Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ова беше максимумот сезонава, биче боље наредната со Харги и некој класа играч во средина.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Руни изјави дека бара мин. 2 звучни имиња...Да се надеваме дека желбата ќе му се исполни :D
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Оу Кајгана 2.0 :)

Ајде момци, не е прва ваква сезона, имавме добри игри, Јунајтед ни нуди возбуда и задоволство во секој натпревар, без разлика на се. Оваа сезона не ја освивме титулата, наредната ќе ја освоиме и така оди тоа. Љубовта кон Јунајтед продолжува, со нетрпение очекуваме нареден натпревар. Јунајтед е религија, трофеите не ја дефинираат нашата приврзаност кон клубот.

Forever UNITED
LUHC* :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Кој го виде да плаче жити све? Па вие преклани втори кога бевте ви идевме во фан клуб да ве тешиме, дека во ЛШ очекуваме подобра борба, тие сеа со вакви видеа идеш. Требаше лани кога бевте трети гратис цуцли ондак да ви се даваат. Оди слави си го твојот успех, не нашиот неуспех. Ама ок, секој фан со својот акал.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Гревчиња.. Не видиеле титула 3 години.. и одма да се провоцирало.. а ние испагаме фини им честитатме титулата.. друг пат памет и честитање никад..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Гревчиња.. Не видиеле титула 3 години.. и одма да се провоцирало.. а ние испагаме фини им честитатме титулата.. друг пат памет и честитање никад..
Не бе зошто, спортски е да се честита, по тој принцип се работи :) Кој честита е фер :)
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Што ке славам, ке славам, имаше нада, ја изгуби, ај сеа не измислувај, како што вика у песната: Deep inside, you cry cry cry...
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Абе слави мене долниов ме боли ти што ке прајш.. И не замарај иди слави у твој фан клуб не тука..
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Што ке славам, ке славам, имаше нада, ја изгуби, ај сеа не измислувај, како што вика у песната: Deep inside, you cry cry cry...
Ај бре слави си у твоето дувло, ОК?

кога си веќе тука....Ајт по пат сеа...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Момци, тоа е, титулата заслужено или не отиде во Лондон, а во една од највозбудливите сезони во ПЛ ние не успеавме да дојдеме до Историска 4-та по ред :toe:

По заминувањето на можеби двата клучни играчи Роналдо и Тевез, ретко кој веруваше дека со овој тим ќе се бориме за Титулата до последното коло, некои дури ни даваа минимални шанси за четвртото место... во тимот ги донесовме Валенсија како замена за Роналдо, Овен како замена за Тевез и младиот неискусен Обертан

Почетокот на сезоната ни беше топло-ладно... Изгубивме на пенали во Комјунити Шилд од Челзи, тешко победивме со Бирмингем дома, за да во следното коло изгубиме против ново-влезениот Барнли... Следуваа осум победи едно по друго, вклучувајќи ги и натпреварите во Премиер Лигата, Лигата на Шампионите и во Лига Купот, од кој најслатки беа против Шити дома со 4-3, со гол на Овен во 96-тата минута и победата од 2-1 против Арсенал :wink:... Во следните шест кола во сите натпреварувања имавме нерешен резулат на домашен терен и пораз против Лузерите... следуваа поразите против Челзи во Лондон и не толку битниот пораз против Бешикташ на ОТ... На Boxing-Days врзавме три победи во серија, и пораз во ФА Купот на ОТ од Лидс, пораз кој заедно со оние подоцна од Астон Вила на ОТ и во Лондон против Фулам ме највеќе погодија.

И на крај дојде таа таканаречена Кобна Недела за Манчестер Јунајтед. На натпреварот против Баерн во Минхем, за нецели 30 минути се повреди до тогаш најдобриот фудбалер Вејн Руни, при водство во Минхен за 20 минути го изгубивме натпреварот, изгубивме на домашен терен против Челзи, во дуел кој можеби беше решавачки за конечниот исход на табелата... За три дена, и кога победуваме - губиме во ЛШ, а потоа и кикс на гостински терен кај Блекбурн и од тој натпревар Челзи прејде на врвот на табелата кои до крајот не го испушти... Во меѓувреме, неможам, а да не ја спомнам преслатката победа над Селаните со гол на Сколс во 93-тата минута :)

На крај, да спомнам и дека целата сезона не пратеа малери и ни се повредуваа главните играчи... ВДС имаша проблеми со прстот на раката, а потоа имаше и фамилијарни проблеми... На десната бековска позиција скоро секој натпревар се менуваа, никако еден да заигра 2-3 натпревари со серија, се повредуваа Невил, Рафаел, Браун на подолго време... Централните одбранбени играчи Рио и Видиќ, до 25-тото коло не памтам да заиграа заедно, дури бевме во ситуација Керик и Флечер да играат последни во одбрана... За средниот ред може да се каже дека со нив немавме некој поголеми проблеми (или јас не памтам добро), за на крај да ни се повреди Руни (а, пред тоа подолго време го немаше Овен) :toe:

Сеозната ја завршивме како второпласирани во Англија, трофеј во Лига Купот и несреќно загубен 1/4 финален дуел против Баерн Минхен

Следува бурно лето, во кое очекувам да доведеме 2-3 добри засилувања, по мој избор, еден по крилната позиција и еден одличен напаѓач, а при тоа никој да не го напушти ОТ (по можност само Бербата, иако не сум премногу ЗА :wink:)

Следната сезона очекувам да станеме најтрофеен клуб во Англија и по 4-ти пат да ја Освоиме Лигата на Шампионите :helou:

MANCHESTER UNITED IS RELIGION !!!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Дечки честито од мене добра игра и борба до последно коло на Јунајтед сезонава...Без Роналдо,без Тевез,го дадовте максимумот сезонава...Спортски поздрав!!!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.480
Поени од реакции
20.379
"We applaud Chelsea on winning the title. We'll come back next year, that's exactly what Manchester United do."

- "Sir Alex Ferguson"


Единствено ми е криво за Wazza , пак се повреди .... се надева дека брзо ќе се опорави и дека конечно со Англија ќе стане светски првак а воедно и најдобар стрелец ... едноставно го заслужи тоа.

Glory Glory Manchester United
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.924
Поени од реакции
4.371
Од вчера наваму јас слободно можам да кажам дека Јунајтед го сакам се повеќе и повеќе, иако не ја освоија титулата.Сепак Јунајтед е моја "религија":tv:.
Иако не ја освоија нашите титулата ние, односно Серот и компанија покажаа што значи Јунајтед (ма да тоа веќе многумина го знаеаа).Причините зошто не освоивме ПЛ се општо познати и јас мислам дека не треба на нив да се дискутира и размилсува повеќе, туку да се гледа напред и само напред и во наредна сезона појачани и посилни.

Glory,Glory Man United!!!:manutd:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom