Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
6.602
0 голови последни 3 натпревари со 10 порази во 28 ... во интер летале глави и со подобри статистики од овие . Незнам зашто не пресечат и му дадат отказ , колку толку со нов тренер би се задржиле шансите за пласман во ЛШ. Јебени Киву нека изгура до крај.

Да не си правиме филмови за некакво чудо во ЛШ а купот е релевантен ко џандар у арачиново.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.844
Поени од реакции
5.929
И во Интер се свесни дека се шворц и никој добар тренер нема да прифати да седне на клупа во распаѓачка екипа на 2 месеци до крај на сезона. Инзаги и да го испадат јас мислам дека ќе дојде Киву за тренер а мислам дека некој овде веќе го спомна тоа.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.832
Поени од реакции
10.472
Па поарно Киву, барем ќе претнат малку. Ова на ништо не личи. А не знам што би се сменило на подобро? 0% шанса за тоа.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.596
Поени од реакции
38.086
Lukaku sto e sranje sranje e toa e fakt, ama totalno ne mi e jasno kako e mozno apsolutno nisto da ne promeni inzagi vo negoviot sitem, pristap, filozofija, seedno, od prv den kako e dojden do negoviot posleden bukvalno vo sekoj natprevar go igra ednoto isto, sekoj natprevar pocnat so istata formacija, se igra istata igra, se pravat istite shablonski izmeni, i plan b, c, d ... nisto od toa ne postoi.

Vidi ja reakcijata posle primeniot gol, demek trojca napred i pod difolt poofanziven si, ne be baban, troduplo polosi bea posle toj manevar, bukvalno nisto ne znacese toa osven konstantno prefrlanje na cela sredina i davanje pasovi vo prazno napred, nikakva opasnost ne bea za Fiorentina, do utre da igraa vaka nemase sansa da sozdadat, ne pa gol da dadat.

Tolku nesposoben strucnjak ne pamtam ja deka timov imal, dokaz za ova e faktot sto e pred otkaz, svesen e za toa, i pak go igra istoto ona nesto sto sezonava mu donese sega veke 10 porazi u liga i sto go donese na ova sega sto e, sto dovolno govori deka ednostavno nema kapacitet da sfati deka problemot lezi vo negoviot umren sistem na igra.

Preeska bas stekov vika, dur igraa siti, im gi komentiravme golovite, akciite, i vika sram mi e posle Inter so ke treba da gi gledam posle ova. Abe vekovi sme nazad od takov fudbal.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.142
Поени од реакции
5.460
Абе реално гледано, ако имаш играчи што промашуат топка и празен гол не можеш се на тренерот да ставиш како товар.
Кој и да беше тренер денес очите ќе си ги ископаше. Тука треба чистка голема, овоа е крајно непрофесионално од сите.
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
25.821
Поени од реакции
76.939
Го чекам извештајот на Џонтра за неговото патешествие...

:kafence:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.747
Поени од реакции
54.366
Највеќе ми е жал за Џонтра кој мораше во живо да сведочи на овој срам и да патува 10 000 километри од Белимбегово до Милано.
Да кажеше дека тргнал за Милано баксузот ќе знаев ич да не гледам...

Јадна таа публика што оди таму по 70000 од недела во недела за ваков клуб во кој на сите општо ги боли Тасе и за фудбал и за публика. Нема никој да направи ремонт во клубов затоа што фудбалот им е во заден план. Тотален крах ќе доживееме со овие морони.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
37.224
Поени од реакции
102.990
Втор пат му е да оди во Милано, првиот пат ако не се лажам 0-0 со Наполи изигравме. 180 минути има на Меаца и просведочил на 0 голови од Интер, плус првиот пат го опљачкаа среде Милано. :pos: Тоа е се што треба да знаете за Џонтра.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.142
Поени од реакции
5.460

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.987
Поени од реакции
1.059
Нека го избркаат Инзаги додека има што да се спаси.

Ако чекаат да изгубиме шанса и за топ 4, ќе биде доцна...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.596
Поени од реакции
38.086
Абе реално гледано, ако имаш играчи што промашуат топка и празен гол не можеш се на тренерот да ставиш како товар.
Кој и да беше тренер денес очите ќе си ги ископаше. Тука треба чистка голема, овоа е крајно непрофесионално од сите.
Абе тоа си стои дека Лукаку утна зицериште, ама да не звучиме како дон инза мастерклас, што или судиите мисли дека му се проблем или нереализацијата на тимов. Тоа ти е момент од 5 секунди од меч кој трае 90мин плус продуженија, што е со остатокот од мечот каде бевме мизерија, нарочито кога ''бркавме'' гол, исто и прво забава си правеа Фиорентина ама небитно стратегов наш ко што вика, бил и он напаѓач, се дешаваат такви промашувања и не е дека сме биле лоши. Да, беше напаѓач, тежок просек, каков што е и тренер.

Јас не сфаќам како е можно уште да не е избркан од тука, оштетата што ќе треба да му ја дадат е ништо во споредба со финансиската штета која ќе ни ја нанесе со непласирање во ЛШ.

4 порази во задњи 5 текми, 10 порази до сега сезонава ( само еднаш биле 4ти со double digit порази, и тогаш мислам 4то не носеше во ЛШ, со Манчини ) а имаме гостувања со Рома, Наполи, дома Аталанта, Лацио, 0 голови во задњи 3 утакмици, моментално 5то место на табела. Отидени се и Аусилио и Марота, имаа кредит кај мене доста долго време ама од Јануари 2022 до ден денешен ужас од потези повлекоа и со трансфери и сеа со Инзаги. Бркај го, стаи го Киву и пробај некако да ја спасиш вака сезонава, и тоа не е гаранција никаква факт, ама со овој мислам дека неизбежно е да ни се деси дебакл.

Eне Баерн со Нагелсман, глеале каков тренд имаат со него, примање голови, губење бодови, споредба со ист период ланска сезона и слично, и искалкулирале иако се сеуште у добра позиција во лига, дека постојат големи шанси за колапс и ааајт, поздрав и све најубаво. Па ако правиш таква математика кај нас со сите податоци со кои располагаш, каква иднина не чека оваа сезона? :))
 
Член од
16 април 2014
Мислења
6.832
Поени од реакции
10.472
Последни 5 утакмици има 3 бода, така? Што треба за да го пуцнат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom