Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.686
Поени од реакции
3.836
Член од
1 јули 2012
Мислења
828
Поени од реакции
1.831
И јас чисто сумњам дека Оле е заинтересиран за било кој од наведените играчи што се споменаа денес (Дембеле, Јовиќ, Кавани).
Од друга страна доаѓаат информации дека има некој прогрес во преговорите со Дортмунд, наводно прифатиле и исплата на неколку рати, што по мене е ок и може да се изведи.


Дортмунд уште од старт има прифатено исплата на рати. Секој трансфер се плаќа на рати. Проблемот е што Јунајтед нуди многу помалку од тоа што Дортмунд бара. Јунајтед нуди колку што видов 90 милиони, од кои дел се во бонуси. Дортмунд бара 120 милиони, нормално не сите исплатени одма, а не сакаат бонуси кои може и да се остварат, а и не мора. Сакаат тие 120 милиони да им се загарантирани. Ќе се парават панични трснсфери последните денови од трансфер периодов, па ќе се купат некои просечни играчи кои ќе добијат астрономски плати, па ќе се чудат после што да прават со нив. Али јеби га, кога нема на чело на клубот некој кој ќе си ја знае работата, некој асален ДОФ, ќе ни се дешава на Џонс, Переира, Лингард, Мата да им се даваат нови договори, иако не се ни за у Карабао куп, резерви да бидат, па ќе се чудат зошто не можат дс ги продадат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
1.187
Поени од реакции
864
Сите не гледаа како овца за стрижење не ме чуди оваа.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
638
Поени од реакции
401
Јас како што читав цената му се движеше до 40 до 45 мил фунти.
Инаку Гери е во право
100% е во право, а за цената тоа беше на почетокот на трансфер периодот сега е крајот
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.069
Поени од реакции
7.021
Втората постава на Јунајтед изгледа помотивирана и посигурна од првата постава. Хендерсон ќе биде топ голман, решение за голманската позиција во следните 10 години.
 
На врв Bottom