сега ни Роналдињо,ни Бекам,ни Пато не не' спасуваат:tapp:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
што мислите толку ќе биде лошо без кака?ја очекувам победа..тука е роналдињо,пирло,пато,бекам и сидорф.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Милан како што игра смешно сезонава очекувам да победиме. Со слаби тимови киксираме али сигурно ке ги победиме фудбалерите од погрешниот тим од Милано.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Страшна работа ја стварно незнам како ке го тепаме интер ако неможеме да ја тепаме реџина.Мислам дека Берлу треба а му каже чао на Аншелоти и да го земат нз можда Манчини(беше у интер тоа да ама па им донесе 3 титули),дали рајкард,можеби Капело или Закерони.Со овој тим ако не осоиме барем 2 титули(Скудетото и УЕФА Купот)стварно е срамота.За Кака:ако не игра против интер тешко нас зашо коа не играсе против јуве го јадевме.Да се надеваме дека нема да биде така.:toe:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Почнувам да ги мразам големите дерби натпревари...му носат несреќа на Кака:nesum:

не играше прво со Јуве и губевме ептен а сега и со Интер....

се помалце надеж за победа имам:(
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Браво... губиме бодови од последниот во калчото. Ако не беше Пато и пеналот над него, ни тој еден бод немаше да го земиме. Катастрофа е комплетната игра на Милан. Нешто треба да се менува, прашање е што.

Ако ни турат Интер 5-6 голови можеби ке се сети Анчелоти дека играта му е катастрофа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom