Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Која разлика се осеќа кога имаш стабилен голман. Алисон им влева уште поголема сигурност. Се прави перфектно. Задоволен сум. Исто ме радува шо покрај Ван Дајк добиваме добар стопер во Гомез. Се надеам дека конечно добиваме стабилна стоперска двојка. Ловрен и Матип како замена ќе бидат супер. Бековите се више на место. ТАА чера си имаше супер перформанс и за разлика од првиот натпревар вчера го имаше поправено центаршутот.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Да ама вчера Милнер играше на двоен бек, цело време го покриваше Трент. Да останеше сам со Заха, многу полесно ќе беше поминуван.[DOUBLEPOST=1534860701][/DOUBLEPOST]
Абер нема англиски, сите објави на твитер му се на француски.
Тоа нема врска со изјавата на Клоп. Клоп сама кажа дека е срамежлив и дека се шуња околу Мане, пошто се знаат од порано.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.709
“He’s a very shy person and not very extroverted, he needs to settle a bit,” Klopp told Sky Sports.

“He’s next to Sadio all the time. We all love Naby but we don’t know if he loves us as he doesn’t speak a lot!

Никогаш нема да ги сфатам фудбалериве. Една цела година Кеита знаеше дека ќе игра во Англија и не се потруди во цела година барем малку од малку да научи англиски. Не знај да гугни. Џабе и пари и се кога се толкави тенџериња.
Пошто ти ако одиш сега во Русија на работа ќе се запниш руски да учиш, па по 3 години во Кина ќе заминиш па кинески ќе учиш, па после можеби во Франција итн. :icon_lol: Седи бе Томи, на 33-34 год. во пензија ќе оди со милиони на сметка ама англиски не знаел. Му фали нешто на Суарез скоро 4 години што беше во Англија, а два збора не знај :coffee:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.463
Пошто ти ако одиш сега во Русија на работа ќе се запниш руски да учиш, па по 3 години во Кина ќе заминиш па кинески ќе учиш, па после можеби во Франција итн. :icon_lol: Седи бе Томи, на 33-34 год. во пензија ќе оди со милиони на сметка ама англиски не знаел. Му фали нешто на Суарез скоро 4 години што беше во Англија, а два збора не знај :coffee:
A бе тоа си е до човекот, ама ја лично би научил барем разговорно, за себе да знам. Би ми било срам 4 години да сум во туѓа држава, а да не сум научил ни збор.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
A бе тоа си е до човекот, ама ја лично би научил барем разговорно, за себе да знам. Би ми било срам 4 години да сум во туѓа држава, а да не сум научил ни збор.
Па муабетот е што Наби е тука 2 месеца :D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Абе ни здраво нека не знае да каже на англиски, само нека игра ко вчера. Ептен јак играч, какви пасови даваше.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе ни здраво нека не знае да каже на англиски, само нека игра ко вчера. Ептен јак играч, какви пасови даваше.
Како му намести топка на Момо, го извади Таусенд од ритам и топка преку цела средина, гром играч.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Како му намести топка на Момо, го извади Таусенд од ритам и топка преку цела средина, гром играч.
Да да тачдаун пас, Салах се изглупира малку, чист гол беше тоа.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.709
A бе тоа си е до човекот, ама ја лично би научил барем разговорно, за себе да знам. Би ми било срам 4 години да сум во туѓа држава, а да не сум научил ни збор.
За учење со самото тоа што си таму ќе поднаучиш ако сакаш. Ама реално ти си таму за фудбал да играш и милиони да земаш. Освен тоа нема зошто да се напрега уште неотиден да учи кога в година можи во Кина да го продадат. Да сум јас, шпански, германски итн би поднаучил. Кинески, арапски итн не би се ни трудел. Ќе си го одработам договорот и чао џаци :icon_lol:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.676
“He’s a very shy person and not very extroverted, he needs to settle a bit,” Klopp told Sky Sports.

“He’s next to Sadio all the time. We all love Naby but we don’t know if he loves us as he doesn’t speak a lot!

Никогаш нема да ги сфатам фудбалериве. Една цела година Кеита знаеше дека ќе игра во Англија и не се потруди во цела година барем малку од малку да научи англиски. Не знај да гугни. Џабе и пари и се кога се толкави тенџериња.
Томи, 5 години живееш кај Универзална а не знаеш до Силбо да стигнеш, те молам не објаснувај. :D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Томи, 5 години живееш кај Универзална а не знаеш до Силбо да стигнеш, те молам не објаснувај. :D
А тек сега кога ќе се преселам во Карпош 1, Силбо ќе ми се гледа комплицирано како до Египет да одам. :D
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
gazdive odbile 2 miljardi e od nekoj seik koi sakal da go kupi liverpool , misllam trebase da go prodadat barem ke ni kupea titula
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.847
Поени од реакции
8.693
Ако испадне Бенфика од 4то коло за во ЛШ ќе бидете во втор шешир вајда?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom