Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Пошто ти ако одиш сега во Русија на работа ќе се запниш руски да учиш, па по 3 години во Кина ќе заминиш па кинески ќе учиш, па после можеби во Франција итн. :icon_lol: Седи бе Томи, на 33-34 год. во пензија ќе оди со милиони на сметка ама англиски не знаел. Му фали нешто на Суарез скоро 4 години што беше во Англија, а два збора не знај :coffee:
Суарез е лице со блага ментална попреченост, учење нов јазик е предалеку од неговите скромни ментални можности, исто како и таблицата за множење, сепак судбината му била склона па со талентот и напорниот тренинг успеал да дојде до милиони, ако немаше талент денес ќе гланцаше кондури на улица во Монтевидео.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Кеита ми делува како доста паметен човек, да не беше фудбалер сигурно ќе беше доктор на науки.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.710
Суарез е лице со блага ментална попреченост, учење нов јазик е предалеку од неговите скромни ментални можности, исто како и таблицата за множење, сепак судбината му била склона па со талентот и напорниот тренинг успеал да дојде до милиони, ако немаше талент денес ќе гланцаше кондури на улица во Монтевидео.
Па повеќето од јужноамериканците и африканците се такви.
Мене муабетот ми е дека си таму фудбал да играш и земаш милиони. Утре задутре во друга држава ќе те пратат па нема што посебно да се замараш за јазици.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Да прашам кој знае, што бидна со помошникот на Клоп (тој со косите ), знам се искараа нешто лани ама не кажаа за што?
Едно време го поврзуваа со Арсенал па затоа ми стана чудно сега кога гледам дека го нема на клупа

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Како е подобро кога имаш голман, Мињоле ќе ја следеше со поглед оваа топка. Ептен тешка утакмица која лани сигурно би ја изгубиле или нерешено ќе беше.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да прашам кој знае, што бидна со помошникот на Клоп (тој со косите ), знам се искараа нешто лани ама не кажаа за што?
Едно време го поврзуваа со Арсенал па затоа ми стана чудно сега кога гледам дека го нема на клупа

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Уште е вработен во клубот, во Ливерпул и официјалното соопштение е дека не е со тимот поради приватни проблеми. Што е вистина и зошто не е сезонава со Клоп, никој не знае.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Зошто ги нема никаде Фабињо и Шачири? ни на клупа не ги забележав
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Зошто ги нема никаде Фабињо и Шачири? ни на клупа не ги забележав
Беше Шаќири резерва, за Фабињо кажа Клоп, слично ќе е како со Робо на почеток (нема да игра за подобро да се вклопи во филозофијата).
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.186
Поени од реакции
3.163
Што ти значи голман јак.. Мислев дека 8 до 10 поена директно он ќе ви ги донесе а еве во 3 кола 4 ви спаси .
По мое мислење Ливерпул печен е за шампион доколку се насочи на Премиер а не толку гас да дава на ЛШ.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Баерн, Порто, Ливерпул, *Рандом тим * би била одлична група за нас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom