Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.234
Британија испадна. Значи Белами се враќа , а очекувајте го Ален овие дена ако воопшто доаѓа
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Британија испадна. Значи Белами се враќа , а очекувајте го Ален овие дена ако воопшто доаѓа
Играта во средина ни е катастрофа. МОРА да се купи Ален оти е мајстор за ваква игра, мислам оти можи да направи разлика во средината, и иако звучи чудно и глупо, играчиве од нашава сегашна средина можат да учат од него (секако за овај стил на игра), а Белами очекувам да биде продаден во Кардиф иако би бил добар бек-ап играч.....
--- надополнето: 5 август 2012 во 00:38 ---
http://www.youtube.com/watch?v=-IsmqG4CSiQ
Еве ви ја играта на Ален против нас лани, секој негов допир со топката, од видеово секој можи да види оти се работи за феноменален играл-брз, одличен пасер (лани беше во топ 10те пасери во Европа), иако е физички инфериорен силен е на топка одлично се гради, се што можи да посака менаџер за еден среден играч ги има Ален....впрочем од видеото можете да видите како играше Свонси лани под водство на Роџерс, а како ние играме сега....тие играа трпеливо, кратки пасови и движења без топка, а ние играме апсолутно нетрпеливо Адам и Џерард едвај чекаат да ја лупнат долга топка, а Даунинг одвај чекаше да центрира, па Торо да не го ни спомнувам со неговите магични пасови :)
Лукас
Џерард Ален
би била одлична тројка во средината Лукас и Ален одлични пасери а Џерард би добил некоја поофанзивна улога како што му играше Гулфи лани на Роџерс.....инаку со ваква средина НИКОГАШ нема да можиме да го играме стилот кој го бара Роџ. Сигурен сум оти сево ова и тој го знае и најискрено се надевам оти ќе успее да го донеси Ален кај нас.....
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Каљехон,Виља и Афелај ,овие ги зборат како главни имиња околу позајмица.. Што мислите??
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Каљехон,Виља и Афелај ,овие ги зборат како главни имиња околу позајмица.. Што мислите??
Што е разликата:

- ако ги немаме овие тројца, (ќе) имаме мизерен тим, за кој нема да биде чудно и да испадне од лига, сериозно.

- да би дошле сите напишани, би имале тим со кој би било чудно ако не сме во топ 4 во лига.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сигурно нема сите да дојдат, мислам дека може максимум двајца да се земат на сезонска позајмица во еден клуб. Ја мислам оној еден млад крилен играч од Барса на Д шо му почнуваше името, мислам дека тој би го земале ако веќе позајмуваме некој.

Btw Biafran Jet Set добар аватар :D
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Денес се играло некое натпреварче од затворен карактер во Ливерпул .
50 минути по што бил прекинат поради тешка повреда на еден играч од Рочдејл .
2-1 сме воделе - Еклстон и Глен биле стрелци .
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.234
Каљехон,Виља и Афелај ,овие ги зборат како главни имиња околу позајмица.. Што мислите??
Каљехон не ни треба. Плус нема да го дај Мурињо - џокер му е
Виља на позајмица - па добра опција. Само зошто Барса би ни го дала својот единствен напаѓач на позајмица??? Нема смисла.
Афелај - сега веќе не е добра опција. Ќе беше ок опција како второ крило ама сега не. Нас ни треба врвно крило + еве Демпси ако доаѓа
Тоа е од мене. Виља е ок на позајмица, ама само на позајмица. Купување - не. А како стојат работите и позајмица е тешко остварлива така да.......
Ако мене ме прашуваш зошто да не пробаме да ги искористиме односите со Реал и поврзаноста на Мурињо и Роџерс и не го донесиме на позајмица Нури Сахин (ако сака секако) ??
Сахин плус да се купи Ален и имаме ок средина. Спиринг во резерви, Адам на трансфер листа и тоа е тоа. Џерард и Шелви за една позиција, Сахин и Хендерсон за друга и Лукас и Ален за трета. Ако пак не иди Сахин тогаш на негово место Сусо и тоа е тоа
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
значи имате пари ( се глеа по трансферите што ги праите т.е сумите кои ги давате) а пак не се кревате горе на табела...кај е проблемот стварно ме интересира пошо ЛШ не е тоа што беше без ливерпул...дали е лоша трансфер политика, лоша управа на клуб или лош избор на тренери....
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
значи имате пари ( се глеа по трансферите што ги праите т.е сумите кои ги давате) а пак не се кревате горе на табела...кај е проблемот стварно ме интересира пошо ЛШ не е тоа што беше без ливерпул...дали е лоша трансфер политика, лоша управа на клуб или лош избор на тренери....
Од сите 3 по малце..:)
--- надополнето: 5 август 2012 во 23:25 ---
Again as we all know things do change but i believe skrtel will sign a new contract.

There is a very good chance Agger will be sold for (£20m plus)

There is interest in wallcott, not sure how strong.

We are trying to sign 4 players plus allen and one loan signing.

Роџо барал 4 играчи + Алан и + еден на позајмица.. многу е ова турбуленција ,нема време за толку..
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Нема шанси 6 играчи да зееме. Ја викам дека до крај уште тројца нови луѓе што ќе го носат црвениот дрес ќе има. Ако случајно има над 3 нови, онда очекувајте на 31ви пред полноќ лом да биде...
 
S

Stivie G

Гостин
Лани за роденден ми го поклонија Коатес :icon_mrgr:. Нема да е лошо и оваа година Уругваец пак. Иако тешко тоа со Рамирез. Мене засега најизводливо ми е носење на Афелај.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Агер за 20м во Сити.. Па нели Роџо кажа демек Агер не бил физички спремен?? лажат лажат маме им ебам расипано..
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
Каде го виде Агер во Сити ?? веруваш на сите шпекулации ?
инаку Агер вчера играл значи стварно не бил спремен ...

А ако веке сумата од 20 милиони фунти па и повеке се спомнува! тогаш бидете сигурно дека ке го продадат Агер тоа е серизона голема сума за штопер...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Агер за 20м во Сити.. Па нели Роџо кажа демек Агер не бил физички спремен?? лажат лажат маме им ебам расипано..
Интересно ви е вака да си правите филмови во глава.... или ?

За Агер се организираше цел натпревар за да се врати во кондиција.......


Што беше а што стана темава......ц ц ц!!!:facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom