Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.600
Поени од реакции
48.445
Tргни ја идеологијата на страна, веќе имаат двајца кои за 2 години ке имаат и загарантиран репрезентативен статус во Италија, а глеам и се за ангажирање на италијанци во наредниов трансфер период така да до сезоната 2010/2011 ке бидат и повеќе од подготвени за 4+7 правилото .
Не е тоа проблемот, батали Интер, ке с'ркаат играчи ко Пандев и остали, од некои такви чкљ првенства ко нашево, дефакто ке биде ограничен извозот на таквите .
И ЕУ дури се произнесе за ова правило велејќи дека е дискриминаторско, башка во Италија голем дел од '' помалите '' екипи знаеа да позајмат играчи кои се потенцијална иднина на '' поголемите '' клубови, вака, и тоа калење на младинците ке биде ограничено, башка а излезе талент на пример во Парма или Каљари, имаш тепање на големата 3ка, 4ка, 5ка за истиот со што за нијанса ке се спушти квалитетот на оние клубови кои слабо стојат со финансиските средства . . . . ебаго, гледајки ги поголемиве првенства, само англичаните с'ркаат од увозот на странски играчи, не гледам причина правилово да се актуелизира во Италија на пример .
и најбитното за неутралните...
Како, оо како на куров да се залепи човек на телевизија да гледа Италијанско кога боројот на Бразилци и Аргентинци, Јужноамерикнци во целина ќе се сведе на минимум.
Кога ќе запичат “домашните производи’’ со нивните традиционални древни техники наследени од нивните дедовци, Италијански тупаџии, пренамагачи за фаули, и задржавачи на време и што е најбитно ќе бидат комотни во позицијата( мора да се таму) на сметка на атрактивните потези од Јужноамериканците и другите странци(кои да бидеме реални ја прават лигата вредна за гледање) ќе биде плачење. :\ :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Нема врска бе, барем во Италија има фудбалери прејаки за секоја позиција. Италија можи и 5 репрезентаци да состави и сите да се добри. Англија на пример преку сила една репрезентација закрпва, резерви никакви нема. Во Англија ова никако не би функционирало, а во Италија без никаков проблем.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Абе Милан е една од ретките екипи во Италија што има многу Италијанци во тимот и затоа по ова што ќе го пишам нема потреба повеќе да се дискутира.Во врска со ова правило тоа за Милан претставува најмал проблем во овој момент.А плус и над 200 милиони во касата на Милан има па ако ни затреба Италијанец одма му вадиш 10 милиончиња и овој се попалува и влегува во тимот.Да се фокусираме на натпреварот против Палермо(Сицилијанците).Ај поздрав.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
pred nekoe vreme citav deka milan moze ke trgnele po napagacot na ajax ne mi teknuva kako se vikase...toj so zubite izbaceni!!!dobar e mnogu a uste poveke sebicen e,barem vo ajax e takov
poz od mene do sledniot post :D
Луис Суарез е одличен играч, може да игра како крило и како шпиц. Има одлична брзина, шут, дриблинг и техника.

Оваа сезона е перфектен, на своето конто има:14 аситенции и 21 гол.


ПС повеќе ушите му се избацени....ко при крајот на 80тите, мајка му да била на одмор во Украина:vozbud::pos2:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Суарез е многу добар играч, но потполно непотребен ќе биде во Милан, доколку го ставиме во напад ќе нема да биде баш најдобар тандемот Пато - Суарез оти и двајцата се ниски... а доколку го ставиме ко крило(т.е. напаѓачка средина би било тоа во Милан) тука се веќе Кака Роналдињо и евентуално Горкуф
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Според Сан, Манчестер дава 38 милиони за Кака
Линк

Кака се сретнал со раководството на Манчестер и се договориле на 5 годишен договор со годишна плата од 7 милиони.

:tv:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Според Сан, Манчестер дава 38 милиони за Кака
Линк

Кака се сретнал со раководството на Манчестер и се договориле на 5 годишен договор со годишна плата од 7 милиони.

:tv:
Who is next? Како не им е досадно само да си шпекулираат. Дали веќе некој и верува во овие шпекулации за напуштање на Кака...
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Според Сан, Манчестер дава 38 милиони за Кака
Линк

Кака се сретнал со раководството на Манчестер и се договориле на 5 годишен договор со годишна плата од 7 милиони.

:tv:
Ха ха ха ха ха ха ха, абе неможам да издржам повеќе, абе ќе умрам од смеење, абе бубрези ме болат, неможам да мочам, оххххххх, абе до кога, ахахахаахахах.

Јебига, ние го имаме, а другите можат да :drk: колку сакаат.
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
166
Поени од реакции
5
Според Сан, Манчестер дава 38 милиони за Кака
Линк

Кака се сретнал со раководството на Манчестер и се договориле на 5 годишен договор со годишна плата од 7 милиони.

:tv:

ako go daete kaka mozete slobodno da se slikate poso milan ne e nisto bez kaka i dajte se od sebe da go zadrzite inace loso vi se pisuva
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
ako go daete kaka mozete slobodno da se slikate poso milan ne e nisto bez kaka i dajte se od sebe da go zadrzite inace loso vi se pisuva
Еј дечко ќути брат што ни кажа, види не нас гревови неписмени...па ти за мене си вториот Кирил и третиот Методиј бе друже, незнаеш сеа колку ми е поубаво кога си знам се:) ц ц ц

Он: Палерно некако у форма се добра, ама нашава форма е многу подобра, очекувам Шева гол да џбрцне:)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
ako go daete kaka mozete slobodno da se slikate poso milan ne e nisto bez kaka i dajte se od sebe da go zadrzite inace loso vi se pisuva
Така викаа и со Шева, ама видовме што се случи. Не ме сфаќајте погрешно, нека си седи Кака, кај нас, само да не се повредува многу и пак ќе си биде најдобриот стариот Кака:)

________
Палермо се одлични оваа сезона, имаат огромни шанси за во Европа.
Амелиа, Кјаер, Кароцери, Балзарети, Касани, Ливерани, Симплицио, Брешано, Миколи и Кавани...треба ли повеќе?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
хаха читам и се смеам Кака во Манчестер?нема шанса ако оди само во Реал ќе оди.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
Уф да го видам овој состав у недела уф уф уф уф :vozbud::vozbud:

Абиати - Дармиан - Каладзе - Неста - Малдини - Кардачо - Осуји - Страсер - Кака - Виудез - Marley987(пошто е најак фраер на форумов:drk:)

:bravo::icon_roll
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Па најјак фраер си што, мора да ти се прзинае, ништо лошо не кажав. А глеам дека цело време ме јебеш, па си реков, чекај ќе му пружам рука, фраер си е фраер.
Па на крај си викам, таков фраер мора да биде у нападот на Милан, и ете случајно се најде у моите посакувани единаесетмина.

:duel:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom