Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
206918_213717911971975_100000013037479_882996_7216295_n.jpg

Сеуште ме држи голема еуфорија :vozbud::vozbud: мило ми е што ги тепавме само да не се опуштат сега на Олд Трафорд да ги мавнеме ко шо ги мавнавме лани Милан !
 
Член од
18 февруари 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
Да Дрогба беше во офсајд тоа е точно, за пеналот не сум мн сигурен и не можам да тврдам ништо, мегутоа не барај изговор во тоа бидејки знаеш дека голот на Македа беше со рака.
не се гледа мн убаво ама познава се!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Абе ај откачете се сега, шо замарате?Голот на Македа?Ајде магла, плачете си во ваша тема.
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
ESPNStar.com Player ratings:
Edwin VDS - 8, Rafael - 6.5, Rio - 7, Vidic - 8, Evra - 7, Valencia - 7.5, Giggsy - 8, Park - 7, Rooney - 8.5, Chicharito - 6.5, Nani - 6, Berba - 5, and FINALLY, LAST BUT NOT LEAST, MICHAEL CARRICK - 9!!!!

Еднаш се раѓа човек како Едвин ЦАРОТ.
Честито победа и чекор поблиску до полуфинале.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.723
Поени од реакции
6.660
Е па уште еднаш се потврди дека има вратка во фудбалот. Овојпат во наша корист. Последниот меч во ПЛ одлично прво полувреме, гол на Руни одлична игра. Во второ ни прават пресврт со престрог пенал, не давање црвен на клучен играч и со еден куп тепања, мавања, фаули....Арно ама сега се си дојде на свое место :vozbud: и пак ние си ја играме нашата игра. Пак подобри во прво полувреме, пак Руни дава гол по фантастична акција (и само да знаете таа топка му носи на Керик нов договор :) ) и пак тие тепаат, маваат...ама сега ете среќата нас не послужи ама ги нема сега судиите од ФА да судат по наредби. Можда и имаше пенал од Евра ама баш ми е гајле. А она жената нивна во нападот шо на два пати се обидуваше да одглуми пенал?!? И ко пичка се трга настрана ко му се зададоа Фердинанд и Видиќ :pos:. Останува сега и вториот дел од работата да си ја завршиме на Олд Трафорд и пак да ги акниме од земја и да знаат еднаш засекогаш кој е подобар. Реваншот е одма другава недела во вторник, а? Супер ако е така да ги решиме дур сме разиграни. Сега нека игра Бербатов со Фулам, а и Фердинанд не е лошо да одмори.


Поздрав и полека полека спремајте се за 28-ми Мај :vozbud:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
Бреееј кај е ова жити се :)

Еве од Струмица иначе.

Во Велес е ова во The End :).Бевме собрани сигурно околу 60-70 души не се гледаат сите на сликава ги има уште околу 10тина души во последниот ред што не се гледаат :D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.406
Поени од реакции
28.595
Да Дрогба беше во офсајд тоа е точно, за пеналот не сум мн сигурен и не можам да тврдам ништо, мегутоа не барај изговор во тоа бидејки знаеш дека голот на Македа беше со рака.
не се гледа мн убаво ама познава се!
Амбди Бајрам не можеше подобро да каже.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Прегледај го приврзокот 42161

Сеуште ме држи голема еуфорија :vozbud::vozbud: мило ми е што ги тепавме само да не се опуштат сега на Олд Трафорд да ги мавнеме ко шо ги мавнавме лани Милан !
Браво Велешани, одлична бројка, сигурно и атмосферата беше на многу високо ниво!
Вакви моменти ме прават горд што навивам за најдобриот тим, МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД!
 
A

apidrone

Гостин
Ау Ау Ау какво ебење братеееееееее каков порнич глеавме вечерва на телевизијаааааа :vozbud: Ѕверови! Уште еднаш им покажавме на челшит кој е кој!!!!!!!
И не знам што толку запнале овие пенал па пенал. Сигурно Тери ќе го шутираше :pos::pos:
П.С. после ова, не сакам ниту еден лош збор за никој до крај на сезона!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Така го прослави голот :icon_lol:

Инаку, го приметивте малерот од коментатор? Таман ги изеде гомната дека сме биле подобар противник во првото полувреме, Челзи одма шанса за гол имаа ако се сеќавате некаде во 45' кога Евра спаси.
Исто и на крајот некаде "Манчестер Јунајтед е дефинитивно подобар противник во овој меч" и одма Челзи во напад, баш тогаш и се случи "пеналот" над Рамирес :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.727
Поени од реакции
5.395
шо и да направи Керик од крајов на сезонава од мене опростено ќе му е :pos: :pos: богами и се шо направи до сега му простувам !! на која дрога беше денеска??? :) а за Ван Дер Цар секој коментар е излишен.... па 40 години има човекот а скока како 15 годишно дете... секој ЧЕСТ.... за Гигс доволно е само ова "He was the boy who plays like a man, now he is the man who plays like a boy"...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom