Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.357
Поени од реакции
10.760
И веќе има 11000 луѓе што го следат

--- надополнето ---

Хаха, со Кени и управата нема трте мрте. Прво Џерард демек се повредил, сега и Кели бил изоставен од тимот под 21 година заради повреда.

Чудно како Глен Џонсон го пуштија.
Сакам да си направам Твитер ама ме мрзи и ќе ми треба време да се навикнам. Ај ќе направам а тебе ќе те ставам за админ на профилот што викаш а? Ти ќе објавуваш таму по моја наредба :smir:

--- надополнето ---

да бе брат, јас личам на макси....дај не ме јебете....хахахаха.....како и да е фала за тетоважата...и ставај побрзо ти!!!! :)))

--- надополнето ---

и розо моја.....не ВИП место.....има во председателски апартман да те сместам....само ти запали за скопје!!! хахаха

--- надополнето ---

и нека ни е честито форумот......браво за Havocreaver кој го оспособи.....како и да е...јас сум мног слаб форумџија и ќе ми треба време додека се снајдам али како и да е ќе се трудам што побрзо да го совладам ова (знам дека е срамота ама тоа е) :)
Фала шефе за честа наскоро планирам ама тешко ќе е ако не сме со јунајтедовци. Затоа со нив да гледаме ( и онака победуваме без гајле ) па и после една тепачка ќе падне ( а штом си ти таму нема проблеми да имаме ):pos2: А за форумот без гајле. Ти за безбедност си задолжен. Ако некој направи глупост ( го пробие избриши итн. ) ти даваме адреса име и презиме одиш и го средуваш. И ја би го правел ова ама не сум во форма моментално ќе ме натепаат :smir: Ај со среќа нека ни е уште еднаш ќе го ѕирнам форумот деновиве
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сакам да си направам Твитер ама ме мрзи и ќе ми треба време да се навикнам. Ај ќе направам а тебе ќе те ставам за админ на профилот што викаш а? Ти ќе објавуваш таму по моја наредба :smir:

--- надополнето ---


Фала шефе за честа наскоро планирам ама тешко ќе е ако не сме со јунајтедовци. Затоа со нив да гледаме ( и онака победуваме без гајле ) па и после една тепачка ќе падне ( а штом си ти таму нема проблеми да имаме ):pos2: А за форумот без гајле. Ти за безбедност си задолжен. Ако некој направи глупост ( го пробие избриши итн. ) ти даваме адреса име и презиме одиш и го средуваш. И ја би го правел ова ама не сум во форма моментално ќе ме натепаат :smir: Ај со среќа нека ни е уште еднаш ќе го ѕирнам форумот деновиве
брат, најверојатно користиш фејсбук и можеш да видиш дека за сите навивачи од балканот се спрема заедничко следење на овој натрепвар во Сараево.....мене и на неколку други момци ни е во план да идеме, а нешто што може да го попречи нашиот план се единствено финансиите... :) ќе видиме што ќе биде.....малку тешко да се реализира ова...али сепак се надевам
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Де Геа е човекот! Ако си иде Реина, сакам да го зееме него :)

--- надополнето ---

само мислам дека на крај него ќе го земат Манчестер
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Интересно интервју со Бенитез, трае 25 мин. ако имате време и желба ѕирнете го :) :

ЛИНК
 
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Ме интересира неш за Ливерпул ако може да ми кажите! Дали клубот уште има долгови? Видов една анкета на фб за најзадолжени клубови. Ливерпул се наоѓа на 4место со 351м фунти. Мене тоа мн сумливо ми дојде па си реков вас да ве прашам. Мене не ми е јасно како тоа може да е уште во долгови, оти од коа го земаа виа новите газди и клубот да беше во долгови ќе го казнеа со -9 бода и ќе заминеше под стечај, ама тоа не се случи така да по таа логија мене ми изгледа дека се исплатени тиа 351м фунти кон кралската банка на Шкотса. И дека клубот во овој момент нема никакви долгови.

Топ 10 најзадолжени клубови во Европа:
1. Манчестер Јунајтед 716 милиони фунти
2. Челзи 701
3. Валенсија 501
4. Ливерпул 351
5. РЕАЛ МАДРИД 296
6. Барселона 273
7. Рома 271
8. Шалке 234
9. Арсенал 203
10. Фулам 198
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ме интересира неш за Ливерпул ако може да ми кажите! Дали клубот уште има долгови? Видов една анкета на фб за најзадолжени клубови. Ливерпул се наоѓа на 4место со 351м фунти. Мене тоа мн сумливо ми дојде па си реков вас да ве прашам. Мене не ми е јасно како тоа може да е уште во долгови, оти од коа го земаа виа новите газди и клубот да беше во долгови ќе го казнеа со -9 бода и ќе заминеше под стечај, ама тоа не се случи така да по таа логија мене ми изгледа дека се исплатени тиа 351м фунти кон кралската банка на Шкотса. И дека клубот во овој момент нема никакви долгови.

Топ 10 најзадолжени клубови во Европа:
1. Манчестер Јунајтед 716 милиони фунти
2. Челзи 701
3. Валенсија 501
4. Ливерпул 351
5. РЕАЛ МАДРИД 296
6. Барселона 273
7. Рома 271
8. Шалке 234
9. Арсенал 203
10. Фулам 198
и јас мислам дека се исплатени долговите....а за стечајот си во заблуда брат. клубот требаше да иде во стечај ако не се платеа каматите на банката, односно ратата....со тоа банката го превзема клубот и тогаш тој иде под стечај, а самата банка бара нови газди....нешто како хипотека...!!! за наша среќа сето тоа не се случи...!!! :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Топ 10 најзадолжени клубови во Европа:
1. Манчестер Јунајтед 716 милиони фунти
2. Челзи 701
3. Валенсија 501
4. Ливерпул 351
5. РЕАЛ МАДРИД 296
6. Барселона 273
7. Рома 271
8. Шалке 234
9. Арсенал 203
10. Фулам 198
Во оваа листа рачунај исто како да не постојат Реал Мадрид и Барселона бидејќи нивните долгови може да ги снема во рок од 1 ден..т.е. условите кои ги имаат Шпанците се неспоредливи со останатите клубови во европскиот континент..не само во даноци туку и во спонзорски договори со Најк/Адидас и останатите познати фирми во светот ,туку и во околините каде што живеат и да те потсетам дека РеалМадрид е Кралски клуб т.е. клуб на кралот каде за нив не постоја камати и имаат кредити кои не се условени кога треба да ги вратат..башка тоа што имаат најповеќе фанови во светот и се екипа со огромни приходи во сезоната....(слична е ситуацијата и со Барселона,само зад нив што е каталонија)...

Но едно не ми е јасно тука,од каде баш се најде Фулам во листата и дали сте се запрашале зошто една екипа од Јувентус/Интер/Милан нема во задолжените...се извинувам на офф..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ме интересира неш за Ливерпул ако може да ми кажите! Дали клубот уште има долгови? Видов една анкета на фб за најзадолжени клубови. Ливерпул се наоѓа на 4место со 351м фунти. Мене тоа мн сумливо ми дојде па си реков вас да ве прашам. Мене не ми е јасно како тоа може да е уште во долгови, оти од коа го земаа виа новите газди и клубот да беше во долгови ќе го казнеа со -9 бода и ќе заминеше под стечај, ама тоа не се случи така да по таа логија мене ми изгледа дека се исплатени тиа 351м фунти кон кралската банка на Шкотса. И дека клубот во овој момент нема никакви долгови.

Топ 10 најзадолжени клубови во Европа:
1. Манчестер Јунајтед 716 милиони фунти
2. Челзи 701
3. Валенсија 501
4. Ливерпул 351
5. РЕАЛ МАДРИД 296
6. Барселона 273
7. Рома 271
8. Шалке 234
9. Арсенал 203
10. Фулам 198
Нема Манчестер 716 веќе, се вратија 230 милиони назад, стара е листава. А инаку клуб без долгови нема, еве ти објасни нероаѕуро како може да се врати :smir:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
. А инаку клуб без долгови нема,
Ретко се погодило еден клуб од Европските великани да излези во профит една сезона односно да ги расчисти долговите и да добиле плус пари во клубската каса...колку што се сеќавам едно време(пред три-четири години) Порто мислам дека имаше солиден профит од продадените играчи со тоа што ги расчистија сите долгови и плус си ја наполна касата во клубскиот буџет...ова е вистинска реткост да се случи ,скоро невозможно...скоро секој клуб во светот работи со загуби годишно,но со кредити и условни карики ги враќаат парите и загубите годишно со тоа што се создаваат нови долгови за другата сезона...ако не се работи рентабилно тогаш клубот запаѓа во големи и неисплатливи долгови, каде во превод буквално пропаѓа и ќе нема пари за ручекот на гостување да го платат а камоли за плати и нови играчи...е затоа е битно да се штеди, а не да се расфлраат со пари кој каде ќе стигне....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom