Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.332
Поени од реакции
42.140
Сеа глејте шаблонското, проблем ќе е играта со рака на Рабио и судиите, тоа што за 100 минути имаа само една шанса за гол е друг муабет, тоа што напаѓачите ниеднаш не шутнаа кон гол исто, друг муабет. Иначе дека беше срамно тоа со ВАР беше, једино нешто посрамно беше играта на Интер во остатокот од мечот ама тоа не ги пере судииве од срамната одлука.

Марио ли беше кој пиша, нека освои ЛШ и нека се изгуби од тимов. :ROFLMAO:

Наједнодимензионалниот фудбал у мое 20 и кусур годишно глеање фудбал моментално тераме, сме биле дупло полоши ама ваков ограничен фудбал и пристап никад не сме имале, за греота. Једино нешто добро е што конечно смени у 4 назад, тоа му е тактичкиот хајлајт годинава, 15 минути така играше. Ама па бар не е пичка. :cenzura:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.101
Поени од реакции
11.123
Како ќе фатеа иначе ЛШ арамииве ако не бевме ние?

бтв што правеше Џанго за голов? Помошник голман? :vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.828
Поени од реакции
9.040
Не знам како не му е незгодно на Инзаги да збори за нерегуларниот гол... друже уште 3 утакмици немаше гол да дадеме, јака муда ако имавме +1 бод моментално.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.119
Поени од реакции
56.160
Криво ми е за акцијата на Барела и Лукаку што не беше гол. За другото, очекувано и веќе видена утакмица со противник што се брани паметно и тактички.
Не даваме голови на вакви екипи, едино нешто од корна, фаул центаршут ако влезе.

Апппппппппппла предвидливи акции, све едни исти шеми и подавања, премногу статично, летаргично и мртво. Бековите не можат центаршут да погодат, средината се гуши, напаѓачите не постојат, штоперите изигираваат плејмејкери. Ачерби се гужва таму напред.

И овој Хакан да го ебам таму у Германија од центар даваше голови од слободни, ако не се лажам и у Милан шутираше опасно, овде кај нас сеуште го нема префрлено живиот ѕид. Аупичкуматер.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.066
Избришав кого цитирам, за да не биде дека прозивам некого, сите грешиме. Да видиме како сме граделе оптимизам и самодоверба на почетокот на сезоната :D


Јадев гомна за трансферов, ама братот Аслани може да биде џекпот за 14М.
Само на штоперски позиции сме тенки за на клупа, на другите места се потполнети со по 2ца играчи на позиција, дупло боље од ланските опции како Видал и Гаљардини, па и Весино.
У напад Санчез е сменет со Лукаку, останатите опции се истите од лани што имаа најбоље напад у лига. Едино фали замена за Ранокија што ќе се донесе до крај на летово.
Па потенцијал е Аслани
Госенс е боље фудбалер од Перишиќ. Т.е боље лев бек од Перишиќ
То детето че биди откровение на сезоната, и него резерва че му биди Чаханоглу.
Марк мај пост.
Детено е изгор!
Мене стварно не ми е јасно зошто толку потценување за Миктаријан. Јес да имаше лоши епизоди у Манчестер и Арсенал ама у Рома покажа дека е сосема добар играч и им беше носител на играта, му одговара лигата, има и добра статистика.
Се сложувам дека Аслани ќе биде огин засилување
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.253
Поени од реакции
108.201
Види го Џонтра, сеопфатни днопертизи делел насекаде низ нетов. Моментално од дното на душата го мрази Михтаријан, или Ерменецот што би рекол Урко, битно тогаш го правдал со статистики и слично. :D
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.014
Поени од реакции
1.129
Конте го раскина договорот со Тотенхем.
Еве прилика да се спаси нешто додека не е доцна.

Знае да го извади максимумот од играчите, мислам дека Лукаку повторно ќе биде на високо ниво под негово водство.
За Белгија даде хет-трик пред некој ден против Шведска.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.332
Поени од реакции
42.140
Конте е завршена приказна, милион причини има зашто не би се вратил тука, од недефинирана иднина на тимов, лоша финансиска состојба која под дифолт налага мачни мерката, до Марота кој не верувам дека пак би се нафатил да соработува со него.
Нема шанса нит летоска да дојде не па сеа, мајка бара, дури и да се ногира Инзаги еве да речеме утре, Киву би бил тренер до крај на сезона.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.253
Поени од реакции
108.201
Честито нов тренер со фризура како Христијан Мицкоски и брада софистициран катанец.
Автоматски споено мислење:

Лионел Меси нов играч на Интер.
Да се надоврзам, Ретегуи исто така нов играч на Интер. Дибала исто така нов играч на Интер. Се крчка аргентинско танго за следната сезона.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom