Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Добро, не знам што сите толку го кудите Амбро. Па Амбро си е ѕверка, секогаш дава 120% од своите можности, цела кариера е во Милан, по се изгледа ќе биде новиот капитен, башка и оваа сезона е добар стрелец, ако не се лажам 5 гола има дадено.

Карло Анчелоти напиша:
"It's not necessary to spend large amounts of money to find the right elements for next season," he said. "With careful choices we will be able to avoid this season's problems.

"I'm thinking of [Simon] Kjaer of Palermo, and of [Davide] Astori who's now at Cagliari. Kjaer is a very young defender, who has shown great qualities. I like him a lot. We are also following Astori: he's a player from our youth system who hasn't played many games this season, but he has shown clear improvements."
Паметно кажано од Карло. Овој Астори добар дефанзивец ќе да е. Знам дека и пред некое време имаше шпекулации дека ќе го враќаме. А за Кјаер немам зборови!:zver:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.488
^

Напишано од Карло Анчелоти


:pos: :pos: :pos:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
:):):)


Момците од Примавера играле со Цитадела и победиле со 2-0, стрелци на головите биле:Ромагњоли и Педроки.
Со овој состав настапиле:
Donnarumma; Pasini, Albertazzi, Romagnoli, De VIto; Gianola, Strasser; Schenetti, Pedrocchi, Furlan; Osuji.

Стрелецот на еден од головите, Педроки изјавил дека е среќен поради победата и дека оваа сезона требало да бидат на некое повисоко место на табелата, но немале среќа.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
@Mak Tigar, Каспер ќе го стаиме голман:tv:

се знае дека е Дида де, нема Калач да го пишам... :)


онтопик - мислам дека Милан сезонава ќе се снајде за бековската позиција но сеуште нападот останува без клучен играч, а и иднината на Горкуф е непозната


инаку денес ќе не има на телма така? колку што се сеќавам би требало да не даваат....
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Роналдињо сака да биде стартер на дуелот со Палермо Бразилскиот интернационалец во редовите на Милан, Роналдињо вели дека посакува да биде стартер на дуелот со Палермо
Поранешниот играч на Барселона имаше добар почеток на кариерата во Милан но потоа поради неколкуте ситни повреди го загуби фитнесот и имаше пад во формата.
Во завршницата на шампионатот во Серија А, Роналдињо повторно влегува во добра форма и вли дека посакува во недела да го започне мечот од првата минута.
Роналдињо одигра 90 минути и на пријателскиот натпревар во Будимпешта и Бразилецот е задоволен од своите перформанси.
“Дуелот во Будимпешта беше добар за тимот, и уште подобар за мене, бидејќи одиграв 90 минути – поради што се чуствувам добро – и бев во можност да ја играм мојата игра која многу ја сакам.” – рече Роналдињо за својот личен блог.
“Со само шест натпревари до крајот на сезоната, овие 90 минути ми помогнаа да најдам ритам, ме мотивираа уште повеќе да ја завршам сезоната добро.”
“Веќе сум ментално подготвен за дуелот во недела. Подготвен да одиграм нови 90 минути!”
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
се знае дека е Дида де, нема Калач да го пишам... :)


онтопик - мислам дека Милан сезонава ќе се снајде за бековската позиција но сеуште нападот останува без клучен играч, а и иднината на Горкуф е непозната


инаку денес ќе не има на телма така? колку што се сеќавам би требало да не даваат....

Да ќе ја даваат.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Денес ни е многу потребна победата не смееме да кикснеме, секој недобар резултат лошо ќе се одрази.
За жал денес во тимот Пато ќе го немаме кој има повреда која не е сериозна но сепак денес нема да игра. Така што денес значи ќе игра Инзаги кој е во неверојатна форма :vozbud: Ја памтиме петардата :vozbud:
Ајде Инзаги, Кака, Роналдињо покажете што знаете :pipi:

Во 15 часот на телма :tv:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
еве како е официјалниот состав:

MILAN
:
..................Dida;......................
Flamini, Maldini, Favalli, Zambrotta;
........Beckham, Pirlo, Ambrosini;.....
...............Seedorf; .............
..............Kakà, Inzaghi...........

значи пак Фламини како десен бек каде што одлично се покажа но пак го нема Дињо од почеток
не е лоша поставава само Дињо требаше наместо Сидорф
или Шева со Пипо напред а Кака зад нив,
а и Седерос можеше наместо Фавали ама тоа е Анчелоти
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.504
Поени од реакции
5.488
..................Dida;......................
Flamini, Maldini, Favalli, Zambrotta;
........Beckham, Pirlo, Ambrosini;.....
...............Seedorf; .............
..............Kakà, Inzaghi...........
^ Само Кака во линија со Сидорф не со Пипо...

Инаку ми се свиѓа што Фламини пак ќе игра десен бек, мислим дека одличен би бил во иднина на оваа позиција, и онака коа ќе се врати Гатузо ќе добиава пак потешко шанса во средниата, добро ќе биде да се навикне на оваа позиција.
Фавали, незнам зош него го става... покрај Сендерос :toe:

Ај со среќа, се надевам ќе функцира оваа формација на Карло.
... и мора да им вратиме за оние 3-1 :)
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
^ Само Кака во линија со Сидорф не со Пипо...

Инаку ми се свиѓа што Фламини пак ќе игра десен бек, мислим дека одличен би бил во иднина на оваа позиција, и онака коа ќе се врати Гатузо ќе добиава пак потешко шанса во средниата, добро ќе биде да се навикне на оваа позиција.
Фавали, незнам зош него го става... покрај Сендерос :toe:

Ај со среќа, се надевам ќе функцира оваа формација на Карло.
... и мора да им вратиме за оние 3-1 :)
Тоа така е
само знаеш дека нашиве Кака за напаѓач го сметаат и на официјалната страна и вака во поставава пошто со запирките така се одделени

и да го видиме Кјаер пошто го следел Милан како ќе се покаже денес
(ама не мора многу баш денес да се докажува)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ајде со среќа да ги растуреме:vozbud::vozbud::vozbud:

:vozbud::vozbud:ГОООООООЛ:vozbud::vozbud::vozbud:КАКААААААААААААААААА:drk::drk:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
:vozbud::vozbud::vozbud:
Роденденски гол од Кака за мене:pipi:

п.с кој беше тој убавиот на клупата?:)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Немаше врска пеналот, незнам шо му требаше на судијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom