Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Далот до лани барем офанзивно беше ок. Сега не постои ни офанзивно ни дефанзивно. Нека го даваат негде што побрзо. Џејмс исто некаде од после Јануари никаде го нема.
Со влегувањето на Погба и Рашфорд почна да се отвара доста простор, а Дони со Фред и Мек Томинеј зад него некако не ми одговара (барем засега). Не ми делува како тип на играч како Бруно да превзема иницијатива и диктира темпо.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Де Бек би го стартувал наместо Погба или Фернандеш,и двајцата се вон ритам некако. И Мата попрво би го гледал на десно крило, него Џејмс или Лингард. Гринвуд секогаш поопасен е на таа позиција кога влегува од клупа.
Мата е играчиште, само што откако е дојден кај нас неѓа изиграно 10 утакмици на своја природна позиција
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
461
Поени од реакции
378
Со влегувањето на Погба и Рашфорд почна да се отвара доста простор, а Дони со Фред и Мек Томинеј зад него некако не ми одговара (барем засега). Не ми делува како тип на играч како Бруно да превзема иницијатива и диктира темпо.
Не знам зошто очекувате од играч на таа позиција да диктира темпо кога тоа абсолутно не е возможно, на АМ задачата е да креираш опасни ситуации/пасеви/фликови во последната третина и за перформансот треба останатите да имаат доверба да му ја подадат(DM/CM===> AM, RB/CB/LB ==> AM) топката измеѓу линии зошто ако изгубиш 2 од 10 паса креираш опасност по твојот тим + зависиш од тоа колку кликер за отворање или втрчување има напаѓачката тројка и крилните бекови.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Ќе се наметне Дони како 8ца или 6ка, лека полека.Таман до идно лето ќе се отарасиме од Погба.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бателете вчера тоа, не знам кој аир од Дембеле на позајмица ако се повредува како што се повредува и има интерес за фудбал 0.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Бателете вчера тоа, не знам кој аир од Дембеле на позајмица ако се повредува како што се повредува и има интерес за фудбал 0.
Ти ги пратиш новинарите, сериозен е интересот или е патка?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Бателете вчера тоа, не знам кој аир од Дембеле на позајмица ако се повредува како што се повредува и има интерес за фудбал 0.
Веројатно некој има фетиш на Санчо, и бидејќи не успеа овај преоден рок, идејата е да се крпи со позајмица со овој мајмунот една сезона, па следниот преоден рок пак да пробаат. Логиката е можеби дека некој пресметал дека и со Санчо и без него оваа сезона нема да може Јуанјтед да се бори за титула.

Ако воопшто има некаква логика.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ти ги пратиш новинарите, сериозен е интересот или е патка?
Сите различна страна фаќаат, некои викаат дека нашите се преуверени за Санчо и затоа не одат по Сар туку само краткорочно решение десно, некои па викаат ова е притисок кон Дортмунд. Бог зна што е точно :)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.005
Поени од реакции
55.243
Се извинувам ќе пробам да бидам културен. Ме дупиш ? Влагам у продавница купувам шпорет го глеам тој што ми треба и тој ми вика дечко 35.000. Ех 35.000 , за 25 може ? Фиксна е цената дечко , сакаш нејќеш. Ај ќе разгледам па ќе се вратам. Одам после месец дена пак и му викам пријател уште ви стои шпоретов ќе го даете ли за 29 ? Пријател фиксна е цената шпоретот можеш да го купиш уште 1 месец после не го продаваме. Ок фала ќе се вратам. Идеш 5 дена пред рокот и му викаш дечко шпоретов за 29.500 ? Тој не те ни перцепира повеќе. А ТИ ЕБАНО НЕМАШ ШПОРЕТ ДОМА.
Ќе си купиш јамболија за 700 денари. :D
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Боо групава .... ќе идеме пак на варијанта да обезбедиме ЛШ пласман за идната сезона преку освојување ЛЕ .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom