Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

B

BooBojan

Гостин
После еуфоријата од синоќа бидејќи мечот го гледавме заедно 3навивачи на Челзи,1на Манчестер(јас)и неколку неутрални.Имам да пишам само малку!ГОРД СУМ НА ОВОЈ МАНЧЕСТЕР!!!!!!!
Имаме голман кој на 40години е најдобар во светот.
Десен бек кому борбеноста и упорноста му се главни одлики!
Централни дефанзивци кои се страшни!
Лев бек дефинитивно најдобар и најупорен во цел свет!
Десно крило најдобро физички спремно,и способно да игра како десен бек!
Централен везен кој го нема цела сезона,а кога е најпотребно одигра најдобро!
Легенда која на 40години игра како да има двојно помалку!
Универзален човек која трча насекаде,и кој никогаш нема да се умори!
Напагач,страшен во секоја смисла на зборот,секогаш упорен,и играч кој досега нема изгубено директен дуел.
Млад напагач кој секогаш врши пресинг на противничката одбрана,ја држи што е можно поназад и одличен реализатор!
ГОРДЕЈТЕ СЕ ЈУНАЈТЕД,БИДЕЈЌИ ОВИЕ ИГРАЧИ КОГА ИГРААТ ГО ОСТАВААТ СРЦЕТО НА ТЕРЕНОТ!!!!
GGMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
АКО БИЛО КОЈ ТИМ, БИЛО КАДЕ НА ПЛАНЕТАТА, ИМАЛ ИЛИ ЌЕ ИМА ИГРАЧ КАКО ГИГС, НЕКА МИ СЕ ЈАВИ, ИЛИ ПИШЕ ПОРАКА 075 216 - 223.
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Дечки да ве прашам нешто. Дали влезе Смолинг како замена во 94 минута вчера оти тогаш ми снема нешто сигнал на саталитската.
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Оти на официјалната страна пишува дека влегол и исто така и на Уефа пишуваше, па затоа се зачудив. Место Парк, така?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.356
Поени од реакции
28.045
Јас ко што знам Смалинг не влезе судијата не дозволи ако не се лажам ..
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
леле брат што сум горд што навивам за Манчестер!
ја глеав уткамицата со шестмина за Челзи..колку гомна јадеа за нас ееј!бев сам и колку толку ги бранев..јаде гомна за чичарито итн...кога руни го даде голот штама..се уќутаа..и секако ја ги заебавав....

--- надополнето ---


Карик Man of the match, конечно и него да го видиме во добро издание. :)

брат занев дека керик не е за фрлање и не се предава лесно..заслужено играч на натпреварот

--- надополнето ---

леле како сум се газел од смеење кога фердинанд го дигна торрес ко тег од 10 кила.....леле да не ја има таа слика некој?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.510
Поени од реакции
20.592
Казната останува. Руни ги пропушта двата меча. Е ова е веќе смешно мислам.
yup и официјално жалбата е одбиена :(( ... не дека нешто очекував од FA ... ама како викаат "кој последен се смее , најслатко се смее" .. еден букет цвеќе со слика од тројната круна до педерите од FA кога сево ова ќе заврши !!!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
A lill bit of ROONEY in our lives,
a lill bit of BERBATOV down the sides,
a lill bit of HERNANDEZ what we need,
a lill bit of NANI with his speed,
a lill bit of GIGGS with his class,
a lill bit of SCHOLES with his pin-point pass,
a lill bit of VIDIC in defence,
a lill bit of PARK he's immense,
a lill bit of CHEERING from RED FANS,
we've got the best TEAM in the LAND. <3 .....
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
АКО БИЛО КОЈ ТИМ, БИЛО КАДЕ НА ПЛАНЕТАТА, ИМАЛ ИЛИ ЌЕ ИМА ИГРАЧ КАКО ГИГС, НЕКА МИ СЕ ЈАВИ, ИЛИ ПИШЕ ПОРАКА 075 216 - 223.
Права легенда и неверојатен талент е човекот. Како си ја смири топката по горе доле шкљ (подоле повеќе за ова) од Карик и феноменално го пронајде Руни. Стварно ми е криво што голот се брои на ѕверот кој после во прославата можеше врат да си скрши, како се фрли. :devil3:

Освен него и ВДС, другите вчера беа просек, со мали успешни моменти.
Е сега, тој Карик е причината што мојот омилен тим од Островот не можам да го гледам повеќе, премногу се нервирам за таа патарушка што веројатно помалце талент има и од Грчката репрезентација. :) Заебете пасот, ако го пратите цела утакмица само него (а јас тоа го правам, на живци ми иде), ќе видите дека во одбрана или игра зонски (маркира празен простор и бега од акцијата) или се чува со судијата. Во напад, Руни мора да се враќа поназад за да земе топка, Гигс или Парк, а и гледам се поактивно го избегнуваат за подавање - се познава дека е ТРУП. Лопчето до Гигс не беше никаква мајсторија, дај им ја таа топка на Руни или 99% од другиве фудбалери (освен Меси и уште некои), топката лета во гол-аут или ја краде одбранбениот.
Вистинската ѕвезда беше Гигс, кој ја смири феноменално таа топка и почна да трча како брзата птица итрица.

Знам дека Ферги си има свој сенс и дека јас на 3000 километри од Англија немам за право да критикувам било кој играч, ама само за Карик правам исклучок. :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.659
Поени од реакции
10.972
ќе видите дека во одбрана или игра зонски (маркира празен простор и бега од акцијата) или се чува со судијата. Во напад, Руни мора да се враќа поназад за да земе топка, Гигс или Парк, а и гледам се поактивно го избегнуваат за подавање - се познава дека е ТРУП.
Знам дека Ферги си има свој сенс и дека јас на 3000 километри од Англија немам за право да критикувам било кој играч, ама само за Карик правам исклучок. :)
Тоа е тоа.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Е сега, тој Карик е причината што мојот омилен тим од Островот не можам да го гледам повеќе, премногу се нервирам за таа патарушка што веројатно помалце талент има и од Грчката репрезентација. :) Заебете пасот, ако го пратите цела утакмица само него (а јас тоа го правам, на живци ми иде), ќе видите дека во одбрана или игра зонски (маркира празен простор и бега од акцијата) или се чува со судијата. Во напад, Руни мора да се враќа поназад за да земе топка, Гигс или Парк, а и гледам се поактивно го избегнуваат за подавање - се познава дека е ТРУП. Лопчето до Гигс не беше никаква мајсторија, дај им ја таа топка на Руни или 99% од другиве фудбалери (освен Меси и уште некои), топката лета во гол-аут или ја краде одбранбениот.
Вистинската ѕвезда беше Гигс, кој ја смири феноменално таа топка и почна да трча како брзата птица итрица.

Знам дека Ферги си има свој сенс и дека јас на 3000 километри од Англија немам за право да критикувам било кој играч, ама само за Карик правам исклучок. :)
сосема се согласувам со тебе човекот освен еден пас и старт над Дрога ништо не покажа.

--- надополнето ---

а види го ова :pos2:

"Maybe Michael Carrick is not the most attractive footballer – he doesn't often do fancy tricks – but for our team he plays a key role."

- Nemanja Vidic
 

Kajgana Shop

На врв Bottom