Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Се врткаја по форумиве такви изјави ... па сеа колку е точно незнам
Не е точно. Еве од кај е. Странава си ја иам лајкнато и си ја чувам само за да гледам вести кои не се точни. Онака чисто да знам дека тоа што они ќе го објават, со сигурноcт не е тачно :D Според нив у зимскиот преоден рок го купивме Елија и пративме официјална понуда за Синклер...
 
S

Stivie G

Гостин
Не е точно. Еве од кај е. Странава си ја иам лајкнато и си ја чувам само за да гледам вести кои не се точни. Онака чисто да знам дека тоа што они ќе го објават, со сигурноcт не е тачно :D Според нив у зимскиот преоден рок го купивме Елија и пративме официјална понуда за Синклер...
А најлошо е што објавија на Мац.Редс. Сега македонските Скаузери очекуваат 4 нови имиња:LOL:.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
А најлошо е што објавија на Мац.Редс. Сега македонските Скаузери очекуваат 4 нови имиња:LOL:.
Ме потсетува на времето кога македонските скаузери го пцуеја Кени кога заврши летниот трансфер период, а Кени не донесе бомбастично засилување за кое они тврдеа дека им го ветил :pos:
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Ме потсетува на времето кога македонските скаузери го пцуеја Кени кога заврши летниот трансфер период, а Кени не донесе бомбастично засилување за кое они тврдеа дека им го ветил :pos:
Сварно го вети .. :pipi: ама што да и правиш на управата ... имаат умешано прсти од тајнине организации ... :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сварно го вети .. :pipi: ама што да и правиш на управата ... имаат умешано прсти од тајнине организации ... :)
Не знам, ја не сум прочитал такво нешто од Кени... нити знаејќи го него да очекувам таква изјава...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.234
Аквилани во Фиорентина а? Толку од изјавувањето на обострана љубов помеѓу Роџерс и Аквилани. Истото ќе се деси со Керол. Добар играч, сакаме да го задржиме , бла бла бла и ќе го шитнат за 2 милиони. Битно успеваат да излажат доста навивачи а овие дури и им веруваат дека работат тајно :pos:
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Бев оневозможен да го гледам натпреварот, но то шо можев да го видам накратко од хајлајтсите е жива катастрофа. Среќа шо не примивме 2-3 гола. Одбраната чорба, видов многу акции на Гомел по катастрофални грешки на одбраната, прмногу статична. Факт е дека Шкретел и Агер неможат еден без друг. Кога играт заедно му нема промашај на двата, вака еден без друг обавезно прат грешки. Шкртел со то шо изигра вчера во лига европа мислам дека ако напрај трансвер во друг клуб нема да можи да игра во лига шампиони(ако грешам попрајте ме), па мислам дека сигурно ќе остани. Агер го немаше, шо единствено ме тера да мислам дека е готово со него. Ако замини, ќе примаме многу голој ова сезона, се покажа то и лани, дури не се повреде Агер имавме најдобра одбрана, после то лошо. Енрике неќам да ги видам поќе во жвиотот.
Друго шо видов и е катастрофално, е нападот. Добро бе да му ебам стопанката, колку треба да си глуп за да не видиш дека играта ти е катастрофална со еден шпиц, плус качење на долги топки кон осамениот шпиц. Цело време долги топки кон Борини, ниту една е фате. Катастрофа, му одат цела одбрана и без проблем му ја земат топката. Незнам со кој ум ја игра ова таткита, ама ќе биди утка невидена.
За Даунинг спомнав дека од ланската сезона полошо неможи да изигра, така да се шо ќе напрај ќе биди далеку парно од лани. Мене ми се бендисва играта негова, брзината, уште шутот да го центрира и ќе биди добар.
Овие шпекулациите, 4 нови играчи, незнам шо незнам каде, се безвезни. Имаше исто пред еден месец шпекулација, наводно кажано од Роџерс, дека ќе донесел играч со кој ќе се врати задоволството кај навивачите. Само како ќе бидиме задоволни, со продавање на главните играчи, како Агер, стварно незнам.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.234
Абе какви 4 нови играчи не заебавајте. Ние за два месеци одвај еден Борини го купивме а сега за два дена сакате 4? Можи нашиве сакаат да ја применат стратегијата на Берлускони и Галијани - Ќе останат Агер и Шкртел и тоа автоматски се две засилувања, оној младинецот од Ирска (13 годишниот) што го купивме пред некој ден ќе биди трето засилување, а четврто засилување ќе биди враќањето на Лукас (y)
Не знам шо мислат и како мислат ама мора малку да побрзаат. Земај таму Ален и едно јако крило и вклучувај ги Сусо и Пачеко во првиот тим. Двајцата мора да добијат шанса во прв тим. Само нема да ме зачуди Сусо да го испратат некаде на позајмица и да му се изгуби трага а Пачеко да го продадат :facepalm:
И добро што ми текна.............. Scouser88 Дечкото се вика Ален а не Алан :coffee: Џозеф Мајкл Ален или скратено Џо Ален !!
И www.podnovise.com Ливерпул а не Ливерпоол.
Се разбираме??
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
http://www.liverpoolfc.com/news/latest-news/lfc-confirm-aquilani-transfer

- Фала курцу заврши и оваа сага. Сега е време за нов играч од средината.
Сега ќе почне сагата на Керол;) и него ќе го праќаме на позајмици додека не му истече договорот и не му заврши кариерата. Поглупава управа од таа на ливерпул дефинитивно нема.
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Аква си отиде ... Ален ќе биде излеа нов играч од следната недела .. :D ... моја прогноза .
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Математикава на ЛФЦ не им ја разбирам, веснициве објавуваат дека трансферот на Аква во Фиорентина кошта 7м но Ливерпул ќе треба да плати 2.5м за неговата плата:eek: .. Зашто тогаш не земеме 4.5м и готово, што е математикава со дај ми седум па еве ти 2 ипол??
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Математикава на ЛФЦ не им ја разбирам, веснициве објавуваат дека трансферот на Аква во Фиорентина кошта 7м но Ливерпул ќе треба да плати 2.5м за неговата плата:eek: .. Зашто тогаш не земеме 4.5м и готово, што е математикава со дај ми седум па еве ти 2 ипол??
Остај ... имаат некои тајни математики ... :LOL: се тоа тајно се работи :нинџ:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Шо сакам да зееме еден играч што досега никој не не поврза со него, па тоа "тајно" шо го зборите у гз да ви го набутаат на сите :P
--- надополнето: 3 август 2012 во 17:14 ---
Liverpool have apparently made a £13 million bid for Bologna midfielder Gaston Ramirez.

Ете го, за првпат мислам дека тоа е тоа. Од добар извор ја најдов информацијава и за првпат досега верувам у нешто поврзано со Гастон Рамирез.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom