Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Јебеш, сум бил оптимист и во ситуации ( натпревари ) кога сме имале многу помали шанси од ова шо го имаме денес, фудбал е, па јас едноставно верувам ... BELIEVE !:back:
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Ај и јас да пишам пред паузата на форумов денес.
Манчестер како тим и неговите навивачи како семејство знаеле да се носат и со победите но и со поразите. Така да што и да с еслучи денес ние остануваме тука а добро е поснато она дека моменталните падови го прават човекот уште појак и со повеќе желба за успеси во иднина. После три сезони оваа година сме во позиција да друг одлучува за нашата титула и лично воопшто не ми с едопаѓа но што е тука е. Очекувам бар фер игра од Виган а не како лузерпул да се тргаат за да дадат гол оние...

Glory Glory Man Utd
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Главата ме пука, може да не дојдам во Шенклис денес, но ќе правам напори да стигнам.

Што се однесува до денов, нека биде што ќе биде, во вакви денови сфаќам зошто сум навивач баш на Манчестер Јунајтед, клубов е уан енд онли. Во порази сфаќам колку е голем клубов. И да ја загубиме титулата, не се секирајте дружино, Ферги ќе врати догодина со неколку, не една.

Едно видео за Руни:

 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Без разлика на резултатот денеска, без разлика дали ќе освоиме титула или не, нашата љубов кон Јунајтед продолжува, сме имале и полоши сезони и сме се враќале уште посилни... Без разлика на трофеите ние живееме за возбудата што ни ја нуди Јунајтед кога игра, така да славете и пејте во име на Јунајтед и денес, без разлика на се, го сакаме најдобриот клуб во светот, нашата религија.
Да живее Јунајтед.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Забораив да пишам, читам ќе имало некој прекин на форумов од денес на пладне до којзнае кога.До идно видување, имате поздрав од чичко Пат.



п.с можете да се префрлите на четот на блогот додека форумов е down.Треба да си направите акаунт на www.chatroll.com доколку сакате да пишувате.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Си земам за право да кажам, ЧЕСТИТА ТИТУЛА, од причина што во малечкиот Виган имам повеќе верба и надеж дека може да ни овозможи нешто, што не можеше никаквиот ни "ривал" Ливерпул.

Незнам колку време ќе мине кога пак ќе се прочитаме тука, но верувам дека тоа ќе биде само за добро, за освоената НАША титула.

GLORY GLORY
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ајде дечки, дојде и решавачкиот ден за титулата. Иако речиси сите знаеме дека Челзи е 80% новиот шампион, сепак сите во нас како фанови на Манчестер имаме надеж дека Виган ќе го направи невозможното и да им изваде нерешено на Челзи. Како и да е, што и да се случува од 17 до 19 часот, ние ќе останеме како фанови на Јунајтед, само разликата ќе биде -/+ 1 титула.

GLORY, GLORY MAN.UNITED! :manutd:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Епа дечки со среќа денес, без разлика што и да се случи секогаш ќе бидеме со клубот и во радост и во тага.

QUE SERA, SERA

GLORY, GLORY MAN UNITED
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
епа дечки сакам сезоната да ја завршиме со победа без разлика од исходот на Челзи имафме тешка сезона... ни попуштиа главните алки во тимот..се случи на 3 натпревари поради недостаток на дефанзифци Флечер и Керик да играат во одбрана...
повредите го направиа своето (и мизерниот кикс во 2 коло со барнли)
така да што и да се случи денеска гордо напред за Следната сезона...

СО ВЕРБА ВО БОГ ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ДО ГРОБ!!!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Ајде сите светци денес напомош за нас и Виган! Ако случајно се случи она што го посакуваме ова ќе биде најслатката титула некогаш освоена...

GOOD LUCK and BELIEVE!
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
И покрај се што ќе се случи денес, Јунајтед ќе остане во нашите срца се додека тие чукаат! И да земе челзи титула, да го поднесеме тоа достоинствено и да им покажеме дека не сме плачипички како нив за да нема со што да лечат фрустрации:smir:

GLORY GLORY MAN UNITED!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да спомнам дека ќе го носам аватарот од Невил и Сколс цела недела после славјето :smir:

ВЕТУВАМ!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom