Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Важи, ти повеќе знаеш од Ди Марцио (y)
Сакаш да се кладиме дека ниту Кавани ниту Јович ќе дојдат во Манчестер?

Вакви глупости на тон има секој ден. Вчера Канте, завчера Даглас Коста, пред тоа Перишич, пред тоа не знам кој. И никогаш не се остваруваат.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Бруно не го закаснија, Брунo беше некој вид паник бај и притисок од Оле, фанови и сите останати, да не бевме тешка мизерија и да беа солидни Переира и Лингард, Бруно ни на фифа не би дошол во клубов.Change my mind.
Мислам знаете како стојат работиве со трансфер желбите на тренерите и управата т.е. колку им се усполнуваат желбите на тренериве.


Инаку Санчо не отпатувал со тимот за да игра во Суперкупот против Бајерн Минхен.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135

Спремен сум да ги гледам уште една сезона без десно крило, само ова не.

 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Оф мори мајко, при здрави и потенцијални Брукс и Сарр, овие по стаклен гејмер се залетале, и тоа за 75м евра ..... луда работа.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Бруно не го закаснија, Брунo беше некој вид паник бај и притисок од Оле, фанови и сите останати, да не бевме тешка мизерија и да беа солидни Переира и Лингард, Бруно ни на фифа не би дошол во клубов.Change my mind.
Мислам знаете како стојат работиве со трансфер желбите на тренерите и управата т.е. колку им се усполнуваат желбите на тренериве

Инаку Санчо не отпатувал со тимот за да игра во Суперкупот против Бајерн Минхен.
Епа Оле беше у филм дека ке тера со Переира и Лингард, неколку клучни грешки има една од нив е што му го довери нападот на дете и сеа нас ни е Раш крив што е неконстантен, некој ке каже ама Роналдо... Баталете тоа он си е вансериски
и како капак на се имаше Оле една полусезона да увиди со што располага
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Да ви се плукнам во гејзерите одвратни да бог да пропадне клубов од лига да испаднеме ви ебам ненаситните.Трактори продаваме со Манчестер лого , не може со пари да се навасате крв ви ебам еврејска
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Епа Оле беше у филм дека ке тера со Переира и Лингард, неколку клучни грешки има една од нив е што му го довери нападот на дете и сеа нас ни е Раш крив што е неконстантен, некој ке каже ама Роналдо... Баталете тоа он си е вансериски
и како капак на се имаше Оле една полусезона да увиди со што располага
Сфаќам дека е подобро со било што него ништо, а здрав Дембеле е подобар од Лингард и Переира, но често не е здрав.Има талент ама не сака да се развива и е недисциплиниран.
Лоша зделка ми се чини.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Спремен сум да ги гледам уште една сезона без десно крило, само ова не.

Не ми е верно да лупнат 75 милиони на гејмерот, не дека не се ретардирани туку онака да си пишам мое мислење. Тоа ако би се решавало, би се решило со позајмица. Мислам дека ќе пробаат уште еднаш за Санчо па ако не ќе свлечат некој на позајмица.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Да ви се плукнам во гејзерите одвратни да бог да пропадне клубов од лига да испаднеме ви ебам ненаситните.Трактори продаваме со Манчестер лого , не може со пари да се навасате крв ви ебам еврејска
Што е погрешно во понудата?
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Што е погрешно во понудата?

Се извинувам ќе пробам да бидам културен. Ме дупиш ? Влагам у продавница купувам шпорет го глеам тој што ми треба и тој ми вика дечко 35.000. Ех 35.000 , за 25 може ? Фиксна е цената дечко , сакаш нејќеш. Ај ќе разгледам па ќе се вратам. Одам после месец дена пак и му викам пријател уште ви стои шпоретов ќе го даете ли за 29 ? Пријател фиксна е цената шпоретот можеш да го купиш уште 1 месец после не го продаваме. Ок фала ќе се вратам. Идеш 5 дена пред рокот и му викаш дечко шпоретов за 29.500 ? Тој не те ни перцепира повеќе. А ТИ ЕБАНО НЕМАШ ШПОРЕТ ДОМА.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не ми е верно да лупнат 75 милиони на гејмерот, не дека не се ретардирани туку онака да си пишам мое мислење. Тоа ако би се решавало, би се решило со позајмица. Мислам дека ќе пробаат уште еднаш за Санчо па ако не ќе свлечат некој на позајмица.
И јас чисто сумњам дека Оле е заинтересиран за било кој од наведените играчи што се споменаа денес (Дембеле, Јовиќ, Кавани).
Од друга страна доаѓаат информации дека има некој прогрес во преговорите со Дортмунд, наводно прифатиле и исплата на неколку рати, што по мене е ок и може да се изведи.


 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Се извинувам ќе пробам да бидам културен. Ме дупиш ? Влагаш у продавница купуваш шпорет го глеаш отј што ти треба и тој ти вика дечко 35.000. Ех 35.000 , за 25 може ? Фиксна е цената дечко , сакаш нејќеш. Ај ќе разгледам па ќе се вратам. Одам после месец дена пак и му викам пријател уште ви стои шпоретов ќе го даете ли за 29 ? Пријател фиксна е цената шпоретот можеш да го купиш уште 1 месец после не го продаваме. Ок фала ќе се вратам. Идеш 5 дена пред рокот и му викаш дечко шпоретов за 29.500 ? Тој не те ни перцепира повеќе. А ТИ ЕБАНО НЕМАШ ШПОРЕТ ДОМА.
Уште да постојат во фудбал таков тип на преговори. Ова е opening bid, и е скроз на место.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Ова со Дембеле може само да биде некој дефокус од повлекување од Санчо...

Иако јас сеуште стојам дека нема да го доведеме Санчо...камо да ме демантираат.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.305
Поени од реакции
10.314
Ок верувам дека навивачите ги интересира успех и заинтересираност. Искрено јас повеќе нема денар да дадам за Јунајтед и уште многу ќе има како мене.Седум ебани години да не можеш да склопиш еден ред во фудбалот е срамота за мене. Дефинитивно Манчестер Јунајтед беше Алекс Фергусон и Гил. Се после нив е само машинерија за пари за газдите и ништо за фановите.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Санчо не е во тимот иначе за утре за Супер Купот против Баерн. Ќе ја прават интересна неделава. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom