Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Загрижувачки е што немаат никаква идеја во напад...
Kaква идеја да имаат, овие ни на тренинг не играат заедно. У комбинација со Фред кој денес не може ни терен да погоди, а не пас нанапред, вака ке си биде.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Мене ме радува што имаме по 2 квалитетни играчи на сите 3 позиции во средина. Додуша сметам дека оваа 3ка од денес не е најфункционална кога треба да напаѓаме но ќе вршат доста работа сезонава.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Kaква идеја да имаат, овие ни на тренинг не играат заедно. У комбинација со Фред кој денес не може ни терен да погоди, а не пас нанапред, вака ке си биде.
Зборот ми го зема, сакав да пишам кога го гледам Фред, ме фаќа носталгија за Клеверли!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Коментаторот на скај спортс кажа дека Дортмунд денес дале известување дека нема да го продадат Санчо ни за било каква цена до крајот на овој преоден рок. :sekcza:
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Добро е што Оле конечно почна да прави ротации и да им даде шанса на сите кои конкурираат за прв тим да се докажат. Според мене Менги мора да добива шанса на вакви натпреври за да собира искуство и да видеме со каков потенцијал располагаме.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Коментаторот на скај спортс кажа дека Дортмунд денес дале известување дека нема да го продадат Санчо ни за било каква цена до крајот на овој преоден рок. :sekcza:
Штета е што нашиве нема да ја понудат бараната сума од Дортмунд за да видиме дали и тогаш не е за продавање :D.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
На овој Тросард, Трусард, како и да се вика, не му е судено да постигне гол против Јунајтед. :pos:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Де Бек би го стартувал наместо Погба или Фернандеш,и двајцата се вон ритам некако. И Мата попрво би го гледал на десно крило, него Џејмс или Лингард. Гринвуд секогаш поопасен е на таа позиција кога влегува од клупа.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Овој Далот е жив зијан, за ништо не го бива. Ако им го утрапат на Милан супер ќе биде. Нека го земат после тој од Порто за резерва на Шо, Вилјамс ќе му биде резерва на Ван Бисака, и тоа е тоа со бековите. Не е дека се Робертсон и ТАА, ама ќе бркаат работа. Баји одигра одлично денес, мора да го пофалиме. Голема штета е што лесно се повредува, инаку ќе беше играч од него. Муабетот ми е, ако не се купи нов штопер, а нема, подобро е тој да стартува со Мегваер.

Останува дупката на десно крило, за таму немам никаква идеја што да се прави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom