Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
и официјално да го поздравиме Торес и да се фокусираме на она што го купивме. Инаку интересно е што поголем дел од навивачите реагираат на сумата платена за Керол па ми текнува на времињата на Хикс и Жилет хммммм тогаш се буневме зошто не купуваат ништо а сега многу пари сме трошеле :) јас мислам дека дечкото ке биде врвен голгетер - има игра со глава, лева, десна нога и мислам дека е направен супер трансфер. А за Суарез се надевам дека ќе им го смести на Челзи у недела и одма да заборавиме на шпанската глумица :)
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
ова што го направиа нашиве е несмислено, 35 даваат за керол (што го запознав типецот само коа играа против нас одбраната ни ја праќаше по буреци друга пат не сум ни имал прилика да го гледам и сега некое клипче на јутјуб) а за суарез даваа 17 едвај па небиваше и дадоа некој денар фазла го омаловажија на некој начин, адам и тој е веќе кај нас лукас со него цмф и дмф ќе играат а понапред меирелес и џерард само дадовме лево бекче а немаме резервно сигурно овие имаат уште некој ЛУД план во врска и со тоа (коентрао може ќе го пукнат и него со 30 милиони) како се расфрлаа божем магарето ги сере но ако имаат нека даваат поарно за играчи одколку во стадиони глупости сепак подруга би била приказната да играш пред 70 илјади одколку пред 45 :toe:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Чекав последна потврда да го кажам следново.

Апсолутно сум задоволен со ова што произлезе од последниот ден. Заебете ѓи сумите и за Торес и за Керол, што е најбитно за нас е да се погоди Керол. Парите не ѓи даваме ние. Штом ѓи дале, значи газдиве ѓи имаат средствата, и ова е еден комплетно различен Ливерпул од оној кој беше возен од претходните јенки.

Страшно ми е жал што Торес ја направи оваа драма и што си отиде воопшто. Омилен играч ми беше од Ливерпул. (рака на срце, Меирелеш и без тоа стануваше најинтересен играч за мене) Ќе разберев заминување претходното лето, или наредното, ама ова на 3 дена пред крај на јануарски рок да прави мелодрами тотално не изненади сите.

Промената е секогаш добра, ваљда? Имаме комплетно нов напад, и ништо веќе не се базира на еден напаѓач. Само останува на нив да бидат спремни и издржливи и да се вклопат што е можно поскоро.

Јасно е дека нов Ливерпул ќе гледаме. Ме потсеќа ова како Интер по продавањето на Ибрахимович, каде тотално се смени пристапот и начинот на игра на екипата. Ливерпул од наредното коло ќе игра друг фудбал, да се надеваме подобар.

Нека му е со среќа на Торес, и се надевам дека ќе се заебе исто како Ибрахимович.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.800
Ај со (не)среќа на Торес и со среќа на Керол а се надевам и на Јанг и Адам. Како што реков на лето го чекам левиот бека а ако Глен се докажи не треба. Исто и Инсуа мора да се врати па може ќе заштедиме нешто. Не ми се допаѓа што даваме толку пари за Керол ама во тесно сме заради ѕвездава што реши во последен момент да бега. А ние не сме имале газди......туку ГАЗДИШТА!!! Свака им част се извинувам ако сум ги навредил и конечно го добив она што го барав од нив. Знаев дека го можат ова само ми требаше доказ за официјално да ги наречам најдобрите газди кои сме ги имале.Е па ајде се среќа нека ни е одвај чекам да заврши сезоната да се средиме малку и од Август да тргнеме во поход. YNWA !!!!!
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
http://www.metro.co.uk/sport/football/818707-andy-carroll-and-steven-taylor-punch-up-over-sex-texts
За тие што не го знаат или не го прателе... Да видат каков играч зимаме.
-Тепачка со соиграч на тренинг
-The footballer is alleged to have smashed a glass into another patron's face.( скршил чаша некому од глава)
-The Gateshead-born starlet was also cautioned by police over an assault on a woman in Newcastle city centre in September 2008.( Напад на жена )
http://www.mirror.co.uk/news/top-stories/2011/01/08/newcastle-striker-andy-carroll-injured-by-bar-stool-fall-in-booze-frenzy-115875-22834449/
- Се само повреди во бар од премногу алкохол.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
http://www.metro.co.uk/sport/football/818707-andy-carroll-and-steven-taylor-punch-up-over-sex-texts
За тие што не го знаат или не го прателе... Да видат каков играч зимаме.
-Тепачка со соиграч на тренинг
-The footballer is alleged to have smashed a glass into another patron's face.( скршил чаша некому од глава)
-The Gateshead-born starlet was also cautioned by police over an assault on a woman in Newcastle city centre in September 2008.( Напад на жена )
http://www.mirror.co.uk/news/top-stories/2011/01/08/newcastle-striker-andy-carroll-injured-by-bar-stool-fall-in-booze-frenzy-115875-22834449/
- Се само повреди во бар од премногу алкохол.
Зато јас реков проблематичен играч е ама мислам дека Кени ке го исконтролира неговиот темперамент
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
А, да, сеуште се надевам на Чарли Адам. Мислам дека ќе го спастриме и него до полноќ.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
До кај е работава со Адам, некако се стиши тоа...
 
G

GucciMane

Гостин
http://www.metro.co.uk/sport/football/818707-andy-carroll-and-steven-taylor-punch-up-over-sex-texts
За тие што не го знаат или не го прателе... Да видат каков играч зимаме.
-Тепачка со соиграч на тренинг
-The footballer is alleged to have smashed a glass into another patron's face.( скршил чаша некому од глава)
-The Gateshead-born starlet was also cautioned by police over an assault on a woman in Newcastle city centre in September 2008.( Напад на жена )
http://www.mirror.co.uk/news/top-stories/2011/01/08/newcastle-striker-andy-carroll-injured-by-bar-stool-fall-in-booze-frenzy-115875-22834449/
- Се само повреди во бар од премногу алкохол.
Еве замена за Белами:vozbud:
Иначе ме заболе ташакот шо праи надвор од терен..битно на терен да го остава срцето....
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Еве замена за Белами:vozbud:
Иначе ме заболе ташакот шо праи надвор од терен..битно на терен да го остава срцето....
Тепачка со соиграч на тренинг.... Не е баш надвор од теренот. Дечкото си е проблематичен како што кажа и Коп погоре. Да се надеваме дека нема да треба Гара и Џерард да го стаат у ринг.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.369
Поени од реакции
10.800
Без гајле се е во најдобар ред. Кара и Стиви ќе го средат. Инаку Ширер кажа нешто за него само да видам што беше ќе ставам а може некој и од колегиве да стави

--- надополнето ---

Ама како тргнало изгледа ќе формираме боксерски клуб односно улична банда од тепачи.
Шкртел,Карагер,Џерард,Керол,Суарез.......дајте го Белами назад и нека не праќаат во Ирак или Авганистан слободно
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Без гајле се е во најдобар ред. Кара и Стиви ќе го средат. Инаку Ширер кажа нешто за него само да видам што беше ќе ставам а може некој и од колегиве да стави

--- надополнето ---

Ама како тргнало изгледа ќе формираме боксерски клуб односно улична банда од тепачи.
Шкртел,Карагер,Џерард,Керол,Суарез.......дајте го Белами назад и нека не праќаат во Ирак или Авганистан слободно
хаха и мурињо ако можат да го донесат ќе биде секоја ден ливерпул во весник на насловна, скршена глава, заби во чаша, око во гипс и .....
 
A

Auditore

Гостин
Чекав последна потврда да го кажам следново.

Апсолутно сум задоволен со ова што произлезе од последниот ден. Заебете ѓи сумите и за Торес и за Керол, што е најбитно за нас е да се погоди Керол. Парите не ѓи даваме ние. Штом ѓи дале, значи газдиве ѓи имаат средствата, и ова е еден комплетно различен Ливерпул од оној кој беше возен од претходните јенки.

Страшно ми е жал што Торес ја направи оваа драма и што си отиде воопшто. Омилен играч ми беше од Ливерпул. (рака на срце, Меирелеш и без тоа стануваше најинтересен играч за мене) Ќе разберев заминување претходното лето, или наредното, ама ова на 3 дена пред крај на јануарски рок да прави мелодрами тотално не изненади сите.

Промената е секогаш добра, ваљда? Имаме комплетно нов напад, и ништо веќе не се базира на еден напаѓач. Само останува на нив да бидат спремни и издржливи и да се вклопат што е можно поскоро.

Јасно е дека нов Ливерпул ќе гледаме. Ме потсеќа ова како Интер по продавањето на Ибрахимович, каде тотално се смени пристапот и начинот на игра на екипата. Ливерпул од наредното коло ќе игра друг фудбал, да се надеваме подобар.

Нека му е со среќа на Торес, и се надевам дека ќе се заебе исто како Ибрахимович.
Ама во Милан, тогаш фала.
Иначе крајно идиотски е од вас да баксузирате со зборови не(среќа), ако решил да замине, можете само да му го цунете газот.
Ајде прочитајте некаде од фан на Челзи каде велат со не(среќа) на Керол или Суарез.
 
G

GucciMane

Гостин
Ама во Милан, тогаш фала.
Иначе крајно идиотски е од вас да баксузирате со зборови не(среќа), ако решил да замине, можете само да му го цунете газот.
Ајде прочитајте некаде од фан на Челзи каде велат со не(среќа) на Керол или Суарез.
Па да доаѓаше Дрогба на Енфилд и те како ке читавме..
ЕДИТ:
А нели Керол беше повреден?! како ке ги пројде прегледите ако е повреден?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom