Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.283
Поени од реакции
27.683
абе кое финале што ви е
slabi se i drugive timovi, leverkusen u golemi frki se, ne uspeaa ls da fatat u liga a 200 sansi imaa iako rosterot, narocito napadot im e top, na celo so harvetz, wolsfburg i ajntraht isto. Kolku i da imaat inter losa sezona, ovie imaat uste polosa.
Sve zavisi od nas na kraj od den, ako e kurcobol ko vcera u 90ta minuta bez zamaranje, sekako ne stigaat do finale zaso site ekipi protiv koi ke igraat gledaat sansa preku LE da otidat vo LS, narocito leverkusen i wolsfburg.
Автоматски споено мислење:

Ама пошо нема да тепа јас ќе те заебавам тебе. До 2030.
Автоматски споено мислење:


Рак се Севиља али добро, толку си ги гледал.
mhm, sekako.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.056
Поени од реакции
5.965
Абе секогаш зависи од нас, ама верона и сасуло неможеме да ги тепаме
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.127
Поени од реакции
6.968
Се шушка дека конте ќе јаде педала летово и алегри ќе дојде на негово место.

Ако ништо друго барем нема да ја гледам оваа мизерна 352 во која играчини ко шкринар и годин делуваат ко мали дечиња...

Само Марота да не си отиде ради ова.Јас да се прашувам уште денес би го набркал ова јубенташко лајно на кое му требаат Мбапе и Салах да ги тепа Верона,Болоња и остали талјански полуклубови.Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

|И.И|

Интерист
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.129
Поени од реакции
4.770
Не си прави филмови , тоа би било салто мортале . Реално конте нема успешна сезона ама кој очекуваше да осваја скудето прва сезона? Иако се испосра после коронава генерално има огромно подобрување во Интер како во терен така и ван, мењање тренери секоја сезона не ти носи успех бар ние треба да го знаеме тоа после 2010 не сме помирисале трофеј а сменивме и ќоро и сакато.

Остај го иако е говно јувенашко , дај му уште една сезона, постави му ги целите и очекувањата ако успее топ ако не тогаш ке се разгледува можноста за отказ.

Куров спалети уште плата му даваме дека ги бркаме после 6 месеца...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.127
Поени од реакции
6.968
Не си прави филмови , тоа би било салто мортале . Реално конте нема успешна сезона ама кој очекуваше да осваја скудето прва сезона? Иако се испосра после коронава генерално има огромно подобрување во Интер како во терен така и ван, мењање тренери секоја сезона не ти носи успех бар ние треба да го знаеме тоа после 2010 не сме помирисале трофеј а сменивме и ќоро и сакато.

Остај го иако е говно јувенашко , дај му уште една сезона, постави му ги целите и очекувањата ако успее топ ако не тогаш ке се разгледува можноста за отказ.

Куров спалети уште плата му даваме дека ги бркаме после 6 месеца...
Со оваа формација и буткањето ѕид со глава на Континаторот дебакл и догодина не ни бега.
Уште една сезона ќе фрлиме низ вода џабе.Смрдежов се надевам ќе има доблест да даде отказ,да не го плаќаме и него џабе наредни 2 години.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.053
Поени од реакции
3.869
Со оваа формација и буткањето ѕид со глава на Континаторот дебакл и догодина не ни бега.
Уште една сезона ќе фрлиме низ вода џабе.Смрдежов се надевам ќе има доблест да даде отказ,да не го плаќаме и него џабе наредни 2 години.
Види и јас потполно се сложувам со тебе.....не постојат изговори за Конте бидејќи е срамно на толку пари потрошени Лацио и Аталанта да бидат пред тебе што играч немаат купено и две по банка немаат......и гаље ми е дека имале повреди и не знам што...мораше барем втор да биди.

Од друга страна глупо е секоја година тренери да менваме и веќе кога тргнаа со него нека одат до крај па после нека носат некој друг тренер за четврто место или нека го вратат Спалети.
 

МИЛЕ КИТИЧ

Пијан бев кога го сменив корисничкото име
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.408
Поени од реакции
2.913
Секогаш кога Кандрева дава гол, песнава се пушта на најјако!!

 

0C0FFEEBABE

Bsc. Sc.
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.067
Поени од реакции
1.725
Среќа во несреќа е што навиваме за Интер па макар и 100 години титула не виделе.
Замислете да навиваме за ѓубрето, дно од тим, Јувентус. Џабе и титули кога се смрден тим.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
1.505
Поени од реакции
2.814
Значи за наредна сезона нека си го приберат Нианголан, оваа сезона е со 6 гола и 7 асистенции... Весино и Гаља нека пакуваат куфери, средината мислам дека ќе биде добра со Нианголан, Сенси, Барела, Брозо, Ериксен и Тонали. Мислам дека доста се овие 6 играчи да ги ротира и така не игра со повеќе од 3 играчи во средина.

Нека го пакува тој Госенс од Аталанта и ете му два добри бека, за бек ап нека му седат Кандрева и компанија и нападот ќе зависи од продажбата на Лаутаро, ако остане нека го земе Жиру и мислам дека Конте ќе нема никакво алиби за наредна сезона и евентуален неуспех.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.713
Поени од реакции
5.024
Не разбрав добро, ама изгледа Брозо поминал на црвено, го запреле Карабињери и бил позитивен на алкотест и мислам дека му е одземена возачката. :D
 

0C0FFEEBABE

Bsc. Sc.
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.067
Поени од реакции
1.725
Норич испаѓа од Премиер лига сезонава и многу би сакал да го видам Пуки во редовите на Интер. Во Финска е неприкосновен, во Норич исто така газеше на почеток на сезона, после потона, ама со таква екипа толку. Од што го имам гледано неколку пати мислам дека е многу интелегентен фудбалер, а не би требало да е скап за купување.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.713
Поени од реакции
5.024
Норич испаѓа од Премиер лига сезонава и многу би сакал да го видам Пуки во редовите на Интер. Во Финска е неприкосновен, во Норич исто така газеше на почеток на сезона, после потона, ама со таква екипа толку. Од што го имам гледано неколку пати мислам дека е многу интелегентен фудбалер, а не би требало да е скап за купување.
Се заебаваш, нели?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.713
Поени од реакции
5.024
Весино повторно повреден.
Сигурно Гаљардини им прави нешто во соблекувална/тренинг чим волку се повредуваат сите на негова позиција.
 
На врв Bottom