Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Гледав едно видео од почеток на припреми на Ливерпул, мислам од оваа сезона. Почињаат да трчаат кругови играчиве, и полека некои играчи се откажуваат. Го прашуваат новинариве Клоп што мисли, кој највеќе ќе издржи и овој ко од пушка вика Милнер. Е сеа, дечкото на 34 години трча до последена секунда, а ние у Јунајтед имаме играчи, самоумислени ѕвезди, на 23, 24,25 години, како Марсијал, Погба и слични кои се влечат на терен ко црева.
Кога го гледав во Београд го имаше на секој дел од теренот, каде беше топката во близина беше и Милнер и ствараше проблеми, човекот кога го гледаш на тв не изгледа ништо посебно, изгледа како и секој просечеен фудбалер од чемпионшип, но кога го гледаш во живо како се движи и колку трча страшно корисен и квалитетен фудбалер, така да не е случајност што секој тренер го игра сеекогаш во прв тим.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Го форсираше, зошто спиел хахахаа
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.663
Поени од реакции
38.845
се надевам не е глуп доволно вака да спие со главата у ѕид во авион
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
“Did I think about asking for [Messi’s] shirt? No. I’ve never done it. Roy told me when I was at Sunderland that if you ask for someone’s shirt, it looks like you are in awe of them.

“As it turned out, I came home with Luis Suarez’s shirt. Luis is a good lad and he gave me it as a gesture as we had played together for Liverpool. I don’t know what he’s done with mine.”

https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-7078945/Jordan-Henderson-Liverpool-bounced-years-Champions-League-misery.html
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
У курац колку ме пука јако :vozbud:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.844
Поени од реакции
7.631
Само едно ќе кажам, поперфектен Ливерпул не паметам, прв пат трансфер периодот ќе биде како да не постои, нека трае долго овој тим!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Само едно ќе кажам, поперфектен Ливерпул не паметам, прв пат трансфер периодот ќе биде како да не постои, нека трае долго овој тим!!!
da zasto nikad i ne bile vakvi kakvi sto se sega, fudbalska sila, 120 pati podobri od onoj liverpul na rafa sto osvoi LS, kapa dole i za taa generacija ama ova sto go kreirase Klop nikogas i ne bilo u tvoja, moja i bilo civa navivacka istorija tuka na forumov, taka da nema sto da pametis, prv pat se srekavas so vakvo nesto : )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom