Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Ајде честито нека ни е победава, пукам од радости :D

Одлична серија од 4 победи без примен гол :)

Раул повторно не извади, 4 у гола у последни 5 утакмици, ако ова не е препородување не знам што е :) Се надевам од следната нема да морам да го гледам Макси, ако не го дадеше Раул голот ќе му отидев у Ливерпул да го шутирам. Се утињаат ли такви шанси на толку важни наптревари....

Очекував дека ќе ми праи бед што ќе го глеам Торес у синиот дрес, ама колку ми е мило у моментов што не е кај нас :)

YNWA!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Људи да го оспособам и тој бесплатниот форум? :)

Или џабе ќе е?
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Заборавив посебно да ги пофалам Карагер, кој после повреда и неиграње пар месеци изигра одлично и пофалба за навивачите на Ливерпул што беа на Стемфорд :)

--- надополнето ---

Људи да го оспособам и тој бесплатниот форум? :)

Или џабе ќе е?
Среди го бе, ќе се најде :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.677
честито победа заслужено си тепавте
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498


--- надополнето ---



Пичкарски колку да не се заморува против Данска.
Многу јасно, и од кај нас му измислија вакво нешто на Смолинг. Ама сред лигашки мечеви утакмици со репрезентации стварно не иде имаат право и Даглиш и САФ.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Последно ај



--- надополнето ---

Lucas' pass completion rate was 88.9% today, following on from 89.2% against Stoke.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Па го тупат и тие со пријателските ебате, прошлиот пат ради глупоста на Капело останавме без Џерард неколку недели
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
CHESTITO POBEDA!!!
Se' ushte sum pod impresii od natprevarot i se' ushte mi se vrti vo glava dobrata igra na Liverpool.
Pred se' bi sakala da ja pofalam dobrata odbrana, mnogu pozhrtvuvana igra i dobro markiranje na napagjachite. Dobra flaster taktika na Kenny, igra so koja se indisponiraa Drogba, Anelka a Torres beshe totalno izguben i celosno indisponiran vo napadot.
Dobar sreden red, dobri zadrzhuvanja na topkata vo posed na Liverpool, kako i dobri sechenja na kontranapadi ili napadi so najava za razvivanje na igra.
Ne mi se dopagjashe shto nemashe reshavanje na igrata, tuku se ideshe na igra na zhica, no dobro derbi e ova i ne se dozvoleni ovdeka sproveduvanje na taktiki na delo.
Dobar pressing od strana na Liverpool, i dobro gradenje na igra so sigurni potezi i na krajot eden otpadok da se pretvori vo gol na zasluga na Miereles. Se gleda deka ima potencijal i deka e igrach na koj mozhe da se smeta vo vakvi situacii.
Se nadevam deka ova e nov pochetok na FC Liverpool i se nadevam deka vekje od slednata godina ke juri kon prvo mesto vo Premier League.
Vo vrska so teorijata deka sme trebale da im go pushtime natprevarov na Chelsea za da im ja zamrsime rabotata na Manchester Utd ke recham samo edno, kalkulaciite vo sportot skapo se plakaat.
Pozdrav do site fanovi!
i bi sakala da go napravite forumot pa tamu na raat da se druzham so vas. :)
:*
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom