Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.644
Ќе го бркаме ли Клоп ако не освои титула во првите три сезони?
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Ориги е машина жими се... сите битни голоој годинава он ги дава... ама баш. Пак ја реши он хахаха. Него асистенцијата на ТАА е IQ1000000000000000. Свака част.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.644
Се надевам после овој натпревар Клоп уште еднаш нема да игра со црепови на бековска позиција без техника за во напад. Уште во зимото се чудев зошто Клајн беше пратен на позајмица кога се нема соодветна замена за ТАА и тоа беше главна причина за нерешените по мечот со Сити.

Перверзија е да се гледа ваков Ливерпул, Хендерсон е капитениште, со половина нога изгина на терен, штета што никој не го гледа неговиот придонес на терен, да изиграш вака моќно против Барселона со Меси, неопишиво е ова што се случува, може само да уживаме во игрите на овие момци
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Пеја, те поздрави Ориги и другите хејтери со кои се оправав тогаш исто така.:D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Поздрави го и ти али не сфаќам што сакаш да кажеш.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ako mekoj ne go mrzi, da mi kaze Origi za kolku minuti odigrani sezonava kolku gola ima dadeno...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.851
Ako mekoj ne go mrzi, da mi kaze Origi za kolku minuti odigrani sezonava kolku gola ima dadeno...
667 минути, 7 гола и 2 асистенции. Од тие минути дали на две утакмици ако бил стартер.

богот Фирмино 3300 минути 16 гола и 8 асистенции

за сите такмичења се овие статистикиве
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.104
Поени од реакции
9.701
Ќе го бркаме ли Клоп ако не освои титула во првите три сезони?
4. И ќе освои така да не го дрви за џабе, да ти го здрвам јас тебе :icon_lol:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Cestitki decki. Kakva Klopp-partija, uste sega legendarna.

Za mene ima mnogu paraleli megju vremeto na Klop vo Dortmund i sega Liverpool iako sega sekako deka ima poveke moznosti i uslovi a i samiot mi izgleda mnogu napredna kako trener. Nikoj ne spomnuva deka ovaa godina bez Buvac pominuva a dolgo se drzese muabetot deka vsusnost toj bil genijot a Klopp samo motivatorot. Go pokaza sprotivnoto. Neka zeme konecno titula barem LS i ke gi zatne i ostanatite mucki kako na Murinho i kompanija.

Ne znam kolku e poznato:

“My idea was to build Liverpool into a bastion of invincibility. Had Napoleon had that idea he would have conquered the bloody world. I wanted Liverpool to be untouchable. My idea was to build Liverpool up and up until eventually everyone would have to submit and give in.”

i


“I said 'T’ is for terrible to play against - I had not a better word unfortunately… I don’t know if I have a better one now. ‘E’ for enthusiastic. ‘A’ for ambitious. ‘M’ for mentally-strong machines.

Tokmu toa i go napravi. Odlicen intervju imate ovde: https://www.joe.co.uk/sport/jurgen-klopp-interview-ive-put-everything-i-have-my-knowledge-passion-heart-experience-into-liverpool-203813
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За Хендо ми е најдраго, не затоа што е просек и игра на вакво ниво, него затоа што им затна муцка на многу гомнари.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
За Хендо ми е најдраго, не затоа што е просек и игра на вакво ниво, него затоа што им затна муцка на многу гомнари.
Мене Милнер ми е најак,чудо од играч..таков посветен и упорен играч што со огромен труд стикнал до онакво ниво е вистинска реткост....на 34 години трча и се бори како да има 18..буквално гини на теренот..права легенда и професионалец.

Најинтересен ми беше кога игравте против Кристал Палас и кога го чуваше директно Заха:pos:..можеби ги изгуби скоро сите дуели и Заха му бегаше нон стоп ама пак се бореше како лав и на крајот се вцрвени како пиперка во фацата од што беше истрошен:icon_lol:
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.104
Поени од реакции
9.701
Ко шо ми е надрвен од вчера има да те носам ко пехар од ЛШ на 1ви јуни
Ќе го крениш ти пехарот така ми изгледа :icon_lol:[DOUBLEPOST=1557338255][/DOUBLEPOST]Туку.....кој го сакате за противник во финале? Или кур ве боли :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom