Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ужасно игра Милан, Синдикат ти да не си му нешто роднина на Анчелоти?
Секогаш кога тимот игра лошо и кога прави киксови ти ги браниш.
А мислите и Кака да играше ке беше сменето нешто, и Кака сезонава ја игра мизерно. Самиот има изјавено.
Што да кажам вака ни титула ни Уефа немаме теорија, освен ако у јануар не се потрошат едно добри 100милиончичи

Сеа следнава играме со Лацио во купот,што одма значи дека ќе играме со втор состав.Сигурно пак ќе играат Пипо и Шева,а ништо чудно коа би ги виделе и Сендерос и Кардачо.Би сакал да победиме за малце да се врати моралот...
Кардачо нема да го видиш во Сериа А, може евентуално по куповиве
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Луѓе ако не купиме одрана нема што да бараме и додека го имаме уште ова теле за тренер што го става Инзаги сам да игра во напад а на Шевченко му дава шанса 10 минути језда не е во форма ама внесе живост:toe:Тоа е вака шансите за титула ни се мали џабе ако ѓи победуваме главните конкуренти:toe:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Абе Шева ако ништо друго знае да смири топка да отвори простор, Пипо а прими топка одма пага. Шева треба да игра многу повеке!
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
што е со пато не е сериозно нешто повредата или??
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ужасно игра Милан, Синдикат ти да не си му нешто роднина на Анчелоти?
Секогаш кога тимот игра лошо и кога прави киксови ти ги браниш.
А мислите и Кака да играше ке беше сменето нешто, и Кака сезонава ја игра мизерно. Самиот има изјавено.
Што да кажам вака ни титула ни Уефа немаме теорија, освен ако у јануар не се потрошат едно добри 100милиончичи


Кардачо нема да го видиш во Сериа А, може евентуално по куповиве
Никој не бранам јас, кажав шо мислам за мечот. Ти си влезен во некој филм демек многу реален си и траскаш само нервозно глупости ко за пред кооперација или вкладилница со пациентите.

Спореди ги резултатите со лани до овај период и кажи ми дека нема напредок. Е сеа ти ако очекуваш Милан да победва на апсолутно секој натпревар по 3-0, поарно почни да играш менаџер и не гледај појќе телевизија. Ти и да победат пак ќе плачиш оти не победиле со поголема разлика, 5-2 да победат ќе плачиш оти примиле 2 гола не чини одбраната. Да го освојат калчото ќе сакаш со поголема разлика да го освоеле, се со цел да си “реален“ и различен навивач. То синка не те прај тебе голем познавач на играта на Милан и објективен демагог.

Ќе ти дам еден совет јас, одмори малце и без нервози. Земи анализирај ги натпреварите и кажи шо забележа ти суштински важно и шо влијаеше на играта на Милан. Не ми воскликнувај тука со екцеси, Анчелоти на бесилка, Емерсон под пензија и Галијани смрт.

Оди сега мани си шамар пред огледало оти беше лошо момче. И следниот натпревар со Катанија гледај го и забележи нешто во играта на теренот, не ми распрдавај тука со клишеа исто па исто секој натпревар.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Го чекаат да се опорави,секогаш е при крај и таман ке заигра на една утакмица и осеќа болки.Не сакаа да ризикуваат со операција за да не го изгубат на подолг период али на почетокот на сезоната да му направеа до сега се ке беше ок и ке си цепаше на утакмициве!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Никој не бранам јас, кажав шо мислам за мечот. Ти си влезен во некој филм демек многу реален си и траскаш само нервозно глупости ко за пред кооперација или вкладилница со пациентите.

Спореди ги резултатите со лани до овај период и кажи ми дека нема напредок. Е сеа ти ако очекуваш Милан да победва на апсолутно секој натпревар по 3-0, поарно почни да играш менаџер и не гледај појќе телевизија. Ти и да победат пак ќе плачиш оти не победиле со поголема разлика, 5-2 да победат ќе плачиш оти примиле 2 гола не чини одбраната. Да го освојат калчото ќе сакаш со поголема разлика да го освоеле, се со цел да си “реален“ и различен навивач. То синка не те прај тебе голем познавач на играта на Милан и објективен демагог.

Ќе ти дам еден совет јас, одмори малце и без нервози. Земи анализирај ги натпреварите и кажи шо забележа ти суштински важно и шо влијаеше на играта на Милан. Не ми воскликнувај тука со екцеси, Анчелоти на бесилка, Емерсон под пензија и Галијани смрт.

Оди сега мани си шамар пред огледало оти беше лошо момче. И следниот натпревар со Катанија гледај го и забележи нешто во играта на теренот, не ми распрдавај тука со клишеа исто па исто секој натпревар.
O пациенту еден со испран мозок, ова ти е веке трет пост кај што ми реплицираш и кај што правиш муабет за менаџер очигледно е кој е заболен по менаџер.
Абе пациентче ти си го гледал ли бе Милан у последно време како го пердашаат кој каде стигне, дали во Уефа.
Јас реално гледам на работите како и 99% од секој нормален навивач, за разлика од Тебе оооо семоќен Синдикату кој си ти на небесата царот на Калчото кој што ти се знаеш и си во најдобри врски со сите од Милан и знаеш како ке заврши сезонава.
Ти се еден најобичен пациент бе, девојка ми повеке се разбира за фудбал од тебе.
Аут.
П.С За тоа дали има напредок смешно е да ти реплицирам зашто се надевам ке сватиш каква глупост напиша, или кога ке размислам подобро немаш капацитет да сфатиш.
П.П.с Ма не мислам да се замарам со тебе веке.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Брат сеа ако ме вреѓаш барем не ми ги користи трејдмарк атрибутите шо ги лепам на фнучиња како тебе. Дај малку креативност, не ми си интересен. Ај ќе ти простам сеа оти си фан на Милан, иначе да ме верваш нејќиш со мена ваков речник да користиш, со два збора те ништам и цицка од мама ќе бараш.

Ај смири се сеа и докажи ни го познавањето на фудбало после другата средба. :helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Абе Шева ако ништо друго знае да смири топка да отвори простор, Пипо а прими топка одма пага. Шева треба да игра многу повеке!
Шева знае да смири топка, ама Пипо знае да даде гол...
Во никој случај Шева пред Пипо.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
јас и прет 2-3 недели кажаб инзаги е играч за последни 20 мин. тој е најдобар во свет кога влегува од клупа а ни шева не е тој што бил па ни от него не очекувам многу па подобро е пато или бориело (ако ги намалува промашувањето)
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
jas mislam deka mn poveke da go forsirate borielo bodobro bi bilo.i plus to kako sto kaza a i pred mene ovaj inzagi e igrac za od 70min pa natamu.borielo treba da mu dadete vreme i potoa ke gi opravda ocekuvajnata .a inace toa sto promashuvashe so lecce ne znaci deka sega pak ce promashuva isega da mu se dade shansa siguren sum deka ke dade 2gola.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
jas mislam deka mn poveke da go forsirate borielo bodobro bi bilo.i plus to kako sto kaza a i pred mene ovaj inzagi e igrac za od 70min pa natamu.borielo treba da mu dadete vreme i potoa ke gi opravda ocekuvajnata .a inace toa sto promashuvashe so lecce ne znaci deka sega pak ce promashuva isega da mu se dade shansa siguren sum deka ke dade 2gola.
О неупан еден, Бориело е повреден.
И ај нека се врати Неста веќе....ни фали и тоа многу.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
абе ајде ми го става инзаги а се брани цела утакмица и очекува преку контра гол со инзаги стај го шева постабилен е незнам разочаран сум мислам дека анчелоти има 2 опции или да си оди или да стави 2ца напаѓачи гледате како е друкше кога везе шева со пипо и рони од позади како живна милан!:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom