Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    95
Член од
1 јули 2012
Мислења
802
Поени од реакции
1.784
Гледав едно видео од почеток на припреми на Ливерпул, мислам од оваа сезона. Почињаат да трчаат кругови играчиве, и полека некои играчи се откажуваат. Го прашуваат новинариве Клоп што мисли, кој највеќе ќе издржи и овој ко од пушка вика Милнер. Е сеа, дечкото на 34 години трча до последена секунда, а ние у Јунајтед имаме играчи, самоумислени ѕвезди, на 23, 24,25 години, како Марсијал, Погба и слични кои се влечат на терен ко црева.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.603
Поени од реакции
79.132
Тоа е првиот тренинг од претсезона, не се новинари него клупска екипа што снима видеа, слика и да, кога го прашуваат вика ХАМЕС МИЛНЕР :D
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.908
Поени од реакции
45.063
И стварно последен остана тогаш да трча :D

Има уште договор, или му истекува по сезонава?
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.603
Поени од реакции
79.132
И стварно последен остана тогаш да трча :D

Има уште договор, или му истекува по сезонава?
Му истекува, ќе си оди ваљда у Лидс, да се пензионира. Сака да им дае некоја година квалитетен фудбал а не да биде шлепач само, барем така се збори.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.145
Поени од реакции
3.057
Клучот на успехот кој никој не го спомна
upload_2019-5-9_19-20-13.png

upload_2019-5-9_19-21-8.png

направено пред натпревар, секоја чест!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.310
Поени од реакции
40.616
Не е ваљда еден од најдобрите штопери во светот?
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.603
Поени од реакции
79.132
Не е ваљда еден од најдобрите штопери во светот?
Тој е.
Имаше лајв стриминг од соблекувална и нешто се гушкаат со Вирџил а овој покажува накај Ловрен, му вика best defender и се газат двајцата од смеење.
Којзнае колку ремет јаде за тоа :D
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.145
Поени од реакции
3.057
Сигурно во себе жив се јади што дојде Ван Дајк и игра вонсериски, претходно се курчеше со Клавановци, сега е во mood smijem se a plakao bi
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.533
Поени од реакции
12.393
Ја мислам дека не му смета, Ловрен е секогаш искрен, само таков тип на човек е фалбаџија и дига чалам како и секој просечен балканец, сељачиште што би рекле.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.596
Поени од реакции
1.089
Nekoj neso za sezonava? Kako ste zadovolni od igrata, karakterot, timot? So treba da se dokupi za uste pobrutalen Liverpool? Koj treba da si odi? Kako ste zadovolni od zasiluvanjata? Najdobro zasiluvanje? Najdobar igrac za sezonava? Koj ve razocara?


Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.237
Поени од реакции
3.463
Момци, случајно некој да иде на финалето ме интересира како може да с дојде до карта, колку што сум запознаен уефа онлајн непродава, имаат неекоја комбинација како за суперкупот во скопје некоја лутрија или шта ја знам...така да ми треба информација каде и како мможе да се купи карта.
Однапред фала
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.603
Поени од реакции
79.132
Момци, случајно некој да иде на финалето ме интересира како може да с дојде до карта, колку што сум запознаен уефа онлајн непродава, имаат неекоја комбинација како за суперкупот во скопје некоја лутрија или шта ја знам...така да ми треба информација каде и како мможе да се купи карта.
Однапред фала
Преку препродажби околу 2500-3000 евра се сега. Можеби на лице место ќе се најде за поефтино ама не верувам под 1000.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.603
Поени од реакции
79.132
Му требаше време да се прилагоди ама како изигра на 6ка, секоја чест, го разби секој играч со кој што влезе во дуел :cuc:
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.603
Поени од реакции
79.132
Кара многу се пали на ВВД хахахаха

 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.903
Поени од реакции
819
izgubivme titula vo igra sme za pogolema , ja baram vina za izgubenata i ja naojam vo januarskiot prelazen rok koga opste ne se osvezivme so nekoj igrac koj mozebi ke vnesese malku zivost vo toj koben fevruari koga zaredivme XXXX eden gol bese dovolen i so unt i so everton ili so licester a najmnogu boli faking est ham
 
На врв Bottom