Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Не сакам да ви пречам ама стварно се разочарав кога го видов резултатот (n) Сепак верувам во вас, и не ја повлекувам честитката за освоената титула (y)
Ајде ајде...не објаснувај многу,оди части по еден сладолед.:D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Воопшто не ми е криво за поразот со оглед на играта што ја пријажаја. Знаев дека ке ја утнеме само не сакав да кобам и пишувам. За информација СЕКОЈА сезона со последниот односно претпоследниот ја утињаме (лани првиот пораз ни беше од Волвс, а предходната година со Барнли), така што со оглед на тоа дека повеќе немаме натпревари со екипи во последната четвртина на табелата, ова денеска беше ПОСЛЕДНАТА шанса и можност да утнеме, така што максимално искористивме :D
Е сега единствено ме плаши да ваква игра не прикажеме против Евертон т.е. Астон Вила :)

П.С. Шити нареднава обавезно ја утињаат кај Норич !
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Настрана киксот што не го очекував, бев у Агер со двајца другари и баш ме изненади што постари луѓе беа во наши дресови и урлаа ко луди на секој потег, па иако беше малце тесно супер си поминав. Момент на мечот, им поништува гол на Виган, овие од Арсенал почнаа да викаат како судиите биле за Јунајтед и овој чичково вика: Па кажи им зошто го поништуваш, оти сме Јунајтед. :icon_lol:
Ваљда не е гужва секој викенд вака, сеа пошо се пколопија со Арсенал и Интер затоа изглеа ? Некој ?

За утакмицата у топ3 најслаби партии сезонава, заслужен пораз, сеа не е дозволен кикс до дербито, за Сити да биде под притисок. А колку се можеше да биде поедноставно со победа вечерва...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Настрана киксот што не го очекував, бев у Агер со двајца другари и баш ме изненади што постари луѓе беа во наши дресови и урлаа ко луди на секој потег, па иако беше малце тесно супер си поминав. Момент на мечот, им поништува гол на Виган, овие од Арсенал почнаа да викаат како судиите биле за Јунајтед и овој чичково вика: Па кажи им зошто го поништуваш, оти сме Јунајтед. :icon_lol:
Ваљда не е гужва секој викенд вака, сеа пошо се пколопија со Арсенал и Интер затоа изглеа ? Некој ?

За утакмицата у топ3 најслаби партии сезонава, заслужен пораз, сеа не е дозволен кикс до дербито, за Сити да биде под притисок. А колку се можеше да биде поедноставно со победа вечерва...
Не е гужва, дека се поклопило ти се видело така :) Секогаш сме повеќе од другите, кога играме дерби против Арсенал/Ливерпул (дека нели најчесто губат :D ) им правиме мал guard of honor кога ќе искачаат :Р Дојди и за утакмиците после празниците :)

Тој што го рекол тоа, да не беше еден попуничок малце, низок со малце побелена коса? :D
--- надополнето: 12 април 2012 во 01:38 ---
P.S. Како ти се свиѓаат знамињата? :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Тој што го рекол тоа, да не беше еден попуничок малце, низок со малце побелена коса? :D
--- надополнето: 12 април 2012 во 01:38 ---
P.S. Како ти се свиѓаат знамињата? :)
И тој цело време урлаше, ама овој фамилијарно си беше со децата изглеа :icon_lol: Ми се свиѓаат знамињата, а и девојките иако беа две многу се нервираа, едната коа не го свирна пеналот и се идеше не знам шо да напраи :D
Би требало пак да дојдеме после празници. :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
И се молат сите баксузи и слично да не предвидуваат утакмици во овој дел од сезоната кога е најбитно.Секогаш кога некој ќе рече ќе киснеме или нешто друго све у пичку матер иде!
Не е тоа баксуз, тоа е реалност...

- Две титули зимаме кај Виган, сега им даваме бодови за опстанок...
- Немаме ниту нерешен резултат со Виган до сега, а камоли пораз (и дома и гости), на секоја серија и доаѓа крај...
- Три месеци (односно од враќањето на Сколс) имаме само еден нерешен резултат, 3-3 со Челзи на СТ, се друго е победа... И тука доаѓа крај...
- 8 бодови предност на 6 кола до крај, мало опуштање, сепак не е запалено црвеното светло за аларм... Го знае Ферги тоа, затоа ги одмараше Сколс и Ферди, а Руни го извади во 60 и некоја минута...
- Ние сме Јунајтед, секогаш идеме по потешкиот пат, ама на крај сме Шампиони...
- Мало спуштање на земја на фановите кој се прскаа дека титулата е 100% освоена... После овој пораз, не сум прочитал пост каде се прославува титула, несигурност?

П.С. Јас сум тип што ужива во спортски стресни ситуации/завршници, па би посакал уште еден нерешен резултат до дуелот со Сити, со 3 бода предност да идеме на Сељаците, да изгорат за да не победат, ама да го попијат (по можност како Сколс што им заби во 93-та со глава за 0-1) :D

Прв пат играв на спортска против Јунајтед и ја погодив, играв 1Х :)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Ах колку сум напизден, место да си играат Брбатов и Руни тандем, па да правиме лом, треба да ги гледам Чичарито и Велбек кога се плеткаат, едноставно не смедам дека се уште спремни да го носат јунајтед на грб цела сезона!
Колку само полесно можевме да си дојдеме до титулата без вакви експериментални испади цела година, што ни ги кратат живците!
Сега гледам, Бербатов е трет стрелец во тимот после Руни и Чичарито, а што се вели не ни стапнал на терен сезонава!
Па добро бе мајкуму што уште треба да се направи за да го пуштат да направи лом како што само тој знае?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Ах колку сум напизден, место да си играат Брбатов и Руни тандем, па да правиме лом, треба да ги гледам Чичарито и Велбек кога се плеткаат, едноставно не смедам дека се уште спремни да го носат јунајтед на грб цела сезона!
Колку само полесно можевме да си дојдеме до титулата без вакви експериментални испади цела година, што ни ги кратат живците!
Сега гледам, Бербатов е трет стрелец во тимот после Руни и Чичарито, а што се вели не ни стапнал на терен сезонава!
Па добро бе мајкуму што уште треба да се направи за да го пуштат да направи лом како што само тој знае?
Кој дел не го сфаќаш од тоа дека Бербатов си оди после оваа сезона?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Кој дел не го сфаќаш од тоа дека Бербатов си оди после оваа сезона?
И што има везе ако си оди?Ако на некој му е последна сезона во клубот сега како одржувач на тревата на театорт нека го вработат?Несватливо е, навистина.Не велам нон-стоп да игра, ама пак ни на клупа да не е, неверојатно ... Жал ми е за него навистина, не го заслужи ова, посебно не по фантастичната мината сезона ....
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
‎"Hazard is a special talent, but it always takes a while. As eg: We've followed De Gea for a long time before we got him. SAF wanted to see Eden Hazard by himself. That's a sign he thinks it's an interesting player. We talked a lot about him."

- Rene Meulensteen.
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
305
Поени од реакции
50
Берба има кажи си голове колко Велбек или Чича, а е играл неколко пати по малко.
Давал голови на слаби екипи. Ае сега да ги видеме и Руни, Дани и Чича оти не дадоа синока? Срамота. Митко макето да си оди сезонава шом не го сака дедо сара

А инаку Де Геа и Еванс со секои мач по доби стануват
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е, ама не е во плановите. Зошто Фергусон да го игра уште пет утакмици кога може уште сега да прави комбинации... Рилекс ајде, против Вила се ќе си дојде на свое место.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
вчера некој ако гледал Борусија - Баерн,кометаторот кажа Кагава го одбил договорот од Борусија и најверојатно ќе замине во Манчестер Јунајтед за плата не помала од 3м./год.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom