Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
две работи ќе исцитирам од фанклубот на Челзи....
1. несреќен гол од костурот
2. имало два пенали

колку ли се ова само патетични коментари кои искрено до солзи ме засмејуваат....!!!

П.С. одлична собиранка денеска во Ајриш.....кој дошол знае, кој не...причина повеќе за да дојде наредниот пат!!! и поздрав до "pravnice". Јас и тој најдобро ја видовме фацата на дечкото шо влезе со манчестер тренерка....малку како потресен беше....(не дека нешто ќе му напраевме) али дечкото се забуни скроз!!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428

Бев на Ноу Камп и едвај чекав да ја осетам атмосферата кога ќе падне гол и цел стадион да вришти, ама оваа бука што ја прават во англија и тоа гостински навивачи (не само на ливерпул туку СИТЕ) е 100% појака и поемотивна. Што само би дал да сум на Енфилд и Меирелеш да цврцне еден од 20тина метри. :vozbud:

--- надополнето ---

1. несреќен гол од костурот
Прочитав ова прееска ама не ми беше јасно? Раул Меирелеш е костур? :pos: Нешто сум испуштил? Како би они да имаат еден таков костур во нивната екипа ондак?
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Честито дечки за победава денеска!
Одлично се спротивставивте, можеби и да , за едниот пенал може да се каже дека имаше со оглед дека беше игра со рака но топката одеше во спротивен правец...односно надвор од шеснаесетникот така да ништо не ќе се случеше и да не ја удреше топката вашиот играч со рака...
така да... само честитки ;)
И сеуште не сваќам како Макси ја погоди пречката :]
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Бев на Ноу Камп и едвај чекав да ја осетам атмосферата кога ќе падне гол и цел стадион да вришти, ама оваа бука што ја прават во англија и тоа гостински навивачи (не само на ливерпул туку СИТЕ) е 100% појака и поемотивна. Што само би дал да сум на Енфилд и Меирелеш да цврцне еден од 20тина метри. :vozbud:

--- надополнето ---



Прочитав ова прееска ама не ми беше јасно? Раул Меирелеш е костур? :pos: Нешто сум испуштил? Како би они да имаат еден таков костур во нивната екипа ондак?
Да си на Коп и на таа страна да го даде голот.... :drk:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
[/COLOR]Прочитав ова прееска ама не ми беше јасно? Раул Меирелеш е костур? :pos: Нешто сум испуштил? Како би они да имаат еден таков костур во нивната екипа ондак?
ни мене не ми е јасно.....и јас прочитав и убаво се изнасмеав....а ме мрзи да барам наназад на страните кај нив....како и да е, ако не те мрзи слободно побарај (ионака се слаби форумџии, само три страни имаат испишано после утакмицава :)
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Му го згрешиле презимето на Кончески на дресот во Нотингем Форест :pos2:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428


--- надополнето ---



Убаво си рече коментаторот на СпортКлуб. На овој натпревар ќе се види со кој бил Торес во добри односи, а со кој во лоши. :pos:

--- надополнето ---

-Anyone know why Suarez didnt get a run?

-We are saving him for the games against the big teams.

:tv: :pos:
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
две работи ќе исцитирам од фанклубот на Челзи....
1. несреќен гол од костурот
2. имало два пенали

колку ли се ова само патетични коментари кои искрено до солзи ме засмејуваат....!!!


П.С. одлична собиранка денеска во Ајриш.....кој дошол знае, кој не...причина повеќе за да дојде наредниот пат!!! и поздрав до "pravnice". Јас и тој најдобро ја видовме фацата на дечкото шо влезе со манчестер тренерка....малку како потресен беше....(не дека нешто ќе му напраевме) али дечкото се забуни скроз!!!!
А типот за челзи што беше?! Го виде?!
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
А типот за челзи што беше?! Го виде?!
Ja ne vidov navivac na Chelsea, ili kamufliran da ne bil :) ? Kako i da e odlicen provod denes , sobiranka na nivou.
A za igrata nemam zborovi ... Na Chelsea na Stamford brigde da im dozvolis da napravat samo edna vistinska sansa e stvarno nesto nevideno, motivacijata kaj igracite e ogromna .. Se gleda deka ostavaat 102,5 posto od sebe na teren.. Vaka ako prodolzime momci , 4to mesto ne ni gine ( i to vo korist na Shitsky ) . Bi sakal togas da go vidam izrazot na liceto na La Ninja
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
Абе имаше еден тип, у плава блуза, до шанк дремеше... И коа почна да губи челзи, го снема нешо... :tapp:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Момци вчера бајаги кајганџии сте биле а никој не ни спомна дека е од КаЈгана. Јас си го знам Пеџа само и никој друг. нареден пат да се упознаеме обавезно, може и муабет сме праеле . И нареден пат повторно во олкав број, не само на дерби утакмици:)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
доказ за изреката....the higher you fly the harder you fall....Фулам<Ливерпул>Н. Форест....за 6 месеци човеку...хахахах
Дечко еден знак грешка имаш..:))

Честитки за победата,само напред..:))
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Дечко еден знак грешка имаш..:))

Честитки за победата,само напред..:))
не мислев на поголем помал тим....него стрелките ги ставив како знак на движење на играчот....:)
како и да е...фала на честитките и искрено ми е жал што кикснавте викендов, а баш се надевав дека можете да идете напред :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom