Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
......................................Абиати...........................................

Замброта...........Бонера.............Малдини(ах како ни фали Неста)....Јанкуловски

.......................Фламини..........................Гатузо........................
...........................................Кака..................................................

..........Пато......................................................Роналдињо...................
.......................................Бориело...................................................


4-3-3.... Чао пријатно до сите тимови !
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
ова ти е 4-2-1-3 нема шанци вака да игра анчелоти сигурно тој не игра без пирло амбро па и седорф
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
За таква формација треба да имаш во одбраната стубови...
Милан со таква одбрана да игра со оваа формација има да прима 2+ секоја утакмица.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
ова ти е 4-2-1-3 нема шанци вака да игра анчелоти сигурно тој не игра без пирло амбро па и седорф

за тоа зборев денес со другари.... Милан ќе игра лошо се додека владее непотизам кај тимот, Анџелоти става играчи со кој стои добро и кој во минатото играле добро.... е не треба така, треба да се стават на терен тие што се најжелни да се покажат и што најдобро се покажуваат моментално, Амброзини е ставан поради непотизам, Пирло оти порано покажувал одлични игри, Сидорф може да служи како добра замена но може и кај него да се примети дека нема голема желба за игра, се гледа дека е премногу самоуверен некако и прави што сака, често губејќи ја топката

За таква формација треба да имаш во одбраната стубови...
Милан со таква одбрана да игра со оваа формација има да прима 2+ секоја утакмица.

Мислам дека Фламини и Гатузо може добро да изиграт дефанзивно, Кака е доволно добар да ја контролира средината, а ќе биде малку помогнат и од Роналдињо, Бориело и Пато ќе си ја завршат работата во нападот
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
......................................Абиати...........................................

Замброта...........Бонера.............Малдини(ах како ни фали Неста)....Јанкуловски

.......................Фламини..........................Гатузо........................
...........................................Кака..................................................

..........Пато......................................................Роналдињо...................
.......................................Бориело...................................................



4-3-3.... Чао пријатно до сите тимови !


може со овие играчи што ки имаш во тимот може и 4-2-2-2 барем така е подобро .
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
може со овие играчи што ки имаш во тимот може и 4-2-2-2 барем така е подобро .

па може... но ќе мора Кака да биде крило и незнам како би се снашол со таа позиција, сепак стојам на мислењето дека би било добро средината да биде воглавно препуштена на Кака (што значи малку подефанзивна улога да му се даде од сегашната) но мислам дека добро ќе се снајде, сепак тука ќе бидат Гатузо и Фламини, а и Роналдињо
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Јас мислам дека и оваа година Милан слабо дека ке постигне добри резултати...
Се додека не заиграат млади играчи во Милан нема да биде сериозен конкурент за освојување титули...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Повторно Пирло ја загушува играта. Од кога се врати само губиме бодови. Дај нека си оди ако вака планира да игра.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
......................................Абиати...........................................

Замброта...........Бонера.............Малдини(ах како ни фали Неста)....Јанкуловски

.......................Фламини..........................Гатузо........................
...........................................Кака..................................................

..........Пато......................................................Роналдињо...................
.......................................Бориело...................................................


4-3-3.... Чао пријатно до сите тимови !
brat awe i mojov inter proba so takva igra so krilni igra4i pa nishto ne uspea.veruvaj deka nema ni milan pa bashka i kako sto re4e milanez treba jaka odbrana za ovaa formacija
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
brat awe i mojov inter proba so takva igra so krilni igra4i pa nishto ne uspea.veruvaj deka nema ni milan pa bashka i kako sto re4e milanez treba jaka odbrana za ovaa formacija

што ќе изгуби ако проба? 3 бода?.... веќе се деси тоа неколку пати...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Повторно Пирло ја загушува играта. Од кога се врати само губиме бодови. Дај нека си оди ако вака планира да игра.
Се во свое време...
Ќе се врати во форма ама до тогаш мора да ротира а не се враќа и одма прв состав.




Инаку во среда очекувам Кардачо да го видам во тимот на Милан, ќе биде малце тешко да ги тепаме Лацио со втор состав ама ај више го имаат стравот од нас они :)
MILAN - The Coppa Italia clash between Milan and Lazio, scheduled for Wednesday December 3rd at 8.45pm at San Siro, will be directed by referee Nicola Ayrold of Molfetta.
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
murinho gi igra igracite sto najmn se pokazale ane da gi igra kako ovaj sto gi igra pirlo ambrozini sidorf murinho tieigraci gi ostava na klupa :krespo,viera mn vreme sedi na klupa adriano od vreme na vreme eve sega i kvarezma(bez razlika so dade mn pari za nego
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Кардачо ке игра? Па конечно!!! Нова крв во Милан. Тоа се бара. Да игра повеќе он и Антонини.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
а забележавте ли првите 2 утакмици со болоња и џенова пирло додека не беше уште повреден ги изгубивме со него во игра! се повреди почнавме да правиме резултати сега пак се врати пак енможеме да победиме! многу ми е сумјив!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
а забележавте ли првите 2 утакмици со болоња и џенова пирло додека не беше уште повреден ги изгубивме со него во игра! се повреди почнавме да правиме резултати сега пак се врати пак енможеме да победиме! многу ми е сумјив!
дискутиравме за ова повеќе пати... или е коинциденција или стварно има поврзаност
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom