Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
Ке ги земеме и Гастон и Ален! ама мислам дека ке земеме и уште еден лев бек! пошто оваа што го покажа Енрике во офанзива никако нема да помине кај Брендон!
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.234
Шо сакам да зееме еден играч што досега никој не не поврза со него, па тоа "тајно" шо го зборите у гз да ви го набутаат на сите :P
И да земиме еден играч одненадеж, ништо нема да се смени. Еден таков мистериозен играч земаме обично во трансфер периодиве. Работата е што се однапред се знај а овде тврдите дека се работи тајно. Ален мислам дека ќе иди. Демпси е во игра а за Рамирез не знам. Испадна Уругвај па сега ќе си бегаат играчите нели? Ако иди овој ќе остани уште некој ден плус на островот инаку не гледам зошто би бегал назад па пак би доаѓал овде за трансфер. Плус и агентот му е од поодамна во Лондон така да.......
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
http://www.liverpoolfc.com/news/latest-news/rodgers-letter-to-supporters

- Убав гест од Роџерс :)
--- надополнето: 3 август 2012 во 18:14 ---
И да земиме еден играч одненадеж, ништо нема да се смени. Еден таков мистериозен играч земаме обично во трансфер периодиве. Работата е што се однапред се знај а овде тврдите дека се работи тајно. Ален мислам дека ќе иди. Демпси е во игра а за Рамирез не знам. Испадна Уругвај па сега ќе си бегаат играчите нели? Ако иди овој ќе остани уште некој ден плус на островот инаку не гледам зошто би бегал назад па пак би доаѓал овде за трансфер. Плус и агентот му е од поодамна во Лондон така да.......
Па не знаеме тачно кај е Рамирез, само најверојатно имаме испратено понуда од 13 милиони до Болоња. Што ќе се случи понатака ќе видиме...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.234
Изгледа се тргнати облозите за следниот клуб на Ален од skybet
Kој клуб ќе биди останува да видиме
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
966
Поени од реакции
832
За Agger:
Meanwhile, Rodgers revealed that Daniel Agger's absence from the travelling party was fitness related.

"The plan was always for Daniel to stay behind," he said. "Everyone knows his history of injuries. He came back to pre-season training after everyone else and is still not up to speed.

http://www.liverpoolfc.com/news/latest-news/rodgers-on-gomel-and-cole-injury
"He's not injured at all," said Agger's agent, Per Steffensen, before kick off. "I can't tell you why he isn't in the squad. Only the club and manager can do that. He has not asked for a transfer, that's nonsense. Daniel is happy in Liverpool."

http://www.guardian.co.uk/football/2012/aug/02/liverpool-brendan-rodgers-europa-league
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.234
Значи Агер останува. Ете го нашето трето засилување покрај враќањето на Лукас и доаѓањето на тој малишанот. Со се Борини четврто. Утре ќе изјават како и Шкртел останува и тоа е нашето петто и последно засилување летово :icon_lol:
Мајтапот настрана.......баш решив да ѕирнам малку во темата за ПЛ што ја отворил the_kop и што да видам......работите бетер станале. Па дали сте вие нормални? Што воопшто се замарате со таа тема не знам! Освен дечиња без грам мозок друго нема таму. Секоја чест на исклучоци ама ептен дебилни членови има таму. А и муабетите се без врска така да тргнете си се од темата и бидете си спокојни (y)
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Empire Of The Kop L.F.C.
Rodgers confirms that he's has made a couple of loan approaches in Europe, and awaiting response's. I have my bets on a madrid player coming through, i mean he's jose mourinho's best mate after all. So dont rule anything out.




Интересно е ова,уште да е вистина..
 
S

Stivie G

Гостин
Мајтапот настрана.......баш решив да ѕирнам малку во темата за ПЛ што ја отворил the_kop и што да видам......работите бетер станале. Па дали сте вие нормални? Што воопшто се замарате со таа тема не знам! Освен дечиња без грам мозок друго нема таму. Секоја чест на исклучоци ама ептен дебилни членови има таму. А и муабетите се без врска така да тргнете си се од темата и бидете си спокојни (y)
Зошто да се откажам бе? Зошто да им правам кефот на некои? Ќе ѓи тролам додека сакам. Најтофеен тим сме, нек се нервират, гајле ми е :pipi:.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Колку се забегани оние од Macedonian Reds стварно. Секоја слика или ретардирана шпекулација која ќе ја најдат по интернетов ќе ја стават на фејсбук. Еве на пример сликава. Секој паметен ќе си рече зошто демпси носи зимска капа и јакна во лето на +40?o_O
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Значи Агер останува. Ете го нашето трето засилување покрај враќањето на Лукас и доаѓањето на тој малишанот. Со се Борини четврто. Утре ќе изјават како и Шкртел останува и тоа е нашето петто и последно засилување летово :icon_lol:
Мајтапот настрана.......баш решив да ѕирнам малку во темата за ПЛ што ја отворил the_kop и што да видам......работите бетер станале. Па дали сте вие нормални? Што воопшто се замарате со таа тема не знам! Освен дечиња без грам мозок друго нема таму. Секоја чест на исклучоци ама ептен дебилни членови има таму. А и муабетите се без врска така да тргнете си се од темата и бидете си спокојни (y)
Јас само пишувам со некој што гледам оти пишуваат добри мислења, и кога ќе се отвори некоја добра дебата иако е ретка.....
--- надополнето: 4 август 2012 во 13:43 ---
Empire Of The Kop L.F.C.
Rodgers confirms that he's has made a couple of loan approaches in Europe, and awaiting response's. I have my bets on a madrid player coming through, i mean he's jose mourinho's best mate after all. So dont rule anything out.




Интересно е ова,уште да е вистина..
Па добро, позајмиците и не се лоша работа....еве да речиме Гранеро ќе го позајмиме на 1 година и најверојатно во договорот за позајмица на играчот ќе има и откупна цена (по завршувањето на сезоната по која цена ќе можи Ливерпул да го купи играчот) и тој има 1 година да се докажи дали е добар играч за во Ливерпул (случај Чаби Алонсо)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.234
Зошто да се откажам бе? Зошто да им правам кефот на некои? Ќе ѓи тролам додека сакам. Најтофеен тим сме, нек се нервират, гајле ми е :pipi:.
Во основно, имав класен што имаше обичај да вели: На човек можиш само со сила да му земиш, ама не можиш со сила да му дајш. Така да ако немаат мозок (а немаат) со сила не можиш да им туриш
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Колку се забегани оние од Macedonian Reds стварно. Секоја слика или ретардирана шпекулација која ќе ја најдат по интернетов ќе ја стават на фејсбук. Еве на пример сликава. Секој паметен ќе си рече зошто демпси носи зимска капа и јакна во лето на +40?o_O
Ладно му било, не е навикнат на Скаузерска клима :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Рикардо Кака да дојде на пример, и се кажано за Ливерпул досега ( :icon_mrgr: ) ќе биде повторно разгледано... :icon_mrgr:
А ти не ми си јасен, шо тие финтава сега со Литвансково знаме??? :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom