Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.523
Поени од реакции
6.178
Секоја чест за Фердинанд, се гледа дека освен добар фудбалер е и голем човек. Инаку смешен ми е кога зборува кога му забегува устата на десната страна :pos:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Секоја чест за Фердинанд, се гледа дека освен добар фудбалер е и голем човек. Инаку смешен ми е кога зборува кога му забегува устата на десната страна :pos:
ne samo on...kolku igraci i menager so davale intervju ili taka zabeguvaat u zborenje ili neznaat...najdete intervju so berba da vidite nov jazik :pos2:

--- надополнето ---

organiziran e prostalen natprevar so juve na 24 maj vo cest na G.Nevil


--- надополнето ---

Рио е ѕвер и на Твитер, успеа #stayonyourfeet од Реј Вилкинс да го направи трендинг топик и да седи 2 дена популарно, хаха, смеа е човекот, неговото присуство во тимот внесува позитивна атмосфера, како и на теренот кога ги клоца сите наши кога се жалат на повреда :)

Инаку ова може да е или ѓубре или вистина, како и да е http://www.mirrorfootball.co.uk/news/Exclusive-Referees-have-revolted-against-the-FA-for-using-Lee-Mason-to-write-a-report-so-Manchester-United-s-Wayne-Rooney-could-be-charged-for-swearing-article721116.html
ja pa nerazbrav so mu e ova standonyourfeet mislev neso za natprevarot...
 
A

apidrone

Гостин
Реј Вилкинс го коментираше мечот против Тотенхем - Реал и секој втор збор му беше стеј он јор фит и Рио почна да твита со тој хаштаг и цел свет почна по него. Нормално не мислеше ништо лошо, само заебанција, што впрочем и се тие хаштагови. После мечот против Челзи пиша дека цело време му се вртело тоа во глава додека играл :D

Нашиве здрави ли се, закажале пријателска со Јуве на 24 мај, не можеа малце покасно?
Ако мора во мај, нема подобар термин, последната утакмица у ПЛ е на 22ри со Блекпул дома, а финале на ЛШ е на 28ми (сабота). Ваљда не се откажале од ЛШ мме :pos:
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Утре во први 11, Митко - Овен, се кладам ако сака некој :)

п.с Се шушка за нов, едногодишен договор за Харго.
п.п.с И што е со Рафаелчо ?

У што? :icon_bigg, Јас мислам Митко или сам, или со Ернандез ќе почнат, а Овен накај 70' ќе влезе т.е. ако има потреба, а искрено се надам дека ќе нема, така да Овен со Сити го очекувај прва, викендов тешко! ;)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
У што? :icon_bigg, Јас мислам Митко или сам, или со Ернандез ќе почнат, а Овен накај 70' ќе влезе т.е. ако има потреба, а искрено се надам дека ќе нема, така да Овен со Сити го очекувај прва, викендов тешко! ;)
da mitko ili sam ili so oven,hernandez ke go cuva za sreda
 
A

apidrone

Гостин
А Митко да го чува за у вторник, пошо ипак ко шо кажа FlameOfSpirit поснажен е во дуелите со тие воловите од Челски...
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
Од тие 6 можеби и 7 години како навивам за Јунајтед најмногу ми е криво што не успеав да ги заварам браќата Невил и Бекам како играт заедно.За тоа ми е најмногу жал и се каам што не сум почнал со навивањето некоја година порано :/

А инаку за утре нема дилеми во торбата ни се 3 бода!
-Верувајте.
 
B

BooBojan

Гостин
Го најдов на ФБ како статус и морав да го пишам.Извинете што е на српски.
Ako trebate trenera za rezultat, dovedite Mourinha ili Capella. Ako trebate iz vaše limitirane momčadi izvući maksimum, dovedite Hiddinka ili Van Gaala. Ako trebate iskusnog stratega koji zna kako se nositi sa svlačionicom punom zvijezda, dovedite Ancelottija ili Del Bosquea. A ako trebate trenera koji će vam donijeti 25 godina izvrsnosti, onda vam treba novi Alex Ferguson. Kapa dolje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom