Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Тоа е големиот Милан, гази се...

Аталанта-Милан 0-1
Милан-Сиена 2-1
Милан-Наполи 1-0
Лече-Милан 1-1
Милан-Киево 1-0
Торино-Милан 2-2
Палермо-Милан 3-1

ако со овие резултати сте задоволни тогаш незнам што да кажам. (првите 2 не ги спомнувам)


Мора да почнеме да победуваме како со Самдорија/Лацио... а не вака да се протнуваме
Со ваква игра скудето не е наше !

И се гледа како игра Милан без Рино и Кака.
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Мора да се превземе нешо со одбраната а не може и да се игра само со едне шпиц и тоа Пато:nenene:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
џабе ги тепаш јаките тимови кога губиш од слаби,без кака никаква игра..
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.440
Поени од реакции
7.906
Абе шо сакате вие незнам, прифатете пораз и престанете со глупи детски коментари. Вие сега го најдовте кривецо, Анчелоти смрт, Емерсон најглуп итн.

Арно Броки шо го нема иначе и на клупа да седеше чоеко тој беше крив.

Прифатете дека Палермо изигра одличен натпревар, Милан недоволно мотивиран и делумног збунат од пресингот изигра многу лошо. И незнам како можи да го кривите Анчелоти за то шо не знаеја да ја подат топката 3 пати успешно.

Претходните 2 утакмици изгубивме поени апсолутно незаслужено, во натпревари шо требаше да се наши. Овојпат нема изговор.
финтата е тоа што милан им дозволи да играат, а не велам кој ми е крив, никој не е... освен анчелоти, на сите натпревари така го поставува тимот, дозволува тие да си играат... не бива така, не сум окривил никого, секоја чест за Палермо, тие одиграа невероватно, ама ете... ајде луѓе, наредно коло ке ја тепаме Катанија...
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Многу спора игра на Милан...преспора.
Палермо заслужи да победи....можеби ќе беше поинаку ако Роналдињо го погодеше пеналот....ама не го погоди.
Очекував од Раналдињо да повлекува контра, а не да стои во место и да додава после 6-7 секунди, знаше во Барса и тоа како да повлече....или заборавил како се прави тоа или па не му се трча. Без Кака нема кој да повлече.
Ни фали Бориело и тоа бајаги.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.061
Za mene seuste Juve i Milan se glavnite favoriti za scudetoto, ne Inter. Ke se uverite na kraj za sto sum zborel.
 
D

Delux

Гостин
Абе шо сакате вие незнам, прифатете пораз и престанете со глупи детски коментари. Вие сега го најдовте кривецо, Анчелоти смрт, Емерсон најглуп итн.

Арно Броки шо го нема иначе и на клупа да седеше чоеко тој беше крив.

Прифатете дека Палермо изигра одличен натпревар, Милан недоволно мотивиран и делумног збунат од пресингот изигра многу лошо. И незнам како можи да го кривите Анчелоти за то шо не знаеја да ја подат топката 3 пати успешно.

Претходните 2 утакмици изгубивме поени апсолутно незаслужено, во натпревари шо требаше да се наши. Овојпат нема изговор.
Погрешо...
Прво поразот не е прифатен,второ Милан покажа слаба игра.
Ама најмонгу од се гневен сум шо од Милан очекував многу
Сеа да му се јавиш на Анчелоти да ми го врати влогот од 2500ден:smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.418
Поени од реакции
47.049
Aко по некоја случјаност мислиш дека овде ке ти го врати некој парите си се заебал :)
Се мислев прееска,се десило некогаш да тепаме без Кака на терен и ако да потсете ме кога бил тој монументален настан?? :)
Прво не уби пеналот што го утна овој,ептен лошо влијаеше на морал тоа.
Второ тоа гнасите беа ептен мотивирани,такво гинење и залагање не памтам кога сум видел порано,не знам што е во Милан што ги тера играчите што играат за конзерва паштета да стануваат преку ноќ вампири
Трето требаше да влезе место Пато Шевченко,поише работа ке завршеше пошто за разлика од Пипо може да излезе и да прими топка додека овој само ја чека на шеснаестник а во ситуација со еден полушпиц тоа е скоро неизводливо.
За крај на Пато пеналот беше чист немој да ве фураат овие лешнариве од јуве и интер.
И кога се враќа Бориело и дали е со Пато ова озбилно зирнете па кажете.
 
P

PewDiePie

Гостин
Дали сте го приметиле Инзаги како кога иде накај него топката тој бега од нејзе :tapp:......единствен мерак во цела утакмица вчера ми се направи кога Шева ја зема од пола терен помина тројца и изнуди аут,Анчелоти у курац да иде со тој негов еден напаѓач место да ги стави Шева и Пато ко човек,тој чека да се повреди некој за да го стави "ме удри топката дадов гол":tapp:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Мора да се превземе нешо со одбраната а не може и да се игра само со едне шпиц и тоа Пато:nenene:
И центарот некако не функционира како што треба, Пирло веќе не е за игра, тоа е факт веќе некое време.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.440
Поени од реакции
7.906
И центарот некако не функционира како што треба, Пирло веќе не е за игра, тоа е факт веќе некое време.
Пирло си го бива, не збори такви непромислени работи, него проблемот е што го нема кака, затоа не игра баш во својата форма... кога ке се врати кака во составот ке видиш дека и Пирло боље ке игра...

Aко по некоја случјаност мислиш дека овде ке ти го врати некој парите си се заебал :)
Се мислев прееска,се десило некогаш да тепаме без Кака на терен и ако да потсете ме кога бил тој монументален настан?? :)
Прво не уби пеналот што го утна овој,ептен лошо влијаеше на морал тоа.
Второ тоа гнасите беа ептен мотивирани,такво гинење и залагање не памтам кога сум видел порано,не знам што е во Милан што ги тера играчите што играат за конзерва паштета да стануваат преку ноќ вампири
Трето требаше да влезе место Пато Шевченко,поише работа ке завршеше пошто за разлика од Пипо може да излезе и да прими топка додека овој само ја чека на шеснаестник а во ситуација со еден полушпиц тоа е скоро неизводливо.
За крај на Пато пеналот беше чист немој да ве фураат овие лешнариве од јуве и интер.
И кога се враќа Бориело и дали е со Пато ова озбилно зирнете па кажете.
можеби се десило без Кака да победиме, ама сигурно не супериорно..
за ова болдираното, се согласувам, Пипо Инзаги неможе да игра како единствен шпиц, мора покрај него да има уште еден напаѓач и еден полу-шпиц...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
3
епа вака стојат резулатите за оваа сезона

напочеток губевме ама дојде лацио 4-1 ги тепаме и се опоравивме

сеа пак лошо ни иде
и ке дојде лацио и највероватно пак ке се опоравиме :smir:



Мilan-Bolonja = 1:2
Milan -Genoa = 0:2
Milan –Lazio = 4:1
Milan- Redzina = 2:1
Milan-Inter = 1-0
Milan-Kaljari= 0-0
Milan – Sampdoria =3-0
Milan – Atalanta = 1-0
Milan – Siena = 2-1
Milan – Napoli = 1-0
Milan –Lece = 1-1
Milan- Chievo Verona = 1-0
Milan- Torino = 2-2
Milan – Palermo = 1-3



Uefa cup

Milan - FC Zurich = 3-1
Milan –FC zurich = 1-0
Milan -Heerenveen = 3-1
Milan -Braga = 1-0
Milan – Portsmouth = 2-2
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Сеа следнава играме со Лацио во купот,што одма значи дека ќе играме со втор состав.Сигурно пак ќе играат Пипо и Шева,а ништо чудно коа би ги виделе и Сендерос и Кардачо.Би сакал да победиме за малце да се врати моралот...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.418
Поени од реакции
47.049
хаха Лацио секогаш налетувале како гладен у говна,при две кола изгубивме оваа година дојдоа они на ред ги избезумивме,сега пак сме во некој вид на лоша серија пак ке дојдат и пак нема да знаат од која врата да си идат :):):)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom